Paweł Wszołek - fot. Woytek / Legionisci.com

Transfery

Wszołek ma oferty z silniejszych lig

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wkrótce powinna wyjaśnić się przyszłość Pawła Wszołka, któremu w czerwcu wygasa kontrakt ze stołecznym klubem. Działacze z Łazienkowskiej nie prowadzili z zawodnikiem odpowiednio o nowym kontrakcie i od stycznia tego roku może on legalnie szukać nowego pracodawcy. Pomocnik z tej opcji skorzystał i z tego co się dowiedzieliśmy, ma na stole kilka konkretnych ofert z mocniejszych lig. Niewykluczone, że wkrótce z którejś skorzysta.

30 kwietnia "Wszołi" kończy 29 lat, można się więc spodziewać liczy na wysoki, kilkuletni kontrakt. Portal Sportowefakty.wp.pl informował niedawno, że przy Łazienkowskiej priorytetem aktualnie jest przedłużenie umowy z Wszołkiem i Arturem Borucem. Czy Legia zdoła zaproponować temu pierwszemu odpowiednie warunki finansowe? O tym powinniśmy przekonać się już wkrótce.

Ewentualne odejście Wszołka wraz z końcem sezonu byłoby sporym osłabieniem drużyny. W obecnych rozgrywkach wahadłowy zdobył 5 bramek i zanotował 5 asyst. W ubiegłym sezonie miał 7 bramek i 9 asyst (najwięcej w zespole).

Na pozycji Wszołka w ostatnim meczu wystąpił Josip Juranović. W kadrze jest także wracający do zdrowia Marko Vesović, ale jemu także w czerwcu kończy się umowa z Legią. Jego kontrakt jest jednym z wyższych w drużynie i tutaj także kontynuowanie współpracy stoi pod znakiem zapytania.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (70)

+dodaj komentarz
Marcin - 09.04.2021 / 23:26, *.orange.pl

Może w stolicy nie podoba mu się strategia transferowa

odpowiedz
Sly - 09.04.2021 / 18:09, *.com.pl

dla mnie średniak jak Kucharczyk tylko ze lepszy technicznie, gra jak mu się chce ,jak kontrakt podpisany to człapie na meczach jak przed podpisaniem kontraktu to nagle zaczyna dobrze grać, identycznie jak Kuchy ,na pewno nie jest nie do zastąpienia, Legii jego odejście nie osłabi

odpowiedz
*****. ** - 09.04.2021 / 18:00, *.d1-online.com

Grał w kratkę, mimo że kosztuje nie mało. Klub ma długi, więc i tak nie ma wyjścia. Paweł powodzenia w innym klubie.

odpowiedz
Puchar pasztetowej - 09.04.2021 / 16:39, *.chello.pl

Dobry piłkarz. Różnie z formą ale ma umiejętności. Poza tym go lubię ;)

odpowiedz
Ponti - 08.04.2021 / 20:38, *.chello.pl

Paweł zostań !

odpowiedz
Zostawić - 08.04.2021 / 12:34, *.253.33

Wszolek miał w d..ie wyzwiska kompleksów z trybun. Grał bardzo dobrze i wg mnie wniósł z Kapustka, Juranovicem i Mladenovicem bardzo dużo do gry Legii. Najlepsze okno transferowe od lat. Panie Miodek, nie spie.. dol Panie tego.

odpowiedz
waw - 08.04.2021 / 10:44, *.chello.pl

powodzenia na dalszej drodze

odpowiedz
(L) uz - 08.04.2021 / 00:31, *.inetia.pl

W kontekście jesieni raczej by się przydał.

odpowiedz
Autor - 07.04.2021 / 21:30, *.chello.pl

Wpis

odpowiedz
Obiektywnie - 07.04.2021 / 19:28, *.play-internet.pl

Kopacz klasy średniej.
Przemawiają za nim doświadczenie, warunki fizyczne i jako taka szybkość.
Na początku wykręcał niezłe liczby.
Ja jednak oceniam go przez pryzmat gibkości dryblingu i dośrodkowania.
Nie zapomnę też podania do Wlodara w Gdańsku..mało kto zwrócił uwagę ,ale Pan Paweł proste podanie po ziemi zamienia w piłkę kozłującą i trudną do czystego uderzenia. Dlatego Wlodar mimo genu kopnął w trybuny.
Verso przed kontuzją wciągał go nosem.

