fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Transfer

Lindsay Rose zostanie piłkarzem Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Nowym zawodnikiem Legii Warszawa zostanie Lindsay Rose, który w ostatnim sezonie reprezentował barwy Arisu Saloniki. Zawodnik od minionego weekendu przebywa w Warszawie, przechodzi testy medyczne i wkrótce podpisze kontrakt. Legia zapowiedziała już ten transfer.

Z greckim klubem wiązał go jeszcze roczny kontrakt, ale oferta mistrzów Polski została zaakceptowana przez zawodnika i Aris. Reprezentant Mauritiusu występuje na pozycji środkowego obrońcy, będzie więc rywalizował o miejsce w składzie z Mateuszem Wieteską i Arturem Jędrzejczykiem.


Rose urodził się 8 lutego 1992 roku we francuskim Rennes. Karierę piłkarską rozpoczynał w drugoligowym Stade Lavallois. W większości spotkań był podstawowym zawodnikiem - w sumie zagrał w 72 meczach i strzelił w nich 3 gole. Na początku 2013 roku trafił do pierwszoligowego Valenciennes FC i od razu wskoczył do składu. Pod koniec października 2013 roku doznał urazu kolana, które wykluczyło go z gry na ponad pół roku. Do składu wrócił dopiero 10 maja 2014 na ostatnie dwie kolejki Ligue 1. Mimo urazu jego potencjał dostrzegł Olympique Lyon i latem wykupił go z Valenciennes za 1,5 mln euro.

Pobyt w Lyonie rozpoczął od gry w pierwszym składzie, ale szybko trafił na ławkę rezerwowych, a jesienią często brakowało dla niego miejsca w kadrze meczowej. Sytuacja poprawiła się na początku 2015 roku, kiedy wywalczył sobie miejsce na boisku. W sumie w sezonie 2014/15 zagrał w 18 spotkaniach. W kolejnym sezonie wypadł gorzej - w rundzie jesiennej na boisku pojawił się tylko raz, zwykle brakowało go w kadrze meczowej lub spędzał mecz na ławce rezerwowych. Taki obrót spraw spowodował, że na początku 2016 roku został wypożyczony do FC Lorient i do końca rozgrywek wystąpił w 12 z 19 meczów, a następnie został wykupiony z Olympique za 1,5 mln euro.

Kolejne pół roku miał w zasadzie zmarnowane, ponieważ znów doznał urazu kolana, który wykluczył go z treningów. Od stycznia 2017 roku do formy próbował wrócić na wypożyczeniu w SC Bastia. Na początku rundy zagrał w 9 meczach, ale zabrakło dla niego miejsca w 7 ostatnich kolejkach ligowych, a Bastia zajęła ostatnie miejsce w Ligue 1 i pożegnała się z najwyższym szczeblem rozgrywkowym we Francji. Podobny los spotkał jego macierzysty klub FC Lorient. Rose zakończył wypożyczenie w Bastii, wrócił do Lorient i spędził w nim kolejne 1,5 roku. Sezon 2017/18 w Ligue 2 rozpoczął oglądania meczów z ławki rezerwowych. Sytuacja zmieniła się pod koniec listopada, kiedy wskoczył do pierwszej jedenastki i nie oddał miejsca w składzie niemal do końca sezonu. Lorient zajęło 7. miejsce w tabeli. Z kolei w sezonie 2018/19 znów usiadł na ławce rezerwowych i w połowie rozgrywek został wypożyczony do Arisu Saloniki i z miejsca wywalczył miejsce w składzie. Do końca rozgrywek zagrał w 13 meczach i zdobył w nich dwie bramki. Aris postanowił wykupić Rose'a z FC Lorient za 170 tys. euro. Najnowszy nabytek Legii sezonie 2019/20 podtrzymał dobrą dyspozycję - wystąpił w 44 spotkaniach i zdobył w nich 3 bramki. Podobnie było w zakończonym niedawno sezonie, w którym na boisku pojawił się w sumie 39 razy i zanotował dwa trafienia.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

+dodaj komentarz
KasztanoRonaldo - 01.07.2021 / 23:14, *.perfecteline.pl

Liczylem ze wróci Pazdan

odpowiedz
dany - 01.07.2021 / 18:42, *.tpnet.pl

kontuzja - następne wzmocnienie na puchary.......

