Artem Szabanow - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Oficjalnie

Artem Szabanow wypożyczony do Legii

Redakcja, źródło: Legia.com, Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Artem Szabanow został piłkarzem Legii Warszawa. Ukrainiec został wypożyczony do końca sezonu z Dynama Kijów. W Legii będzie występował w koszulce z numerem 13. W umowie nie została zapisana klauzula pierwokupu, więc jeżeli zawodnik spełni pokładane w nim oczekiwania, to w czerwcu klub z Łazienkowskiej będzie musiał negocjować z zawodnikiem, bo w grudniu kończy mu się kontrakt z Dynamem.

28-letni lewonożny stoper jest wychowankiem Dynama Kijów. W barwach jednego z ukraińskich hegemonów wystąpił w ponad 50 meczach, również na poziomie Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz zdobył Puchar kraju w sezonie 2019/2020. W 2017 roku zadebiutował w reprezentacji, w której rozegrał dwa mecze.

Na poziomie ukraińskiej ekstraklasy mający dobre warunki fizyczne (189 cm) obrońca rozegrał 143 spotkania. Jeszcze jako nastolatek trafił z akademii Dynama do Arsenału Kijów, w którym wieku 20 lat zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Następnie był zawodnikiem kolejno Wołynia Łuck, Stali Kamieńskie i Olimpiku Donieck, by w 2018 roku ponownie trafić do 15-krotnego mistrza Ukrainy.

W obecnym sezonie nie pograł zbyt dużo. Na koncie ma jeden mecz w Lidze Mistrzów przeciwko Barcelonie oraz jedno spotkanie ligowe z Szachtarem Donieck. Poza tym najczęściej nie było go w kadrze meczowej z powodu urazów lub siedział na ławce rezerwowych. W sezonie 2019/20 był podstawowym środkowym obrońcą Dynama, rozegrał 35 spotkań i zdobył trzy gole. W sezonie 2018/19 22 razy pojawił się na boisku.

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

- Legii bardzo zależało, żeby mnie pozyskać. O zainteresowaniu wiedziałem już podczas zgrupowania w Dubaju. Kiedy pojawiła się konkretna oferta, wszystko wydarzyło się w trzy dni. To mój pierwszy klub za granicą, będę przyzwyczajał się do otoczenia, ale już teraz jestem gotowy do gry na 100 procent - mówi Szabanow na łamach oficjalnej strony klubu.

W środę Ukrainiec po raz pierwszy trenował z nowymi kolegami. Więcej informacji znajdziecie tutaj

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (81)

+dodaj komentarz
SF - 19.02.2021 / 20:09, *.tpnet.pl

Powodzenia w "L" !!

odpowiedz
T-72 - 19.02.2021 / 09:38, *.orange.pl

Podobno łazik na Marsie znalazł puszkę po Królewskim, ale NASA milczy...

odpowiedz
Piotrek - 19.02.2021 / 07:34, *.gigainternet.pl

Jak myślicie kogo z obecnego składu mogą zastąpić nowe nabytki Legii?

odpowiedz
Leo - 19.02.2021 / 00:28, *.orange.pl

Panowie, kolejny transfer na ostatniej prostej!!! Jak wyląduje w Warszawie to "Powodzenia chłopaku"
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/924790/legia-siega-po-talent-z-balkanow-najzdolniejszy-pilkarz-w-tym-kraju

odpowiedz
Kudłaty kupil kolejny sport na LM - 18.02.2021 / 20:49, *.plus.pl

Czy ten kundel kiedys sie ogarnie, sprzedaj klub ja go lepiej poprowadze

odpowiedz
Ale mnie to cieszy - 18.02.2021 / 20:46, *.vectranet.pl

Panie i Panowie to co wyprawia prezes i jego współpracownicy to śmiech na sali. To wszystko jest jakąś farsą.Nikt nie chce zostać oprócz Legii i Pogoni Mistrzem Polski.
Te wyniki podobne do ubiegłego sezonu.Nawet z marna grą zdobędziemy Mistrza Polski.Ale co dalej.....Czy doczekamy emocjonujących meczy w pucharach?Gdzie skauting krajowy.Znowu nabijanie kasy dla uciekinierów z Donbasu.Zamiast do Legii to Kałasznikow i bronić swego kraju.

