Play-off

Legia Warszawa 99-91 King Szczecin

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu play-off koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszawa wygrała 99-91 na własnym parkiecie z Kingiem Szczecin. Kolejne spotkanie na Bemowie odbędzie się już najbliższą w sobotę o godzinie 20:35. Gra toczy się do trzech zwycięstw.

Fotoreportaż z meczu - 36 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 102 zdjęcia Michała Wyszyńskiego

Pierwsza kwarta przebiegała po myśli legionistów i zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem. W połowie drugiej odsłonie goście przejęli inicjatywę i na przerwę schodzili wygrywając 43-41. Po zmianie stron podopieczni Wojciecha Kamińskiego na moment objęli prowadzenie, ale następnie szczecinianie odskoczyli na 9 oczek (57-66). Na szczęście jeszcze przed końcem trzeciej kwarty legioniści odrobili straty i przed decydującymi dziesięcioma minutami na tablicy widniał wynik 66-67. Czwarta kwarta to zacięta walka z obu stron. Na minutę przed końcem goście prowadzili jednym punktem (81-82), ale następnie Melvin trafił za trzy i zrobiło się niebezpiecznie dla Legii. Watson odpowiedział ładnym wsadem i 35 sekund przed końcem trener Kinga wziął przerwę na żądanie. Ofensywna akcja gości się nie powiodła i atakujący Grzegorz Kulka został sfaulowany, a następnie dwa razy trafił do kosza i zrobił się remis 85-85. Jeszcze przed końcową syrenę próbę trafienia za trzy podjął Purvis, ale nie trafił i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Ta zaczęła się źle, bo szczecinianie szybko objęli czteropunktowe prowadzenie. Następnie jednak celna trójka Medforda i 5 punktów z rzędu Neala pozwoliły Legii odskoczyć na 4 punkty. Na 26 sekund przed końcem "Zieloni Kanonierzy" powiększyli przewagę do 6 oczek (97-91), a ostatecznie wygrali 99-91.

- Ciężki mecz, ale takie są właśnie spotkania w fazie play-off, gdzie grają najlepsi. Cieszymy się bardzo, że udanie rozpoczęliśmy tę rywalizację i z nadzieją na drugi triumf przystąpimy do sobotniego starcia. Już o nim myślimy, trzeba szybko pozbyć się myśli związanych z tym zwycięstwem, by z czystą głową przestąpić do kolejnego meczu - powiedział po meczu Jakub Karolak, kapitan Legii Warszawa.

PLK: Legia Warszawa 99-91 King Szczecin
Kwarty: 21-18, 20-25, 25-24, 19-18, d. 14-6