Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2020/21

Woytek - Wiadomość archiwalna

Klasyfikację kanadyjską sezonu 2020/21 w Legii Warszawa wygrał Tomas Pekhart. Czeski napastnik zdobył w sumie 25 punktów, na które złożyły się 24 bramki i 1 asysta. Drugie miejsce zajął Filip Mladenović, który strzelił 8 goli i miał 8 asyst. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Wszołkowi (5 goli, 5 asyst) i Luquinhasowi (4 gole, 6 asyst). Tyle samo asyst co Mladenović zanotował Josip Juranović.

Bilans sezonu 2020/21
39 meczów: 24 zwycięstw - 8 remisy - 7 porażek, bramki: 62-34
średnia punktów: 2,05
gole na mecz: 1,59
gole stracone na mecz: 0,87

Ciekawostki:

Legia przegrała tylko jeden z osiemnastu meczów rozegranych na wyjeździe.

58 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 20 padło po strzałach z główki. 51 to gole z akcji, 3 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 8 po rzutach karnych.

Najczęściej Legia strzelała w drugim kwadransie pierwszej połowy - 16 trafień. Najmniej traciła w między 61-75 minutą - tylko dwa gole rywali.

Najmniej bramek Legia zdobywała w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - 3 trafienia, a jednocześnie najwięcej w tym czasie traciła - 8 goli przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,59 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,12 l.

Żaden piłkarz nie wystąpił we wszystkich meczach. Najwięcej minut na boisku spędził kapitan Artur Jędrzejczyk.

W obecnym sezonie 11 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2020/21 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)