Legia - WKS Wieluń - fot. Woytek / Legionisci.com

Siatkówka

Legia Warszawa 3-0 WKS Wieluń

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu turnieju półfinałowego siatkarzy Legia Warszawa wygrała z zespołem WKS Wieluń 3-0. W sobotę legioniści o godzinie 20:00 zmierzą się ze Spartą Grodzisk Mazowiecki, która w przegrała pierwszy mecz z SMS PZPS I Spała 1-3.

Fotoreportaż z meczu - 54 zdjęcia Woytka

Fotoreportaż z meczu - 46 zdjęć Hugollka

Legioniści nie rozpoczęli pierwszego półfinałowego spotkania zbyt dobrze. Od początku nieznacznie przegrywali z zespołem z Wielunia. W pewnym momencie rywale prowadzili już 12-7. Zawodnicy z Warszawy jeszcze ułatwiali im zadanie, popełniając proste błędy. Na szczęście nasi siatkarze zdołali się pozbierać i doprowadzili do wyniku 11-13, a następnie po świetnej akcji do 14-15 i remisu 15-15. Po raz pierwszy legioniści osiągnęli prowadzenie przy stanie 19-18, ale sędzia zarządził powtórzenie tej akcji i to rywale zdobyli kolejny punkt. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25-22 na korzyść Legii.

Potem było już tylko lepiej. Drugi set rozpoczął się od dwóch asów serwisowych Szymona Pałki. Legioniści walczyli ambitnie - podczas jednej z akcji Żakieta wpadł w stolik sędziowski. Gospodarze tego meczu wyraźnie zaczęli się rozpędzać, więc przy stanie 6-2 o przerwę poprosił grający szkoleniowiec zespołu gości, Marcin Kryś. Niewiele to pomogło, gdyż świetną piłką z lewego skrzydła Bartosz Stępień zdobył siódmy punkt dla Legii. Przy stanie 14-8 losy tego seta wydawały się przesądzone. Legioniści wyraźnie zdominowali rywala i prowadzili już 20-14. Tomasz Obuchowicz skuteczną akcją ustalił wynik drugiej części spotkania na 25-17.

Od prowadzenia 3-0 rozpoczęli legioniści trzeciego seta. Później jednak pozwolili przeciwnikowi uwierzyć, że może jeszcze w tym powalczyć, ale nie na długo. Przy stanie 17-12 Legia miała już mecz pod kontrolą i spokojnie kontynuowała swoją grę. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 25-16. Trzeba wspomnieć, że świetne spotkanie rozegrał w zespole Legii Szymon Pałka, który został wybrany MVP tego meczu i odebrał nagrodę z rąk wiceprezesa PZPS Ryszarda Czarneckiego.

Sety: 25-22, 25-17, 25-16