Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pekhart zawieszony na trzy mecze. Legia się odwoła

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W końcówce meczu 1/8 finału Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź czerwoną kartką za kopnięcie rywala bez piłki został ukarany Tomas Pekhart. Decyzją Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej napastnik Legii Warszawa będzie musiał pauzować przez trzy kolejne mecze tych rozgrywek. Oznacza to, że w przypadku awansu stołecznego zespołu, nie będzie mógł wystąpić także w finale PP. Legia Warszawa poinformowała, że odwoła się od tej decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Jestem bardzo zawiedziony tym, co się stało. Tomas Pekhart to bardzo porządny facet na boisku i poza nim. Rozmawiałem z nim i mówił, że to jego pierwsza czerwona kartka w karierze. Okoliczności były takie, że można było tę kartkę pokazać, bo impet uderzenia był duży, ale nie tak duży, by Maciek Dąbrowski zemdlał. Takie rzeczy jednak się dzieją w piłce. Żałuję, że tak się stało. Czy będziemy się odwoływać? Nie wiem - analizowaliśmy zapis wideo i przepisy mówią jasno: takie uderzenie może być karane czerwoną kartką - ocenił podczas piątkowej konferencji prasowej trener Legii, Czesław Michniewicz.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (66)

+dodaj komentarz
oLaf - 13.02.2021 / 14:41, *.vectranet.pl

1. skandaliczne zawieszenie aż na 3 mecze!!!

2. wkurzają mnie tłumaczenia typu "pierwszy raz w życiu to zrobiłem" ... i akurat w Legii, niech się leczą u psychologa, już były takie czerwone kartki Jugoli w el. LE i przez to odpadaliśmy z rozgrywek.... : (

odpowiedz
Ziomek69 - 13.02.2021 / 13:31, *.65.142

PZPN, PZPN je*@c, je*@c PZPN. Swoja drogą głowa mu nie wytrzymala....

odpowiedz
Szymekokular - 13.02.2021 / 12:12, *.chello.pl

Kara jak czernomorawieckiego za celowe złamanie nogi przeciwnikowi. Ktoś tam umie zachować proporcje?

odpowiedz
Po(L)ubiony - 13.02.2021 / 11:35, *.chello.pl

Mnóstwo tu palantów kibicujących badziewiakom. Najchętniej zdyskwalifikowaliby Pekharta dożywotnio. Gołym okiem widać, że meranżeria rudego, obija nas jak może. Szmaciarz Frankowski, podyktował przeciw Legii pewnie więcej karnych, niż przeciw innym ekipom (wliczając VAR, gdzie oszukuje nas dyskretnie). Kary finansowe, też płaciliśmy niewspółmiernie duże. Pezepeenowska hałastra, nie rozumie, że gdy Legia padnie, to atrakcyjność chłamu zwanego szumnie Ekstraklasą, spadnie o połowę. Wtedy nici z wypłat za transmisje i reklamy. Niech te dzbany zrozumieją, że po ew. upadku Legii, Polska, byłaby jedynym krajem w Europie, bez stołecznego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niech nam nie pomagają, niech nas nie gnoją.

odpowiedz
tomaszek67 - 12.02.2021 / 22:37, *.t-mobile.pl

Keisuke Honda blisko Legii! Rozmowy są na bardzo zaawansowanym etapie i to dlatego nie trafił do nas Jankovic bo trafiła sie szansa na lepszego zawodnika.

odpowiedz
ka - 12.02.2021 / 22:06, *.play-internet.pl

Dla dobra polskiej pilki, cala ta wasza zbieranine przeplacanych grajkow powinno sie zawiesic co najmniej na 5 kolejek.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 12.02.2021 / 20:44, *.chello.pl

Od początku tego feralnego wydarzenia z udziałem Tomasa Pekharta obawiałem się, że Komisja Dyscyplinarna PZPN wytoczy przeciwko niemu największe działo dyscyplinarne. Czy słusznie? Sądzę, jako zwykły kibic, że niekoniecznie. Mam świeżo w pamięci najbardziej brutalne boiskowe przewiny (np. faul Crnomarkovicia na Pyrdole, czy faul Pirulo na Luqinhasie), których dopuścili w minionym tygodniu piłkarze innych drużyn grających w ramach rozgrywek ESA oraz PP i nie znajduję oczywistej analogii z przypadkiem naszego napastnika, który zachował się wysoce niesportowo, ale nie dopuścił się brutalnego faulu na Dąbrowskim.
Warto zauważyć, że zachowanie ww. obrońcy ŁKS-u w przeciągu całego meczu było dość symptomatyczne. Piłkarz ten, wielokrotnie prowokował Legionistów zresztą z dość marnym skutkiem, aż wreszcie trafił na TP. Po uderzeniu w plecy, padł jak ścięty na murawę, złapał się za nos, symulując przez kilkanaście sekund omdlenie. Ale tuż, po okazaniu przez sędziego czerwonej kartki dla Legionisty, rzeczony poszkodowany chwacko poderwał się z murawy i kontynuował grę do końca zawodów jako pełnosprawny piłkarz. Prawda, że spryciarz...?!
Owszem, wina TP jest oczywista, ale rozmiar kary i jej ew. skutki sportowe dla drużyny z Warszawy - już nie. Szczególnie o tych ew. skutkach sportowych dla formacji ofensywnej Legii wie praktycznie każdy, kto interesuje się rodzimym futbolem. Wiedzą o tym również jedyni sprawiedliwi, czyli członkowie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Nie żebym coś niestosownego sugerował, stwierdzam jedynie fakty.
Ps.: W sytuacji jaka zaistniał, niezbywalnym obowiązkiem włodarzy Klubu jest złożenie stosownego odwołania, wspartego merytorycznym materiałem dowodowym i poglądowym. Będzie to, idealny moment na autentyczne przetestowanie profesjonalizmu legijnej komórki prawnej, dotychczas tak bardzo zachwalanej przez "prezesa dekady". Pamiętajcie Koledzy fachowcy, że jeżeli złożone przez Was odwołanie okaże się nieskuteczne - jest jeszcze możliwość apelacji (nawet do samego "diabła" PZPN-u). A czasu na wdrożenie procedury odwoławczej jest wystarczająco dużo. Zatem - do roboty !!!
Serdeczności

