Damian Warchoł - fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy

III liga: Olimpia Zambrów 2-1 Legia II Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 20. kolejki III ligi Legia II Warszawa przegrała 1-2 na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Podopieczni Tomasza Sokołowskiego zajmują 8. miejsce w tabeli ligowej na jedną kolejkę przed końcem pierwszej części sezonu. W meczu z Olimpią wystąpiło trzech zawodników z szerokiej kadry pierwszej drużyny: Kacper Tobiasz, Kacper Skibicki i Szymon Włodarczyk.

Gospodarze, zajmujący dotąd przedostatnie miejsce w tabeli, objęli prowadzenie w 12. minucie po tym jak piłkę dośrodkowaną z lewego narożnika wykończył szczupakiem z kilku metrów Przemysław Jastrzębski. Na początku drugiej połowy szanse mieli Kwietniewski i Warchoł, ale dwukrotnie bramkarz gospodarzy świetnie interweniował (raz zbił na słupek). W odpowiedzi w słupek trafili gracze Olimpii, a dobitkę fenomenalnie obronił Kacper Tobiasz. W 54. minucie do wyrównania doprowadził Damian Warchoł, który wykorzystał podanie Mikołaja Kwietniewskiego. Kwadrans przed końcem ponownie na prowadzenie wyszła Olimpia i nie oddała go do samego końca.

Za tydzień "Wojskowi" zagrają w Legia Training Center z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

III liga: Olimpia Zambrów 2-1 (1-0) Legia II Warszawa
1-0 - 12' Przemysław Jastrzębski
1-1 - 54' Damian Warchoł
2-1 - 75' Monir Abdeselam El Handi

Legia II: 59. Kacper Tobiasz - 7. Oskar Wojtysiak, 15. Radosław Pruchnik, 3. Inaki Astiz, 19. Jakub Kwiatkowski (62' 24. Kamil Kurowski) - 21. Mikołaj Kwietniewski (71' 11. Bartłomiej Ciepiela), 14. Kacper Gościniarek, 8. Patryk Pierzak, 20. Damian Warchoł, 23. Kacper Skibicki - 9. Szymon Włodarczyk (85' Radosław Cielemęcki)
Trener: Tomasz Sokołowski

żółte kartki: Malinowski, Kalinowski (Olimpia) - Skibicki (Legia II)