odpowiedz
Przemo (L) - 18.02.2021 / 17:46, *.centertel.pl

Zstanawiam się po co nam ta Akademia. W tej marnej lidze powinniśmy wygrywać z każdym i wypromować trzech czterech młodych niż płacić uzbekowi i ukraińcowi.

odpowiedz
Rado - 18.02.2021 / 17:45, *.47.118

No to czekamy na debiut... w maju...

odpowiedz
FRATELIS1979 - 18.02.2021 / 17:27, *.22.124

To mają być ttransfery na miare Mistrza Polski? To są jakieś kpiny!!!

odpowiedz
ziutek - 18.02.2021 / 12:38, *.vectranet.pl

Kolejne wzmocnienie z Dynama II Kijów heheh

odpowiedz
Ziomek69 - 18.02.2021 / 07:33, *.65.144

Dobrze bo potrzeba stoperów! Powodzenia!

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 18.02.2021 / 05:00, *.amazonaws.com

✨⚽️✌️✨

odpowiedz
olew - 18.02.2021 / 01:07, *.vectranet.pl

stoperów potrzebujemy, no i Ukrainiec z ich ligi, marketingowo cenne, może być więcej ukraińskich kiboli na meczach, a frekwencja u nas słabiutka ...

odpowiedz
Będą to gwiazdy naszej całej ligi - zobaczycie :) - 17.02.2021 / 23:19, *.com.pl

Coś czuję , ten . ten przed nim i ten który ma jeszcze dojść to będą mega transfery nawet jak na naszą ligę . Mam nosa , że będą rządzili w naszej lidze na całego . W końcu chłopaki ze wschodu słowiańska krew :)

odpowiedz
filand - 17.02.2021 / 23:13, *.t-mobile.pl

Mała prywata i dygresja...
Niedawno na tym forum stwierdziłem, że Everton to słaba drużyna. Zleciały się różnej maści specjaliści i analitycy.Szydzili i kpili z mojej opinii.. Dzisiaj Everton przegrał 1:3 z Man City. U siebie. Man Utd ma już 10 punktów straty do lidera.
Ktoś kto traci punkty że słabymi drużynami nie może być mistrzem kraju.
Na to.iaat domorosltm analitykiem i specjalistom życzę aby zmienili Nicki. Na Paichujek lub Psikutasik. Życzę spokojnej nocy. Dobranoc ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️

odpowiedz
Kieł - 17.02.2021 / 21:01, *.play-internet.pl

Podobno Legia interesuje się jeszcze dwoma gostkami ze wschodu. To Ruslan Chujovogotujev, 28 letni, lewy pomocnik FC Banhkrut Kaumucja, a drugi to 20 letni, defensywny pomocnik Dymytryij Kostkokulyeyev z rezerw Metalurga Suha Kupa. W grę również ma wchodzić wypożyczenie do końca roku. Ten pierwszy to grabarz z zawodu, więc może dorobić po treningach i nie trzeba będzie jemu płacić pełnej pensji. Drugi był u siebie odpowiedzialny też za malowanie linii więc również się przyda. Niestety nie będzie prawa pierwokupu w umowie.

odpowiedz
Rambo - 17.02.2021 / 21:01, *.centertel.pl

Dajmy chłopakowi pograć. Gorszy od Wieteski nie będzie. 143 mecze na poziomie ekstraklasy na Ukrainie, 2 mecze w reprezentacji, nie pękł przeciwko Barcelonie czy Szakchtarowi, więc na poziomie, na którym większość zawodników obecnego składu nawet minuty nie zagrało. A po sezonie jeśli się sprawdzi to już można go podpisać od 2022, a wiemy, że w takich przypadkach poprzedni klub oddaje zawodnika od razu żeby cokolwiek zarobić. Oby się sprawdził, bo poziom naszych obecnych nominalnych stoperów... szkoda gadać.

