Strzelectwo

Brąz Emilii Babskiej w PŚ

Emilia Babska z sekcji strzeleckiej Legii zdobyła brązowy medal w zawodach Pucharu Świata Osób Niepełnosprawnych, w finale konkurencji R2 - karabin pneumatyczny stojąc. Zawody rozegrane zostały w stolicy Peru, Limie. Były to ostatnie zawody przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, gdzie również zobaczymy legionistkę.

W kwalifikacjach Babska uzyskała piąty rezultat - 609,0 pkt. Z kolei w finale miała trzeci rezultat (224,3 pkt.), co dało jej brązowy medal. Zwyciężyła Koreanka, Lee Yoojeong, przed Ukrainką, Iryną Shchetnik. W poszczególnych seriach finałowych, Emilia uzyskała następujące wyniki: 50.1, 51.5, 20.9, 20.1, 20.7, 20.7, 20.6, 19.7.

Inny zawodnik Legii, Marek Dobrowolski, zajął 13. miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny R1 stojąc, z wynikiem 599,5 pkt. W poszczególnych seriach legionista uzyskał: 98.7, 99.6, 98.6, 99.6, 102.3, 100.7.

W finale konkurencji R3 Marek Dobrowolski zajął miejsce piąte. Emilia Babska była 15. Na koniec rywalizacji Babska była ósma w finale konkurencji R6, zaś Dobrowolski uplasował się na miejscu siódmym.