Bartosz Slisz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Bartosz Slisz w kadrze Paulo Sousy

Woytek, źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa podał ostateczną kadrę na mecze eliminacji do mistrzostw świata z Węgrami, Andorą i Anglią. Na 27-osobowej liście znalazł się jeden zawodnik Legii Warszawa Bartosz Slisz. Zabrakło natomiast Bartosza Kapustki, który był na szerokiej liście ogłoszonej kilkanaście dni temu.

Kadra:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Arkadiusz Reca, Jan Bednarek, Kamil Glik, Paweł Dawidowicz, Michał Helik, Maciej Rybus, Kamil Piątkowski

Pomocnicy: Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak, Rafał Augustyniak, Mateusz Klich, Bartosz Slisz, Kacper Kozłowski, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Kamil Grosicki, Sebastian Kowalczyk, Kamil Jóźwiak, Przemysław Płacheta

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

+dodaj komentarz
bronek49 - 16.03.2021 / 17:21, *.chello.pl

powołanie Slisza to jakaś paranoja on nawet w takiej słabej lidze się nie wyróznia

odpowiedz
M3 - 15.03.2021 / 20:49, *.jmdi.pl

Dziwi mnie brak powołania dla Kapustki, a powołanie dla Kowalczyka. To samo Karbo. Kozłowski !?
A co do Slisza to spełnia inne role niż wam się wydaje i robi to naprawdę dobrze. Ma skoki formy (jak ostatnio) ale ogólnie jest bardzo dobry. Robi robotę chłopka. Brawo !

odpowiedz
Wolfik - 15.03.2021 / 20:24, *.mm.pl

Pomimo mojej nieukrywanej sympatii do Bartka uważam że jest to powołanie nieco na wyrost - zachęta do dalszej pracy, oswojenie się z kadrą, itp. Zapewne w meczach o punkty nie zagra (jeszcze) ale w przyszłości będzie to naturalny zmiennik np. Krychowiaka (czy innego zawodnika grającego na pozycji DP) więz z meczów kadry wróci na pewno pewniejszy i z pozytywną energią.

I byc może najważniejszy aspekt. Jesli Slisz pojedzie na ME jego wartość piłkarska niebagatelnie wzrosnie. A gdyby cokolwiek zagrał....to kwotowo może zbliżyć się do transferu Kuby Modera. Z pewnością Mioduski za promocję młodego zawodnika Legii powinien być wdzięczny trenerowi kadry.

A tak w ogóle to skoro młody zawodnik Legii dostał powołanie to powinniśmy się cieszyć wraz z nim i gratulować... a nie psioczyć.

odpowiedz
Majkel - 15.03.2021 / 17:54, *.mm.pl

Kowalczyk z Pogoni pod każdym możliwym względem nie dorasta umiętnościami Kapustce. Ostatnie tygodnie pokazały zjazd formy pierwszego i pik formy Kapiego. Mimo to "Sołsa" śladami swoich wielkich krajan Rikardo sapindo, Hildeberto czy salvadora agry nie był by sobą nie odstawiając jakiegoś babola. Kowalczyk(ten z Legijną przeszłośćią) już tęski za brzenczkiem. Ot taki los, że każdy selekcjoner mając do dyspozycji np. Dudka czy Kłosa musi na siłę wynajdować koło od nowa o jakiegoś swojego Sibika, Pawelca, Kaczmarczyka, Kusia, Sosina, Cionka i psiego ogonka.

odpowiedz
bronek49 - 15.03.2021 / 17:50, *.chello.pl

co on widzi w tym Śliszu on się do Legii nie nadaje a co dopiero do kadry

odpowiedz
ZGL - 15.03.2021 / 17:40, *.tpnet.pl

Skoro Slisz to tym bardziej powinien znalezc sie Kapustka !!!

odpowiedz
exsa - 15.03.2021 / 17:36, *.tpnet.pl

To jakies nieporozumienie Kapustka zdecydowanie lepszy P.Trenerze !!!

