Koszykówka

Zastal zdobył Puchar Polski

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zastal Zielona Góra wygrał rozgrywki Pucharu Polski. Najlepszy zespół obecnego sezonu pokonał w finale Spójnię Stargard 86-73. Ekipa Żana Tabaka od początku turnieju pokazała swą siłę eliminując najpierw Arkę Gdynia różnicą 22. punktów, a następnie przekraczając "setkę" przeciwko Stali Ostrów Wielkopolski. Natomiast w zupełnie odmiennych nastrojach wracali koszykarze Legii z Lublina. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego pożegnali się z zawodami po pierwszym meczu.

MVP Turnieju Iffe Lundberg (Zastal Zielona Góra)
Duńczyk w trzech spotkaniach Turnieju Finałowego Suzuki Pucharu Polski w Lublinie zdobywał średnio 23,3 punktu, 5,3 asysty, 4,3 zbiórki oraz 4 przechwyty.

Zwycięzca konkursu wsadów: Jan Wójcik (Śląsk Wrocław)
Zwycięzca konkursu rzutów za 3 punkty: Martin Laksa (Start Lublin)
Zawodnik gospodarzy w pierwszej rundzie zdobył 21 punktów a tuż za nim uplasował się Jakub Karolak z Legii (18 pkt.). Jednak finale podopieczny Wojciecha Kamińskiego zajął trzecie miejsce (13 pkt.) a Laksa powtórzył wynik z I rundy i wygrał konkurs.