Kobiety

IV liga: Legia Ladies 1-1 Jantar Ostrołęka

W meczu na szczycie IV ligi kobiet, Legia Ladies nie zdołały pokonać na bocznym boisku przy Łazienkowskiej lidera z Ostrołęki i tylko zremisowały 1-1 z Jantarem. Nasz zespół nadal traci dwa punkty do tego zespołu, z którym legionistki mają niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań, bowiem w pierwszym meczu Jantar wygrał 3-2. Do końca rozgrywek pozostało siedem kolejek.

Za tydzień Legia Ladies podejmować będą przy Łazienkowskiej Pogoń Siedlce. Ostatnia kolejka ligowa rozegrana zostanie 26 lub 27 czerwca.

Legia wyszła na prowadzenie w 30. minucie po bramce Amelii Przybylskiej, dla której był to już 20. gol w obecnych rozgrywkach. Wyrównała w 72. minucie Julia Kupis (po as. Aleksandry Draby), po uderzeniu której piłka odbiła się od obrończyni i zmyliła golkiperkę Legii. W 90. minucie najpierw z boiska wyrzucona została (po dwóch żółtych kartkach) Wiktoria Chludzińska z Jantara. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, zawodniczki z Ostrołęki wpakowały piłkę do siatki Legii, ale arbiter dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Czerwoną kartką ukarany został wówczas (również za dwie żółte), trener gości, Rafał Kosek.

Legia Ladies 1-1 (1-0) Jantar Ostrołęka
1-0 30 min. Amelia Przybylska
1-1 72 min. Julia Kupis (as. Aleksandra Draba)

Czerwona kartka: Wiktoria Chludzińska (90., za dwie żółte - Jantar)