Damian Warchoł - fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy

III liga: Legia II Warszawa 3-1 Znicz Biała Piska

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 23. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała ze Zniczem Biała Piska 3-1. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 po bramce Damiana Warchoła. Później dołożyli jeszcze dwa trafienia. Kolejnym rywalem drużyny prowadzonej przez Tomasza Sokołowskiego będzie Unia Skierniewice. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia o godzinie 15 w Skierniewicach.

Fotoreportaż z meczu - 27 zdjęć Woytka

W 4. minucie przed doskonałą okazją na osiągnięcie prowadzenia znalazł się Szymon Włodarczyk, który popędził w stronę bramki, znalazł się sam na sam z bramkarzem i niestety, uderzył prosto w niego. W 6. minucie dobrze ustawiony w polu karnym Damian Warchoł fatalnie przestrzelił. W 11. minucie Skwierczyński popędził prawą stroną, dośrodkował, jednak jego podania nie wykorzystał żaden z kolegów. Kilka minut później Włodarczyk ponownie zmarnował stuprocentową sytuację, ale wydawało się, że bramka dla stołecznego zespołu jest tylko kwestią czasu, bowiem przewaga gospodarzy była znaczna. W 20. minucie znów legioniści przeprowadzili niezłą akcję, ale ponownie zabrakło wykończenia. 15 minut później Włodarczyk zdecydował się na strzał lewą nogą z 16 metrów, ale i tym razem fatalnie przestrzelił. W 41. minucie legioniści wykonywali rzut rożny. Najpierw w kierunku bramki uderzył Mateusz Cholewiak, a następnie jego strzał skutecznie poprawił Damian Warchoł, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. 2 minuty później Jehor Macenko zapędził się pod bramkę Znicza, minął kilku rywali, ale tuż przed polem karnym został ostro sfaulowany przez Marcina Denerta, za co zawodnik z Białej Piskiej został ukarany żółtą kartką.

Tuż po przerwie przed szansą stanął Mateusz Jambrzycki, ale świetną interwencją popisał się Cezary Miszta. W 48. minucie wynik na 2-0 podwyższył Szymon Włodarczyk, który z 16 metrów pewnie pokonał Adama Radzikowskiego. W 54. minucie niezły strzał oddał Radosław Cielemęcki, ale tym razem golkiper zespołu gości był na posterunku. Na kolejną ciekawszą akcję musieliśmy poczekać dosyć długo. W 69. minucie Inaki Astiz sfaulował przeciwnika tuż przed polem karnym, za co został upomniany przez sędziego żółtą kartką. Goście uderzyli prosto w mur, a Legia wyszła z szybką kontrą. Doskonale współpracowali w tej akcji Wiktor Kamiński i Warchoł - najpierw strzał oddał Kamiński, a Radzikowski obronił, ale skapitulował chwilę później, gdy dobijał Warchoł. Legioniści prowadzili 3-0, ale goście też mieli swoją szansę - piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił Mateusz Cholewiak. W 81. przed stratą gola uratował Legię słupek. Minutę później powinno być 4-0, ale Warchoł z bliskiej odległości uderzył jedynie w interweniującego bramkarza, a jeden z jego kolegów nie zdołał dobić piłki. Niezłą akcję mogliśmy oglądać także w 86. minucie, jednak Jakub Kwiatkowski oddał niecelny strzał. Jeszcze w 89. minucie bramkarz Znicza popisał się efektowną paradą po uderzeniu Warchoła. Tuż przed końcem Giełażyn zmarnował idealną sytuację, ale potem wykorzystał swoją szansę, kiedy wepchnął piłkę do siatki z najbliższej odległości.

III liga: Legia II Warszawa 3-1 (1-0) Znicz Biała Piska
1-0 - 41' Damian Warchoł
2-0 - 48' Szymon Włodarczyk
3-0 - 70' Damian Warchoł
3-1 - 90+4' Bartosz Giełażyn

Legia II: 1. Cezary Miszta - 7. Oskar Wojtysiak, 3. Inaki Astiz, 26. Jehor Macenko, 16. Mateusz Cholewiak - 24. Kamil Kurowski (75' 14. Kacper Gościniarek), 11. Bartłomiej Ciepiela (77' 8. Patryk Pierzak), 20. Damian Warchoł - 23. Kacper Skwierczyński (75' 19. Jakub Kwiatkowski), 9. Szymon Włodarczyk (62' 21. Wiktor Kamiński), 17. Radosław Cielemęcki (62' 6. Dawid Niedźwiedzki)

żółte kartki: Cezary Miszta, Inaki Astiz (Legia) - Marcin Denert, Bartosz Giełażyn (Znicz)
sędzia: Mikołaj Kujawski