Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Tomas Pekhart na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na czele klasyfikacji kanadyjskiej sezonu 2020/21 w Legii Warszawa niepodzielnie króluje Tomas Pekhart, który ma na swoim koncie aż 21 goli i 1 asystę. Na drugim miejscu jest Filip Mladenović z 7 golami i 8 asystami - najwięcej w drużynie. 5 bramek i 5 asyst zanotował trzeci w tej klasyfikacji Paweł Wszołek, ale dogonił go Luquinhas - 4 gole i 6 asyst.

Bilans sezonu 2020/21
31 meczów: 20 zwycięstw - 4 remisy - 7 porażek, bramki: 55-32
średnia punktów: 2,06
gole na mecz: 1,77
gole stracone na mecz: 1,03

Ciekawostki:

Legia przegrała tylko jeden z jedenastu meczów rozegranych na wyjeździe.

51 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 16 padło po strzałach z główki. 46 to gole z akcji, 3 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 6 po rzutach karnych.

Najczęściej Legia strzelała w drugim kwadransie pierwszej połowy - 14 trafień. Najmniej traciła w między 61-75 minutą - tylko dwa gole rywali.

Najmniej bramek Legia zdobywała w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - 3 trafienia, a jednocześnie najwięcej w tym czasie traciła - 7 goli przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,62 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,12 l.

Żaden piłkarz nie wystąpił we wszystkich meczach. Najwięcej minut na boisku spędził kapitan Artur Jędrzejczyk.

W obecnym sezonie 11 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2020/21 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)