odpowiedz
(L) uz - 01.07.2021 / 14:17, *.com.pl

Aktualnie kontuzjowany....

odpowiedz
SF - 01.07.2021 / 11:37, *.tpnet.pl

Powodzenia w LEGII !!

odpowiedz
Marcel - 01.07.2021 / 10:31, *.t-mobile.pl

Z opisu i z filmiku wygląda to całkiem ciekawie, więc wypada życzyć mu powodzenia w Legii.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 30.06.2021 / 22:49, *.vectranet.pl

I git, jeszcze Caktas :) i będzie ok.............

odpowiedz
Ryba - 30.06.2021 / 21:51, *.play-internet.pl

Fajnie panuje nad piłką i wprowdza ją do gry po odbiorze. Coś często się przewraca.
Jak Rado z pierwszych lat w Legii ;)

odpowiedz
Markus Merk - 30.06.2021 / 20:53, *.play-internet.pl

Wreszcie fajna koszulka.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 30.06.2021 / 20:38, *.petrotel.pl

Zachodzę w głowę, jak zrobioną tą sztuczkę z różą? To zbliżenie kamery było zdaje się konieczne, żeby ktoś ją wówczas włożył do środka? ;-)

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 30.06.2021 / 20:23, *.52.135

Aqua - Roses are red

fajna piosenka :)

odpowiedz
SF - 30.06.2021 / 19:00, *.tpnet.pl

W innych klubach esa przychodza i gora do miesiaca graja a co sie dzieje w LEGII z ta klimatyzacja !!

odpowiedz
Lupus - 30.06.2021 / 18:54, *.centertel.pl

Ten nowy nabytek to oryginał,
Do tej pory Mauritius był znany z ptaków Dodo ( tych martwych)
Starych , drogich znaczków pocztowych ( Post Office) i wakacji, też drogich.
Mam nadzieję, że ten piłkarz to prawdziwy rarytas piłkarski i będzie dla naszej drużyny bardzo przydatny

odpowiedz
Farme(L) - 30.06.2021 / 17:29, *.bridgefibre.net

Czy on przypadkiem nie występuje w nowej koszulce meczowej?
Poprzednia była biała w ciapy moro, a ta jest chyba cała biała.

odpowiedz
Obcy - 30.06.2021 / 17:19, *.t-mobile.pl

Kto do nas by nie przyszedł to zawsze jest nie gotowy. Czy to główne kryterium naszego dyrektora sportowego. On ma na tym punkcie bzika.

odpowiedz
bum - 30.06.2021 / 17:09, *.129.217

No i gitarrra! Jeszcze wahadło obsadzić dobrze i jakoś to wygląda . Nie sprzedawać Juranovica i drużyna kompletna . Można próbować. Loczek powodzenia nie spier...l niczego kasztanowa głowo....

odpowiedz
Misio - 30.06.2021 / 17:03, *.t-mobile.pl

To już 6 raz w tym tygodniu przychodzi. Może by wreszcie przyszedł..?

odpowiedz
Helmut - 30.06.2021 / 16:47, *.163.204

Kocuras czy ogóreczek? Proszę o wypowiedzi zorientowanych.

odpowiedz
Chcemy kocura a nie ogóra - 30.06.2021 / 16:43, *.156.132

Mauritiusiański ogórek, tego Mioduch z Kucharskim jeszcze nie grali:D
Skąd oni go wytrzasnęli, z fabryki korniszonów?

odpowiedz
Legiakg - 30.06.2021 / 16:43, *.centertel.pl

Bierzemy.bierzemy idzie liga mistrzow

odpowiedz
Marian - 30.06.2021 / 16:35, *.play-internet.pl

Dlaczego brak wykrzyknika?

odpowiedz
LSebo - 30.06.2021 / 16:34, *.orange.pl

Kolano 2 razy dlatego uważam zagra kilka spotkań i znowu leczenie niestety ale obrońca potrzebny

odpowiedz
Menago - 30.06.2021 / 16:24, *.chello.pl

Dobry transfer ! Na jesień być może będzie gotowy !

odpowiedz
Legionistaaa - 30.06.2021 / 16:09, *.centertel.pl

Jędze wygryzie ze składu? :D

odpowiedz
Wolfik - 30.06.2021 / 16:08, *.mm.pl

No, to teraz tylko pytanie "ile bedzie potrzebował czasu"...

odpowiedz