Waldemar Fornalik - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Fornalik: Niekoniecznie faworyt musi wygrać

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Na pewno Legia była i jest faworytem. Czy takie losowanie to pech, czy wyzwanie... To wyzwanie. Piłka niejednokrotnie pokazała, że niekoniecznie faworyt musi wygrywać. Potrafimy funkcjonować jako drużyna, grać w piłkę i potrafimy również wygrywać. Myślę, że zapowiada się ciekawy pojedynek - mówi przed spotkaniem 1/4 finału Pucharu Polski trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik.

- Nasza wiedza na temat taktyki rywala, umiejętności poszczególnych zawodników i ich zachowania w poszczególnych sytuacjach jest duża, natomiast zawsze mecz może przynieść jakieś nieoczekiwane rozwiązania, interwencje czy zachowania w ofensywie, więc w tym kontekście nie jest tak, że zawsze wszystko jest przewidywalne i też dlatego piłka jest taka ciekawa.
Na tę chwilę na pewno jest to najtrudniejszy mecz w Pucharze Polski. Chciałbym jednak przypomnieć, że ostatnio graliśmy z Pogonią, która w tamtym momencie była liderem i pokonaliśmy tę przeszkodę. Teraz Legia jest liderem, więc to zadanie jest równie trudne, może i trudniejsze, ale ze swej strony zrobimy wszystko, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony i awansować. Będą zmiany w składzie, chociażby ze względu na wymóg gry dwóch młodzieżowców - z tego powodu muszą być korekty również na innych pozycjach.

- Zawsze trenujemy rzuty karne, obojętnie czy jedziemy na mecz z Unią Skierniewice czy Pogonią Siedlce, to zawsze ten element jest trenowany. Podobnie i teraz.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
WL - 03.03.2021 / 20:10, *.tpnet.pl

Kto ma wygrac ?!!!

odpowiedz
wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze - 03.03.2021 / 17:59, *.52.138

Już dogadane, kursy na Piasta u buka też maleją czyli meczyk ustawiony, a w zamian dostaniemy 3pkt w Gliwicach w lidze

odpowiedz
SF - 03.03.2021 / 17:08, *.tpnet.pl

To znaczy ze beda karne w meczu !!!

odpowiedz
L fan - 03.03.2021 / 15:56, *.plus.pl

PZPN jest już dogadany?

odpowiedz
Hugon - 03.03.2021 / 13:34, *.vectranet.pl

Nie nastawiaj swoich kopaczy na koszenie po nogach jak kurnik.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.