REKLAMA

29. kolejka Ekstraklasy. Raków wicemistrzem

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W 29. kolejce ekstraklasy poznaliśmy wicemistrza Polski. W poniedziałek Raków Częstochowa pokonał Piasta 1-0 i zapewnił sobie 2. miejsce w tabeli na koniec sezonu. Do rozstrzygnięcia zostały już tylko dwie kwestie: który zespół spadnie z ligi, który zajmie 4. miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Po sobotnim meczu nadal na ostatnim miejscu plasuje się Podbeskidzie, które zaledwie zremisowało u siebie z Wisłą Płock. W Piątek Górnik wygrał z Jagiellonią, a Pogoń straciła dwa punkty w Lubinie. W niedzielę Legia Warszawa tylko zremisowała w Mielcu 0-0. Trzy punkty w meczu z Wartą wywalczył Śląsk Wrocław, a Lech pokonał w Krakowie Wisłę.

29. kolejka:

Górnik Zabrze 3-1 Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin 1-1 Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1 Wisła Płock
Lechia Gdańsk 1-1 Cracovia
Wisła Kraków 1-2 Lech Poznań
Warta Poznań 2-3 Śląsk Wrocław
Stal Mielec 0-0 Legia Warszawa
Raków Częstochowa 1-0 Piast Gliwice

Aktualna tabela Ekstraklasy
Wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
Szymon - 11.05.2021 / 22:15, *.chello.pl

Vice ......

odpowiedz
Śliwa - 11.05.2021 / 19:35, *.2.10

to jakie ma teraz Legia zgody? Bo wydaje się, że żadnej.

odpowiedz
Krzeszczu - 11.05.2021 / 17:12, *.bredband2.com

https://legia.net/news/prowizje-menedzerskie-placone-przez-legie-w-ostatnich-miesiacach/81166

Masakra. 9 milionow. A patrzac na cala lige to 25 % tego co zaplacily wszystkie kluby w ekstraklasie.
Ile z tych 9 to pieniadze prosto w kibel? No ale kto "bogatemu" zabroni...

odpowiedz
Pitagoras - 11.05.2021 / 11:38, *.elartnet.pl

Pogoń miała 51 punktów, gdyby rzeczywiście straciła 2, miałaby 49.

odpowiedz
Władeczek - 10.05.2021 / 23:31, *.vectranet.pl

Podpsicie Bielsko-Biała musi spaść faken!

odpowiedz
Cult King Warsaw - 10.05.2021 / 21:55, *.amazonaws.com

DAWNO PISAŁEM ŻE PAPSZUN JEST KIBICEM LEGII I FAJNIE BY BYŁO I WARTO TRENERA I KIBICA W JEDNEJ OSOBIE MIEĆ,ALE NIC KORPO MIODKA NIE KUMA, TYLKO OSŁABIA SŁAWE LEGIE WARSZAWE!

odpowiedz
Może by go do Legii wziunsc - 10.05.2021 / 20:24, *.chello.pl

A co z tym blondynkiem z Barcelony? Gra jeszcze w piłkę?

odpowiedz
Krzeszczu - 10.05.2021 / 20:11, *.bredband2.com

Rakow gra fajna pilke, czasami troche naiwna, ale fajna. Pomyslec ze 5 lat temu byli w 3ej lidze?
Swoja droga, gdyby trener Papszun mial w swojej druzynie Mladenovica, Luquinhasa i zdrowego Petraska, to zdemolowaliby te nasza lige.

odpowiedz
Prawy sierpowy - 08.05.2021 / 18:26, *.t-mobile.pl

Szkoda żeby Podbeskidzie spadło, przecież jeszcze parę lat temu z Bielskiem mieliśmy mocną sztamę. Zagłębie do tej pory chyba ma z nimi zgodę więc czemu nie mielibyśmy odnowić starej przyjaźni?

odpowiedz
Kwas70 - 08.05.2021 / 17:09, *.oktv.se

Fajnie by bylo jak by w ostatnim meczu legia wybila z glowy podpizdziu bielsko biala ekstraklase tak 5 lub 6 do zera.

odpowiedz
OLaf - 08.05.2021 / 10:55, *.tpnet.pl

Ta nasza Ekstraklapa to porażka jak tak słaby zawodnik jak Michał Fatalczyk potrafi strzelić bramkę...

odpowiedz
Pawel - 08.05.2021 / 07:03, *.net.pl

Walcza o 4 miejsce a i tak odpadna w 1 gora 2 rundzie....

odpowiedz
Komentator - 07.05.2021 / 14:03, *.vectranet.pl

Podpiździe Bielsko Biała ma fajny stadion i tego żal.
Fajnie jak by w ekstraklasie obiekty miały poziom.

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 07.05.2021 / 12:56, *.plus.pl

Kiedyś mecze z takimi rywalami to było 7:2 z siarka czy 5:0 w Mielcu albo 5:0 z bodajże z GKS sokół Tychy a teraz z takimi przegrywamy praktycznie co sezon jak 0:3 w Niecieczy. I zadowalaja nas wymeczone zwyciestwa. Żenada :/ powinniśmy pokazać kto tu rządzi i 2 ostatnie mecze wygrać różnica 4-5 goli. A co do spadkowicza do Podbeskidzie powinno spaść a w pucharach Piast Gliwice niech zagra.

odpowiedz
Przemko - 07.05.2021 / 10:17, *.netfala.pl

Pozostaje kwestia spadkowicza oraz kwestia 4. miejsca i ostatniego reprezentanta w europucharach. Osobiście wolałbym, żeby spadło Podbeskidzie, dlatego jeśli Legia (która o nic już nie gra) przegra ze Stalą, wyjątkowo nie będę narzekał :-)

odpowiedz
jbb - 07.05.2021 / 09:15, *.237.198

kogo chcecie jako spadkowicza:
TSP czy Stal?

odpowiedz