Artur Boruc najlepszym zawodnikiem w kwietniu! - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Plus miesiąca

Plus kwietnia: Artur Boruc

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W kwietniu legioniści rozegrali pięć meczów. Ich rywalami były drużyny Pogoni Szczecin, Lecha Poznań, Cracovii, Piasta Gliwice i Lechii Gdańsk. Był to ważny miesiąc, gdyż warszawiacy zdobyli 16. mistrzostwo Polski. Najlepszym zawodnikiem kwietnia został Artur Boruc, który zgromadził cztery plusy.

Doświadczony golkiper Legii w tym miesiącu aż w czterech spotkaniach zachował czyste konto i kilkakrotnie stawał na wyżynach swoich możliwości. Można powiedzieć, że Boruc ratował nam wynik swoimi fenomenalnymi interwencjami. Po trzy pozytywne oceny otrzymali Andre Martins, Josip Juranović oraz Luquinhas. Dla Portugalczyka był to bardzo równy miesiąc, nie przydarzały mu się błędy, a dodatkowo był liderem środka pola. Chorwat głównie grał na wahadle, jednak w spotkaniu z Cracovią wystąpił na pozycji prawego stopera. Jest niesamowicie uniwersalny, a na każdej pozycji prezentuje najwyższy poziom. Najlepiej zaprezentował się w Gliwicach, gdzie spokojnie powinien zanotować trzy asysty. Jeśli chodzi o "Luquiego", to nie schodzi poniżej swojego dobrego, wysokiego poziomu.

Najwięcej minusów w kwietniu zgromadził Tomas Pekhart, jednak zdobył również dwie pozytywne noty. Zaczął świetnie, bo od dwóch bramek w starciu z Pogonią, jednak później przyszedł gorszy moment - trzech spotkań bez gola. Dopiero w starciu z Lechią Gdańsk zaliczył zwycięskie trafienie. O jednego minusa mniej i tyle samo plusów co Czech zdobył Bartosz Slisz, który miał lepsze i gorsze chwile w tym miesiącu. Warto pamiętać o ostatnim spotkaniu w Gdańsku, gdzie zagrał fenomenalne zawody i był jednym z lepszych graczy na placu.

Artur Boruc - 4
Andre Martins - 3
Josip Juranović - 3
Luquinhas - 3
Mateusz Wieteska - 3 / 1
Artur Jędrzejczyk - 2
Rafel Lopes - 2 / 1
Artem Szabanow - 1
Bartosz Kapustka - 1
Bartosz Slisz - 2 / 2
Filip Mladenović - 1 / 1
Paweł Wszołek - 1 / 1
Tomas Pekhart - 2 / 3
Mateusz Hołownia - 1
Walerian Gwilia - 1

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
Bródno - 01.05.2021 / 00:19, *.play-internet.pl

Gruby to ci kanapki zabierał w podstawówce a on Artura wara

odpowiedz
Hugon - 30.04.2021 / 22:57, *.vectranet.pl

Gruby piłki odbijał które leciały w niego te które pół metra lądowały w bramce.Gdzie grubemu do Martinsa Juranovića ,Luguinhasa może im buty czyśćić.

odpowiedz
Do redakcji... - 30.04.2021 / 09:55, *.bridgefibre.net

Jeśli nie schodzi to poniżej jakiegoś poziomu a nie powyżej...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.