Rezerwy

III liga: Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5-0 Legia II Warszawa

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W ostatnim meczu sezonu 2020/21 III ligi Legia Warszawa przegrała 0-5 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie i do końca meczu powiększali sukcesywnie przewagę. Pogoń już wcześniej zapewniła sobie awans do II ligi, a rezerwy Legii zajęły ostatecznie 7. miejsce w 22-drużynowej grupie. Po sezonie pracę z Legią II kończy trener Tomasz Sokołowski.

Legia II wystąpiła w mocno odmłodzonym składzie, bez zdecydowanej większości graczy podstawowej jedenastki, za to z kilkoma graczami z zespołów U18 i U17, którzy w większości (w tym wszyscy rezerwowi z pola) grali już 40 minut w sobotę, więc było wiadomo, że nie wystąpią w pełnym wymiarze minut. Mocno kontrastowało to z gospodarzami, którzy - biorąc pod uwagę przygotowaną po meczu fetę z okazji awansu do II ligi i spory tłum na trybunach - wystawili swój najmocniejszy skład. Różnica w porównaniu do poprzednich wiosennych pojedynków z Pogonią była niestety zauważalna, a jej efekt błyskawiczny. Już po 40 sekundach gola dla gospodarzy zdobył były gracz Legii II Bartłomiej Urbański. W końcówce pierwszej połowy gospodarze dołożyli trzy kolejne trafienia, po stałych fragmentach gry i zamieszaniu w polu karnym.

Po przerwie gra była już nieco spokojniejsza, ale i tak wynik podwyższył uderzeniem głową Michał Wrzesiński. W kilku innych sytuacjach utracie gola zapobiegł Maciej Kiikolski. Legioniści stworzyli sobie kilka sytuacji, ale ciężko je nazwać stuprocentowymi.

III liga: Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5-0 (4-0) Legia II Warszawa
1-0 - 1' Bartłomiej Urbański
2-0 - 35' Michał Gładysz (głową)
3-0 - 41' Michał Strzałkowski (as. Damian Jaroń)
4-0 - 45' Michał Strzałkowski (as. Kacper Łoś)
5-0 - 64' Michał Wrzesiński (głową)

Strzały (celne): Pogoń 23 (12) - Legia 6 (2)

Legia II: Maciej Kikolski – Jakub Kwiatkowski, Radosław Pruchnik, Patryk Konik – Piotr Cichocki, Kacper Gościniarek, Oskar Wojtysiak, Jakub Czajkowski (46' Igor Strzałek) – Dawid Niedźwiedzki (46' Jerzy Munik), Jordan Majchrzak (65' Kajetan Staniszewski), Radosław Cielemęcki. Rezerwa: Antoni Wodzicki [05]
Trener: Tomasz Sokołowski II