odpowiedz
Dm - 07.04.2021 / 17:32, *.plus.pl

Hoop Hoop gdzie jestes Polonio??? Piątek już wrócił teraz czas na wszolka niech go bierze ten motor i mu płaci krocie szybciej zbankrutują haha

odpowiedz
Matigol - 07.04.2021 / 15:47, *.orange.pl

Na mój gust grajek który zaczął słabo, potem było kilka zrywów ( gdzie miałem nadzieję że zostanie tak na dłużej ) a od pewnego czasu znów słabo. Więc jeśli chciałby większej kasy to pożegnałbym bez większego żalu ( z 2 powodów - jeden powyżej a drugi to jego radocha po odpadnięciu z Piastem z PP co pokazuje że umierał za klub nie będzie ). Klub ma spory dług który cały czas rośnie więc jeśli będziemy rozdawać na lewo i prawo wyższe kontrakty to zaraz skończymy jak jedna ze stron nożowniczego miasta. Jest Veso - dać mu szansę po długiej kontuzji. Chyba większość już zapomniała jak wymiatał przed urazem. Oczywiście również pod pewnymi warunkami a więc m.in. niższy kontrakt, ilość rozegranych minut itd. Priorytet to zatrzymać Juranovica, Mladena i Luqiego ( wiem że przedłużył kontrakt ale niewiele to zmienia jeśli ktoś położy na stole - dajmy na to - 5 baniek ojro ). Reasumując - jeśli Wszoł będzie chciał wyższego kontraktu to "tam są drzwi". Legia Mistrz !

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 07.04.2021 / 14:58, *.chello.pl

Dobrze by było,jak by został.

odpowiedz
Wiaderny - 07.04.2021 / 13:00, *.plus.pl

Jak wy mozecie tym całym gównem sie dalej podniecac.

odpowiedz
Robert Szenfeld - 07.04.2021 / 11:44, *.landirenzo.pl

Uważam, że się odbudował na tyle , że jest teraz legii przydatny. Oczywiście nie za wszelką cenę, bo pod ścianą na razie nie stoimy, ale krótka ławka szybko się mści . Jeśli ma iść , niech idzie za granice bo jak stanie na przeciwko Jędzy to się nie pozbieramy z liczeniem bramek.

odpowiedz
Andrzejjj - 07.04.2021 / 11:30, *.plus.pl

Do ,,silnej ligi" to tylko dla pieniędzy bo z obecną formą nawet jak ta na Ekstraklasę jest niezła to pozostaje mu tylko grzać ławę.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 07.04.2021 / 10:27, *.chello.pl

Wszołek za Legię, to umierać nie będzie (vide zachowanie po przegranym, pucharowym meczu z Piastem). Chce większych pieniędzy, niech idzie. Moim zdaniem, Mioduski sensownie robi, wyznaczając górny limit zarobków na 220 tys. euro. U nas piłkarze grają zdecydowanie mniej meczów, niż średniej klasy drużyny europejskie. Po szybkim odpadnięciu z europejskich rozgrywek, zostaje tylko liga i ew. krajowy puchar. Do tego dochodzi kryzys po covidzie. Hossa już była, teraz czas na powściągnięcie oczekiwań. Chce, niech się buja, Legia jest ważniejsza, niż ambicje kopacza.

odpowiedz
bum - 07.04.2021 / 09:03, *.virginm.net

silniejsze ligi:
bialorus
wegry
kazachstan
azerbejdzan
bulgaria....
Jakos mi nie szkoda go niech idzie. Fajtlapa. Bazuje na szybkosci ot tyle. Niedlugo bedzie musial grac w okularach bo slepnie. Z bogiem wszolek zero zalu!! Mam nazieje ze Jura i Veso zostana jakims cudem

odpowiedz
Autor - 07.04.2021 / 08:57, *.virginm.net

"Jego kontrakt jest jednym z wyższych w drużynie i tutaj także kontynuowanie współpracy stoi pod znakiem zapytania." - To zdanie o Vesoviciu wyjasnia wiele .... Jak nie zejdzie z oczekiwaniami to sie zegnamy rowniez.
Nie bez powodu sciagneli tego uzbeka. Dla mnie Vesovic to priorytet... Juranovic drugi priorytet a ta ciote piszczaca co uwarza sie za jakiegos pilkarza lepszego niz jest to dajcie mu odejsc niech spier...lalala lalus.
W legii nie dlugo same no namy beda graly jak ten jaszczur. Miodek idz ty razem z tym wszolkiem najlepiej gdzies daleko

odpowiedz
Jurek - 07.04.2021 / 06:07, *.tropolys.de

Priorytetem było również zatrzymanie Vadisa. Rezultat pamiętamy.

odpowiedz
Daszka - 06.04.2021 / 23:15, *.chello.pl

Obawiam się Koledzy, że nie doceniamy Miodowego. Pomimo czterech lat sromoty sportowej, tj. braku awansu do EP, klubowy włodarz okrzepł i okopał się na rubieżach budżetowych. Nawet brak wpływu gotówki, z tzw. dni meczowych (covidowe realia) nie przeszkadzają mu nadal cieszyć się "legijną zabaweczką". Czy naprawdę sądzicie, iż kolejny ew. brak awansu naszej drużyny do fazy gr. jakichkolwiek europejskich rozgrywek wstrząśnie nim samym, a także negatywnie oddziałuje na płynnością finansową klubu? Ja tak nie uważam. A to dlatego, że rzeczywistym źródłem dochodu uczynił on "biznes transferowy" realizowany (uprawiany) w ramach funkcjonowania Legii W-wa. Czyli tanio kupić lub wypromować i korzystnie sprzedać. Oczywiście, kibicowskie odczucia schodzą tutaj na dalszy plan. Niestety...

