Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pekhart zawieszony na trzy mecze. Legia się odwoła

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W końcówce meczu 1/8 finału Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź czerwoną kartką za kopnięcie rywala bez piłki został ukarany Tomas Pekhart. Decyzją Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej napastnik Legii Warszawa będzie musiał pauzować przez trzy kolejne mecze tych rozgrywek. Oznacza to, że w przypadku awansu stołecznego zespołu, nie będzie mógł wystąpić także w finale PP. Legia Warszawa poinformowała, że odwoła się od tej decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Jestem bardzo zawiedziony tym, co się stało. Tomas Pekhart to bardzo porządny facet na boisku i poza nim. Rozmawiałem z nim i mówił, że to jego pierwsza czerwona kartka w karierze. Okoliczności były takie, że można było tę kartkę pokazać, bo impet uderzenia był duży, ale nie tak duży, by Maciek Dąbrowski zemdlał. Takie rzeczy jednak się dzieją w piłce. Żałuję, że tak się stało. Czy będziemy się odwoływać? Nie wiem - analizowaliśmy zapis wideo i przepisy mówią jasno: takie uderzenie może być karane czerwoną kartką - ocenił podczas piątkowej konferencji prasowej trener Legii, Czesław Michniewicz.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.