Pięciobój

Wyniki legionistów w PP

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W Drzonkowie odbyły się drugie w tym sezonie zawody Pucharu Polski, w których nie brali udziału reprezentanci Polski, którzy startowali w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata - m.in. Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz z Legii. Po raz kolejny zawody PP miały międzynarodową obsadę, dzięki czemu była szansa rywalizować w doborowym gronie, a nas najbardziej cieszy powrót Oktawii Nowackiej, która po blisko rocznej przerwie znów wystartowała i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji Open oraz pierwsze wśród Polek.
Nowacka zdobyła 1391 punktów, o 14 mniej od Meksykanki, Mayan Oliver. Legionistka uzyskała najlepszy wynik w szermierce (37 wygranych!), drugie miejsce w pływaniu (czas 2:13.79 min.), miejsce czwarte w jeździe konnej i 11. rezultat w biegu ze strzelaniem (czas 12:55.33 min.).

Michalina Wierzba zajęła miejsce 13. z wynikiem 1255 pkt., Maja Biernacka 23., Pola Wolska 37.

W rywalizacji U-17, czwarte miejsce w klasyfikacji Open, a drugie wśród Polek zajęła Katarzyna Dębska. Pola Wolska była piąta, a Hanna Jakubowska 12. Igor Radomyski był piąty w klasyfikacji Open, a trzeci wśród Polaków, Łukasz Nowik - 20.