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 15.03.2021 / 17:11, *.chello.pl

Kapustka jest dużo lepszy niż,Kowalczyk i Kozłowski.Kolejny siwy z fantazja.

odpowiedz
Elquatro - 15.03.2021 / 17:09, *.chello.pl

Mladenovica mógł powołać, akurat na lewą jak znalazł

odpowiedz
Goral - 15.03.2021 / 15:48, *.myvzw.com

Kapustka tak ale ty jeszcze za słaby jesteś na kadrę

odpowiedz
Rząd PiS - 15.03.2021 / 13:37, *.chello.pl

To nie jest kadra Sousy, tylko polska kadra narodowa

odpowiedz
L - 15.03.2021 / 13:20, *.tpnet.pl

To nie mogą być powołanie oparte na obserwacji poszczególnych zawodników. Prawdopodobnie dużo ludzi "dookoła" (rudy wąs, Stolarczyk, Małowiejski) miało wpływ na te powołania...

odpowiedz
Morda - 15.03.2021 / 13:16, *.73.215

Chyba koledzy za bardzo słuchacie podjaranych komentatorów a za mało patrzycie na boisko.

Dopiero teraz wystawianie Kapustki nie jest ze szkodą dla zespołu. Wcześniej był w tak słabej formie, że upartym wystawianiem go w środku zamiast Luqiniasa tylko traciliśmy. No ale był odgórny przykaz że Kapustka musi być to był. To, że się kogoś lubi nie dodaje mu umiejętności. Nie wiem skąd ta Kapustkomania. Facet jest o klasę gorszy od Luqiniasa. Więc "znawcy" powiedzią, że Luqi sam sobie winien bo dlaczego drybluje a Kapustka do reprezentacji.

Slisz natomiast jest podstawowym zawodnikiem i robi robotę od początku sezonu. Do tego jest młodszy. Nie dziwie się że trener reprezentacji widzi większy zysk ze Slisza niż z Kapustki. Kapustka ma być gotowym zawodnikiem, którym nie jest. Slisz może poczuć trochę atmosfery reprezentacji co tylko pozytywnie odbije się na jego rozwoju.

odpowiedz
Sss - 15.03.2021 / 13:01, *.chello.pl

Co wy sie tak jaracie tym jeźdzcem bez głowy Kapustką, pół meczu zagrał dobrze i już do kadry?... Bo co bo gra u nas w Legii?... Bez przesady

odpowiedz
Jasio - 15.03.2021 / 12:57, *.edu.pl

Slisz lepszy od Kapustki??? Inne mecze oglądamy.

odpowiedz
Renzo - 15.03.2021 / 12:48, *.2.10

Brak Kapustki, a są jakies nołnejmy typu Kozlowski, Placheta, Jozwiak, Moder????????????? Co to za sabotaż??????!!!!!! Rudy i jego 'top-level' coach.... brak słów...

odpowiedz
Misiek87 - 15.03.2021 / 12:44, *.fuz.pl

Grosicki, Kozłowski, Kowalczyk i Płacheta w lepszej formie od Bartka? Panie Drozda idź Pan w ch.. z takim żartem

odpowiedz
Szmu(L)ki - 15.03.2021 / 12:36, *.aster.pl

To jest kpina, że nie ma Kapustki. Chłopak nawet tym podaniem przy bramce na 3-1 sobie zasłużył.

Dopóki rudy będzie prezesem to reprezentacja będzie służyła do promocji zawodników, aby agencji mieli z czego odpalać hajs za "przysługi".

odpowiedz
Jacek W - 15.03.2021 / 12:35, *.telemedia.hu

powolywanie Grosickiego a nie Kapustki to kompletna porazka

odpowiedz
Hans - 15.03.2021 / 12:25, *.play-internet.pl

Kozłowski i Kowalczyk a nie ma Kapustki ?

odpowiedz
xxx - 15.03.2021 / 12:24, *.net.pl

kozłowski > Kapustka??? serio???

odpowiedz
PFCL - 15.03.2021 / 12:22, *.inetia.pl

ok

odpowiedz
lob - 15.03.2021 / 12:21, *.chello.pl

To chyba sugestia Lewego, żeby nie powoływać dobrze grającego Kapustki, a powołać siedzącego w domu Grosika.........
Czy to Lewy ustala powołania ???
Nawet rudy prezes się go słucha............

odpowiedz