odpowiedz
RMFC - 12.02.2021 / 20:33, *.play-internet.pl

Nie tylko my się nie zgadzamy z kretyńskimi karami dla naszych piłkarzy
http://www.2x45.info/aktualnosci/65288/konsekwencja-i-logika-tych-slow-brakuje-w-slowniku-komisji-ligi/

odpowiedz
Ryszard Kulesza - 12.02.2021 / 19:31, *.t-mobile.pl

I tak nas łagodnie potraktowano, możemy PZPN-owi podziękować za litość. Za takie chamstwo i brutalność Czecha mogli go zdyskwalifikować na miesiąc jak nie więcej. To, że rywalowi nic się nie stało nie znaczy, że nie było sprawy. Kopniak w plecy to ryzyko urazu kręgosłupa, a to już nie przelewki. Taki Suarez za próbę połknięcia ucha Chielliniego został zdyskwalifikowany na pół roku, a przecież Włochowi symulantowi nic się nie stało. Trzeba tępić bandziorstwo w zarodku, a z Pekhartem powinien popracować klubowy psycholog.

odpowiedz
gazza - 12.02.2021 / 19:04, *.inetia.pl

Prawidłowa kara ! Granie w Legii to zaszczyt i takie zachowania psują opinię o Legii !
Kara jak najbardziej słuszna.

odpowiedz
Andreas - 12.02.2021 / 18:40, *.play-internet.pl

Spytajcie Dąbrowskiego czy go dalej plecy bolą?

odpowiedz
Arek - 12.02.2021 / 18:15, *.tpnet.pl

Zrównać faul Pekharta z faulem mongoła, co łamie nogę Pyrdołowi to skandal. Jeszcze 2 mecze bym zrozumiał. Ale 3? Motłoch się cieszy, bo przecież to Legii pomagają. Porażka.

odpowiedz
geds - 12.02.2021 / 18:07, *.chello.pl

co oni tam widzieli że zrobili aż 3 mecze... kretyństwo

odpowiedz
Mr. - 12.02.2021 / 17:33, *.virginm.net

To kogo teraz mamy z przodu? Bo jakoś nie widzę żadnej alternatywy.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 12.02.2021 / 17:01, *.orange.pl

Artykuł o Tomaszu a na zdjęciu Łukasz Trałka..

odpowiedz
kalosz - 12.02.2021 / 16:59, *.mm.pl

mnie bardziej martwi zdrowie Luquinhas'a, za ten atak na jego noge to powinna byc od razu czerwona kartka a nie zółta!!!! a co doPekharta to w tv wygladało to jakby my noga poleciała a nie kopniecie celowe.... widac ktos tu celowo chce Legii zaszkodzić... ale nic nowego,odkąd pamietam tak bylo,typowe...

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 12.02.2021 / 16:57, *.02.net

Taki mały protest,demonstracja za całokształt skandalicznych decyzji komisji,można by było hehe

odpowiedz
Łuki - 12.02.2021 / 16:54, *.tpnet.pl

"Sprawiedliwość" wg "szanownej" komisji:
Celowy i brutalny faul ze skutkiem złamana noga rywala Crnomarković - 3 mecze
Kopnięcie w plecy Pekhart - 3 mecze.

odpowiedz
Matt - 12.02.2021 / 16:24, *.tpnet.pl

Bardzo dobrze. Nie ma przyzwolenia na chamstwo i głupotę. OK, wielu z nas może się to przytrafić, że rozum nie działa na wszystkie styki, ale akceptowanie takich wybryków to druga sprawa.

odpowiedz
kaktus - 12.02.2021 / 15:51, *.tpnet.pl

Chciałbym napisać coś innego, ale niestety kara jest zasłużona...

