fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legioniści nominowani do nagród Ekstraklasy

Woytek, źródło: Ekstraklasa - Wiadomość archiwalna

Dwudziestu piłkarzy oraz pięciu trenerów zostało nominowanych przez Ekstraklasę S.A. do nagród dla najlepszych w sezonie 2020/21. Wyboru laureatów dokona 17-osobowa kapituła dziennikarzy oraz ekspertów, która nominowała także pięciu zawodników do nagrody Piłkarza Sezonu.Wśród zawodników i trenerów nominowanych we wszystkich kategoriach znaleźli się zawodnicy Legii Warszawa.

Bramkarz sezonu: Dominik Hładun (Zagłębie), Dusan Kuciak (Lechia), Frantisek Plach (Piast), Dante Stipica (Pogoń), Artur Boruc (Legia)

Obrońca sezonu: Kamil Piątkowski (Raków), Jakub Bartkowski (Pogoń), Josip Juranović (Legia), Filip Mladenović (Legia), Benedikt Zech (Pogoń)

Pomocnik sezonu: Marcin Cebula (Raków), Luquinhas (Legia), Filip Starzyński (Zagłębie), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Bartosz Kapustka (Legia)

Napastnik sezonu: Kamil Biliński (Podbeskidzie), Mikael Ishak (Lech), Jesus Imaz (Jagiellonia), Tomas Pekhart (Legia), Jakub Świerczok (Piast)

Trener sezonu: Czesław Michniewicz (Legia), Marek Papszun (Raków), Kosta Runjaic (Pogoń), Piotr Tworek (Warta), Waldemar Fornalik (Piast)

Członkowie kapituły mogą do zakończenia przedostatniej kolejki sezonu oddawać swoje głosy na trzech ich zdaniem najlepszych trenerów i piłkarzy w każdej kategorii. Wyboru dokonają dziennikarze sportowi oraz przedstawiciele Ekstraklasy S.A. i PZPN:

Krzysztof Marciniak, Bartosz Gleń i Marcin Rosłoń z CANAL+, Szymon Borczuch i Sylwia Dekiert z TVP, Mateusz Rokuszewski z Weszło, Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego, Andrzej Janisz z Polskiego Radia, Piotr Koźmiński z Wirtualnej Polski, Michał Trela z Newonce.Sport, Jakub Kręcidło ze Sport.pl, Roman Kołtoń z Prawdy Futbolu, Przemysław Pawlak z Piłki Nożnej, Tomasz Smokowski z Kanału Sportowego, Sebastian Staszewski z Interii, Maciej Stolarczyk z PZPN oraz Wojciech Bajak z Ekstraklasa.org.

Według innych zasad przebiega głosowanie na zdobywcę najbardziej prestiżowej nagrody - Piłkarza Sezonu. Nominacje oparte są na głosowaniu członków kapituły. Zwycięzca – jako jedyny - zostanie wybrany przez wszystkich zawodników PKO Bank Polski Ekstraklasy. Głosować mogą na pięciu nominowanych: Tomas Pekhart, Filip Mladenović, Jakub Świerczok, Dante Stipica, Kamil Piątkowski.

Zdobywców nagród poznamy w trakcie Gali Ekstraklasy, która w tym roku odbywa się wyłącznie jako event telewizyjny bez udziału publiczności. – Wspólnie z naszymi partnerami telewizyjnymi – CANAL+ oraz Telewizją Polską – chcemy uroczyście podsumować kończący się sezon PKO Bank Polski Ekstraklasy. Galę organizujemy więc w ścisłym reżimie sanitarnym i z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, które sprawdziły się na stadionach w trakcie całego sezonu. Mamy nadzieję, że transmisja z tego wydarzenia w połączeniu z powrotem kibiców na trybuny w ostatniej kolejce, pozwoli poczuć te emocje, do których jesteśmy przyzwyczajeni. I z niecierpliwością czekać będziemy na powrót do normalności wraz ze startem nowego sezonu – powiedział Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Transmisja z Gali Ekstraklasy rozpocznie się w poniedziałek, 17 maja o 20:30 na antenach CANAL+ i TVP Sport. W jej trakcie wyróżnieni zostaną także: Król Strzelców, który otrzyma statuetkę przygotowaną przez oficjalnego dostawcę piłek – adidas oraz Młodzieżowiec Sezonu wybrany wspólnie z PKO Bankiem Polskim spośród wszystkich Młodzieżowców Miesiąca.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
SEBO(L) - 04.05.2021 / 14:05, *.centertel.pl

Brak Valencii to grube i niesmaczne przeoczenie...

odpowiedz
Heniu - 04.05.2021 / 13:32, *.virginm.net

Wybor jest prosty:
Kuciak
Mladenovic
Luquinas
Pekhart
Papszun

odpowiedz
Pacz - 04.05.2021 / 12:25, *.t-mobile.pl

Gdzie są nasze filary obrony: Jędrzejczyk i Wieteska? Brak nominacji, przynajmniej dla tego pierwszego, uważam za nietakt.

odpowiedz
Matt - 04.05.2021 / 11:34, *.tpnet.pl

Filip Starzyński? Kamil Biliński? Śmiechu warte.

odpowiedz
Zzp - 04.05.2021 / 11:11, *.t-mobile.pl

Plach, Mladenović,Luki,Pekhart

odpowiedz
Groch - 04.05.2021 / 09:40, *.play-internet.pl

Stipica ,mladenovic ,luqi, pekhart ,papszun .

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.05.2021 / 08:30, *.play-internet.pl

Jedynie Pekhart z Legionistów zasługuje na wyróżnienie,chociaż po tych"setkach"co zmarnował w meczu z Zagłębiem,Wisłą,ale też w kilku innych meczach,to do tej pory się zastanawiam,jak takie co by nie mówić drewno,zostało "królem strzelców w ekSRAklasie".

odpowiedz
!(L)! - 04.05.2021 / 01:14, *.tpnet.pl

zawodnicy bez kontraktu środkowi obrońcy Modou Diagne ... Jozo Simunovic ...
Mapou Yanga-Mbiwa ...

odpowiedz
Kibol - 03.05.2021 / 22:53, *.chello.pl

Pogrubcie Kapustke

odpowiedz
mi - 03.05.2021 / 21:22, *.chello.pl

do redakcji - a Bartka Kapustki to nie dało się wytłuszczonymi literkami napisać ?

odpowiedz
ding - 03.05.2021 / 21:15, *.chello.pl

"Gali Ekstraklasy, która w tym roku odbywa się (...) bez udziału publiczności"

A niby kiedy uczestniczyła w niej publiczność?! Zawsze byli tylko piłkarze, trenerzy działacze, dziennikarze.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.