Michalina Wierzba

Pięciobój

Wyniki legionistów w III edycji PP

W Drzonkowie zakończyły się trzecie w tym sezonie zawody Pucharu Polski w pięcioboju, czwórboju i trójboju nowoczesnym. W rywalizacji pięcioboistów w kat. Open, tuż za podium, a najlepsze wśród Polek zajęła Michalina Wierzba, która zwyciężyła w klasyfikacji Pucharu Polski. Legionistka w pływaniu (2:20,53 min.) zajęła 9. miejsce, w szermierka zdobyła 238 punktów (6. miejsce), w jeździe konnej 286 pkt. (6. miejsce), a w biegu ze strzelaniem uzyskała czas 13:17.62 min. (6. miejsce). Zwyciężyła Meksykanka, Mayan Oliver.

W czwórboju brązowy medal zdobyła Paulina Myrda. W trójboju na podium znalazły się dwie legionistki - druga byłą Małgorzata Karbownik, trzecia Pola Wolska, a tuż za podium Katarzyna Dębska. Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajął Igor Radomyski, który obronił trzecią lokatę uzyskaną w pływaniu (czas 2:06.02 min.). Karbownik uzyskała najlepszy wynik w pływaniu - 2:09.07 min.

Wyniki legionistów:
Trójbój U-17: 2. Małgorzata Karbownik, 3. Pola Wolska, 4. Katarzyna Dębska, 7. Olga Cisek
Trójbój U-17: 3. Igor Radomyski
Czwórbój: 3. Paulina Myrda
Pięciobój (open): 4. Michalina Wierzba, 7. Paulina Myrda