odpowiedz
JACUNHO - 12.02.2021 / 15:35, *.kampinostelco.pl

I to jest właśnie to o czym pisałem wcześniej.
Jeśli taka sytuacja wydarzyła by się w czasie meczu ligowego to byśmy mieli pozamiatane.
Dlatego właśnie optuję za zatrudnieniem napastnika,bo ci którzy są, nie dają nadziei na zastąpienie Tomasa

odpowiedz
Elquatro - 12.02.2021 / 15:14, *.t-mobile.pl

I po zlatym buciku...

odpowiedz
rroy - 12.02.2021 / 15:01, *.mm.pl

3 mecze to za mało za taką głupotę niestety...

odpowiedz
Wolfik - 12.02.2021 / 14:30, *.mm.pl

Cóż....zawsze byli równi i równiejsi. Moim zdaniem ta decyzja to skandal.

odpowiedz
Zduneq - 12.02.2021 / 14:00, *.inetia.pl

Niestety kara adekwatna do czynu.Chamski odwet.

Zanim mnie zjecie, ten bandyta boiskowy z LP co gra w barwach ZL powinien dostać DOŻYWOTNIĄ dyskwalifikację na polskie boiska.

odpowiedz
SEBO(L) - 12.02.2021 / 13:50, *.centertel.pl

Przecież ktoś tę decyzję musiał podpisać,i nawet jeśli jest to podpisane nie z nazwisk(a) ,tylko jako organ dyscyplinarny, to chyba łatwo dojść,kto w nim zasiada i wykonać telefon(y),by z dziennikarską dociekliwością zadać kilka niewygodnych pytań? Nie macie kolegów dziennikarzy, którzy mogą to samo zrobić? Zrobić im nagonkę, nie siadać na dup.e jak Kiereś !

odpowiedz
Darek - 12.02.2021 / 13:48, *.t-ipconnect.de

Jeden koleś łamie drugiemu nogę i to celowo i dostaje 3 mecze kary.Drugi kopnął gościa w plecy,gość wstał po 15 sekundach i nic mu nie jest i też 3 mecze kary.Paranoja.

odpowiedz
Misiek87 - 12.02.2021 / 13:20, *.fuz.pl

To ja oczekuję kary 6 meczów dla Pirulo za bandycki faul na Luqinhasie

odpowiedz
Bierrut - 12.02.2021 / 13:13, *.com.pl

W kulisach po meczu z trzyliterową z łodzi Czesław mówił, że się odwołają

odpowiedz
markus - 12.02.2021 / 13:01, *.t-mobile.pl

Przewinienie zawodnika z Lubina , a naszego taka sama kara coś nie tak z komisją, nie można porównać złamanej nogi do przewinienia Pekharda PARODIA werdyktu

odpowiedz
SF - 12.02.2021 / 12:59, *.tpnet.pl

O jeden mecz za duzo no ale stalo sie wiec sprobowac sie odwolac jezeli sa ku temu jakies podstawy !!!

odpowiedz
Wilanow - 12.02.2021 / 12:57, *.t-mobile.pl

Kara niewspółmiernie wysoka do przewinienia. Gość z Zagłębia złamał celowo nogę Pyrdołowi i też został zawieszony na 3 mecze. Pekhart zachował się nieodpowiedzialnie ale krzywdy nie zrobił. Klub się powinien odwołać albo sprowadzić napastnika, który będzie grał od razu.

odpowiedz
roben66 - 12.02.2021 / 12:43, *.207.194

skur....two leśnych dziadków

odpowiedz
L - 12.02.2021 / 12:41, *.tpnet.pl

Po ch...j on go kopał w momencie kiedy prowadziliśmy a on dopiero co strzelił gola? To tylko pokazuje, że ten gość jest głupi jak but. Co do kary to wiadomo, że surowa ale ma Czech to wszystko na własne życzenie. Trener powinien mu dać jasno do zrozumienia, że to zachowanie na poziomie 5 ligi Polskiej a nie i tak słabej ekstraklasy. Szkoda, że tak nie będzie...

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 12.02.2021 / 12:41, *.246.2

Trzeba sie odwołać , tyle w temacie

odpowiedz
edd - 12.02.2021 / 12:40, *.plus.pl

Mafia

odpowiedz
Qiu - 12.02.2021 / 12:38, *.play-internet.pl

Brawo!

odpowiedz
Grzegorz - 12.02.2021 / 12:37, *.skyware.pl

Piłkarz Zagłębia brutalnie łamie nogę i dostaje trzy mecze zawieszenia a Pekhart podobnie , szok co za komisja.

odpowiedz
Janusz - 12.02.2021 / 12:37, *.chello.pl

Debil...

odpowiedz
Grzegorz - 12.02.2021 / 12:32, *.skyware.pl

Wariaci wydali taką decyzję.

odpowiedz
Brat - 12.02.2021 / 12:30, *.play-internet.pl

Tyle samo meczów zawieszenia co Crnomarković za złamanie nogi rywalowi, żeby dostać celowo kartkę. To je cirkus, skandaloza.

odpowiedz