Euro 2020

Hiszpania 1-1 Polska

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią w swoim drugim spotkaniu na mistrzostwach Europy. Obecnie "biało-czerwoni" mają na koncie jeden punkt.

Polacy zaczęli mecz odważnie i ofensywnie. W 7. minucie gry pierwszy strzał z dystansu oddał Mateusz Klich, jednak piłka zatrzymała się tylko na górnej siatce. Kilka chwil potem zagrozili również Hiszpanie. Próbę Daniego Olmo pewnie złapał Wojciech Szczęsny. Z kolejnymi minutami rosła przewaga faworytów tego starcia. W 26. minucie Hiszpanie dopięli już swego i wyszli na prowadzenie. Alvaro Morata wykorzystał podanie ze skrzydła i z bliska wpakował piłkę do siatki. Sędzia liniowy początkowo zasygnalizował pozycję spaloną, lecz powtórki pokazały, że był w błędzie.

Nieco ponad dwa kwadranse po pierwszym gwizdku dwie dobre okazje pod każdą z bramek. Najpierw z rzutu wolnego nieznacznie pomylił się Moreno, a potem po wrzutce od Lewandowskiego minimalnie niecelny był Karol Świderski. Tuż przed przerwą mogło dojść do wyrównania... Z dystansu po ziemi piłkę kopnął Świderski, ale ona odbiła się jedynie od słupka. Dopadł do niej jeszcze Lewandowski i w sytuacji sam na sam trafił wprost w Simona.

Osiem minut po zmianie stron w radość polskich kibiców wprawił Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu głową wykończył dośrodkowanie i doprowadził do upragnionego remisu. Z satysfakcjonującego wyniku Polscy mogli nie cieszyć się zbyt długo. Już niebawem we własnym polu karnym Hiszpana sfaulował Jakub Moder i arbiter po analizie VAR wskazał na jedenasty metr. Na nasze szczęście Moreno z rzutu karnego trafił tylko w słupek!

Po godzinie gry wykazać musiał się Szczęsny, który na rzut rożny sparował uderzenie Moraty. Potem mecz wyrównał się i walka toczyła się głównie w środku pola. Dziesięć minut przed końcem bardzo dobrze na linii bramowej spisał się polski golkiper. Zawodnik Juventusu wyłapał silny strzał oddany przez Rossiego. W 84. minucie znów świetnie zachował się Szczęsny, który ofiarną interwencją uchronił swoich kolegów przed stratą gola.

Euro 2020: Hiszpania 1-1 Polska
1-0 Morata 25'
1-1 Lewandowski 54'

Hiszpania: 23. Unai Simón - 6. Marcos Llorente, 24. Aymeric Laporte, 4. Pau Torres, 18. Jordi Alba - 8. Koke (68, 22. Pablo Sarabia), 16. Rodri Hernández, 26. Pedri González - 9. Gerard Moreno (68, 17. Fabián Ruiz), 7. Álvaro Morata (87, 21. Mikel Oyarzabal), 19. Dani Olmo (61, 11. Ferran Torres).

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 21. Kamil Jóźwiak, 18. Bartosz Bereszyński, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek (85, 3. Paweł Dawidowicz), 26. Tymoteusz Puchacz - 14. Mateusz Klich (55, 6. Kacper Kozłowski), 20. Piotr Zieliński, 16. Jakub Moder (85, 8. Karol Linetty) - 11. Karol Świderski (68, 19. Przemysław Frankowski), 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Torres, Rodri - Klich, Moder, Jóźwiak, Lewandowski.

sędziował: Daniele Orsato (Włochy).