odpowiedz
oLaf - 06.04.2021 / 22:38, *.vectranet.pl

kurna, Vesovic to jest gość z sanatorium - on to wróci do formy za rok....

a Wszołek jest super graczem - już widzę , że go straciliśmy : (

odpowiedz
Hugon - 06.04.2021 / 22:30, *.vectranet.pl

Z grubym to chyba żarty,już po 1 04.

odpowiedz
Rytm - 06.04.2021 / 21:49, *.centertel.pl

Żałują na kontrakt Wszołka, a ten odejdzie i trzeba będzie kogoś sprowadzić, czyli wyłożyć kasę na transfer plus pensja, a jak wolny zawodnik to kasa za podpis. Nie wiem co w głowie ma ten nieudacznik Mioduski, ale na pewno nie mózg. Znów nasprowadzają tuzin przeciętniaków, na to kasa jest.
Co on zrobił z tym klubem. Zachciało mu się klubu.

odpowiedz
L - 06.04.2021 / 19:44, *.amazonaws.com

???

odpowiedz
Leśny Dziadek - 06.04.2021 / 19:43, *.centertel.pl

Jezeli nie bedzie w tym roku pycharow, to bedzie koniec Legii obecnego wlasciciela. Dlugi, dlugi, dlugi i zadnego swiatla w tunelu...

odpowiedz
Juliusz - 06.04.2021 / 18:34, *.245.12

Zapomniałem jeszcze o tym, że Kucharski mówił, że będą musieli kogoś dobrze sprzedać latem. Luquinhas lub Kapustka to jedyni zawodnicy na których można coś koło 4 mln euro wyciągnąć.
A za 220 tys euro pensji ciężko będzie zatrudnić nawet przyzwoitego zawodnika.

odpowiedz
Arek - 06.04.2021 / 18:33, *.tpnet.pl

Nie bardzo ogarniam, jak Mioduski chce zagrać w jakichkolwiek pucharach, jak skąpi na czołowych piłkarzy w drużynie. Ja tam się nie znam, ale wydaje mi się, że taniocha wiele nie zwojuje, o ile w ogóle.

odpowiedz
Mk - 06.04.2021 / 18:32, *.com.pl

W silniejszej lidze juz byl i wrocil sie odbudowywać do kraju, taki z niego wirtuoz futbolu. Tu przynajmniej pogra i czasem zaliczy asyste albo bramke. Chyba ze chodzi tylko o to by wypelnic kontrakt dla kasy.

odpowiedz
czarny76 - 06.04.2021 / 18:29, *.amazonaws.com

Wszołek ma zostać.Miodek masz zrobić wszystko żeby tak się stało.Chcesz pucharów to działaj....

odpowiedz
L - 06.04.2021 / 18:25, *.142.21

Artur to czyste DNA Legii a wy tu piszecie o pieniądzach, za dużo to macie FM w baniach a nie tradycji której coraz mniej

odpowiedz
Juliusz - 06.04.2021 / 18:25, *.245.12

Kudłaty nieudacznik ma teraz podobno płacić kontrakty do 220 tys euro.
Wszołek, Vesovic na bank nie zaakceptują takich niskich pensji. Gwilia też się zawinie. Szabanow nie zrezygnuje z dużo większej kasy w Dynamie i pewnie tam wróci. Juranovic i Mladen mogą naciskać na transfer. Jednym słowem znów będzie rewolucja kadrowa robiona przez ludzi niekompetentnych i bez gotówki.

odpowiedz
Dużo silniejsze ligi pomijam - 06.04.2021 / 18:19, *.chello.pl

Silniejsze ligi? Czyli pewnie Cypr, Azerbejdżan, Kazachstan, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria i zawsze groźny Luxemburg?

odpowiedz
Mati - 06.04.2021 / 18:16, *.chello.pl

Wszołek out Veso na boisko

odpowiedz
olew - 06.04.2021 / 18:08, *.vectranet.pl

ja wolę Vesovica od Wszołka, ale klub pewnie inaczej, będzie jak będzie

odpowiedz
Adam - 06.04.2021 / 18:08, *.chello.pl

Z całą moja sympatią do Artura przedłużanie jego kontraktu (o ile nadal będzie 'jednym z najwyższych w drużynie') to takie trochę przepalanie kasy. A Wszołek pewnie sp***doli do silniejszej ligi i tyle go widzieliśmy. Nie żebym miał mu specjalnie za złe.

odpowiedz