odpowiedz
tekken (L) - 17.02.2021 / 20:56, *.chello.pl

Powodzenia:). Wysoki środkowy obrońca z ograniem w pucharach. Popieram.

odpowiedz
Niema co się spodziewać Hitowych transferów do Legii - 17.02.2021 / 20:35, *.com.pl

Transfery jak na Mistrza Polski przystało . Ale co się dziwić jak w klubowej kasie ciemność to niema co się spodziewać transferów na poziomie OFOE , które by tą naszą mega ligę powalały na łopatki .

odpowiedz
Maly_lc - 17.02.2021 / 19:59, *.t-ipconnect.de

Po co ? K.u...wa po co ? Zarzad WON ! Z PREZESEM NA CZELE !

odpowiedz
SI(L)NA (L)EGIA - 17.02.2021 / 19:21, *.tpnet.pl

To zwykły odpad. W dodatku z Ukrainy. Mioduski szkoda mi na ciebie śliny

odpowiedz
Muchito - 17.02.2021 / 18:53, *.mm.pl

Co wy, nigdy nie graliście w menadżera ? Skoro kończy mu się kontrakt z końcem 2021 to już na pół roku przed końcem będzie można go kontraktować od 2022 r
A do tego czasu można go ponownie wypożyczyc albo kupić od Dynama żeby już mógł grać od lipca br. bez konieczności czekania na 2022 r

odpowiedz
Marian - 17.02.2021 / 18:17, *.play-internet.pl

Dobrze że wypożyczają a nie kontraktują odpady na 3lata. Skauting leży w gruzach i lepiej żeby nie brali na dłuższy kontrakt,bo znając życie i tak sprowadzą drewno i weź tu płać gościowi kasę za grę w Legii II.A w tym wariancie jak się nie sprawdzi kopacz to oddajemy z końcem roku,jak kluczyki do samochodu w wynajmie krótkoterminowym.

odpowiedz
Ona - 17.02.2021 / 18:08, *.cyfrowypolsat.pl

Się wszyscy podniecają tym wypożyczeniem, jakby to miał Ronaldo grać

odpowiedz
ding - 17.02.2021 / 17:15, *.chello.pl

Bez wykrzyknika? Każdy transfer Redakcja kończyła wykrzyknikiem.

odpowiedz
Luke - 17.02.2021 / 16:35, *.centertel.pl

Bez sensu , tylko wypożyczenie

odpowiedz
Darek - 17.02.2021 / 16:05, *.t-ipconnect.de

Witam i powodzenia.
Kilka prostych rad jak być najlepszym stoperem w Legii.
Nie podawać nie atakowanym przez nikogo do rywala(Jedrzejczyk ze Śląskiem).Nie walić przeciwnika z łokci.Nie robić bezsenownych karnych(czytaj nie grać u bukmacherów,Stal Mielec).Nie uciekać do szatni po przegranych meczach i nie wypychać młodych do mediów po porażkach.Nie robić z siebie błazna po wygranych i na treningach.To odnośnie jednego z naszych stoperów,kapitana.
Jest jeszcze drugi as co nieatakowany podaje do rywali.Przykład z niedawanego meczu z łks-em.Jak podaje do bramkarza to za lekko(jagiellonia).Jak wyprowadza akcje to gubi piłkę.I jeszcze samobuja potrafi przypakować.

W skrócie nie popełniać błędów na poziomie juniorów i już będzie Pan najlepszym ze stoperów.

odpowiedz
Trener Vuko - 17.02.2021 / 15:42, *.vectranet.pl

Czy mamy opcje pierwokupu? Jeśli nie to jesteśmy... żenujący...

odpowiedz
Pepcio - 17.02.2021 / 15:28, *.net.pl

Oby na placu za Wieteske.Mimo że jego klopsy gwarantują w kazdym meczu emocje

odpowiedz