Patryk Pierzak - fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy

Sparing: Legia II Warszawa 1-2 Zawisza Bydgoszcz

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu sparingowym Legia II Warszawa przegrała 1-2 z Zawiszą Bydgoszcz. W drużynie prowadzonej przez Tomasza Sokołowskiego wystąpiło kilku zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu - Kacper Tobiasz, Kacper Skibicki, Jakub Kisiel, Jasur Yaxshiboyev i Nazarij Rusyn. Pierwszą połowę oglądał Czesław Michniewicz oraz kilku zawodników "jedynki", którzy szykowali się do wyjazdu na Dolny Śląsk.

Fotoreportaż z meczu - 31 zdjęć Woytka

W pierwszej połowie groźniej atakowali czwartoligowi goście, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Doskonałej okazji dla Legii nie zdołał wykorzystać Damian Warchoł. Po zmianie stron pierwsi do siatki trafili gracze Zawiszy, a konkretnie Kamil Żylski. Wówczas legioniści wzięli się poważnie do roboty. Dwadzieścia minut później do wyrównania doprowadził Damian Warchoł, który wykorzystał podanie, bardzo dobrze prezentującego się w dzisiejszym spotkaniu, Jasura Yaxshiboyeva. W 79. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Zawiszy i jedenastkę na bramkę zamienił Żylski. Legia mimo 2 dobrych okazji w końcówce, nie zdołała odrobić straty.

Sparing: Legia II Warszawa 1-2 (0-0) Zawisza Bydgoszcz
0-1 - 56' Kamil Żylski
1-1 - 77' Damian Warchoł (as. Jasur Yaxshiboyev)
1-2 - 79' Kamil Żylski (karny)

Strzały (celne) [15-90']: Legia II 11 (7) - Zawisza 25 (11)

Legia II: Kacper Tobiasz - Oskar Wojtysiak, Radosław Pruchnik, Ińaki Astiz (46' Piotr Cichocki), Patryk Konik - Jakub Kisiel (46' Kacper Gościniarek), Patryk Pierzak, Damian Warchoł - Radosław Cielemęcki (68' Mikołaj Kwietniewski), Nazar Rusyn (65' Bartłomiej Ciepiela), Kacper Skibicki (46' Jasur Jaxshiboyev)