Radość Michala Peskovicia - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Z obozu rywala

Podbeskidzie przed meczem z Legią

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Podbeskidzie nie radziło sobie od samego początku kończącego się już sezonu. W roku 2020 w Ekstraklasie odnieśli tylko dwa zwycięstwa i pomimo że rudna wiosenna była dla nich nieco lepsza, to i tak musiałby się stać cud, aby utrzymali się w Ekstraklasie. Aktualnie z 25 punktami zajmują 16. miejsce w tabeli. Przedostatnia Stal Mielec ma nad "Góralami" trzy oczka przewagi. Zespół ze Śląska musiałby zwyciężyć z Legią oraz liczyć na porażkę mielczan w starciu ze Śląskiem Wrocław - tylko takie rezultaty uchronią ich przed spadkiem. W tym sezonie Podbeskidzie strzeliło 29 goli, a straciło aż 59 - są to najgorsze wyniki w całej lidze.

Początek rundy wiosennej był małym światełkiem w tunelu dla fanów Podbeskidzia. Najpierw wygrali z Legią 1-0, a tydzień później ograli 2-1 Górnika Zabrze. Następnie zanotowali dwa remisy z Cracovią i Jagiellonią Białystok, ale później było już gorzej. Na 11 meczów "Górale" wygrali dwa (Wisła Kraków 2-0 i Lech Poznań 1-0), dwa zremisowali (Lechia Gdańsk 2-2 i Wisła Płock 1-1) oraz resztę spotkań przegrali.

Najlepszym strzelcem Podbeskidzia jest Kamil Biliński, który ma na swoim koncie 11 trafień. Drugi w klasyfikacji jest Rafał Janicki (na zdjęciu niżej), który strzelił tylko trzy gole. Największą liczbę asyst uzyskał Marko Roginić, który ma ich cztery, a dodatkowo zdobył dwie bramki.



Historia

Podbeskidzie Bielsko-Biała powstało w 1997 roku w wyniku fuzji sekcji piłkarskiej BBTS Włókniarz Bielsko-Biała i klubu DKS Inter Komorowice. Dojście do Ekstraklasy zajęło im 14 lat. W sezonie 2010/11 osiągnęli drugie miejsce na zapleczu Ekstraklasy, co pozwoliło im awansować na najwyższy szczebel w krajowych rozgrywkach. W Ekstraklasie grali przez pięć sezonów, a swoje najlepsze historyczne 10. miejsce zajęli w roku 2014. Do I ligi spadli w roku 2016 i spędzili tam cztery sezony. Aktualnie są beniaminkiem w Ekstraklasie.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą 13-krotnie. Legioniści zwycięsko wychodzili z tych pojedynków osiem razy, za to bielszczanie wygrywali czterokrotnie, a remis padł raz. Bilans bramkowy to 28-11 na korzyść warszawiaków. Legia przy Ł3 z Podbeskidziem przegrała tylko raz i miało to miejsce w 2011 roku. Był to pierwszy historyczny pojedynek obu drużyn, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2. Ostatnia potyczka pomiędzy legionistami a "Góralami" odbyła się 31 stycznia tego roku. Legia przegrała 0-1 po golu Rafała Janickiego.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.