Martins, Slisz, Jędrzejczyk, Wieteska, Kisiel, Lopes, Mladenović - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trening na sztucznej murawie, czyli ostatnia faza operacji B/G

Woytek, źródło: Legionisci.com

Poniedziałkowy trening Legii poprzedziła godzinna odprawa taktyczna przed wyjazdem do Norwegii. - Tyle to trwało, bo przeanalizowaliśmy zawodników Bodø trzy pokolenia wstecz - śmiał się Czesław Michniewicz do czekających na trening dziennikarzy. Jak już informowaliśmy w zajęciach nie wziął udziału Kacper Skibicki. Młody pomocnik szykowany jest do gry od pierwszej minuty w Bodø, ale w tym momencie nie wiadomo, czy będzie dane mu zagrać.

- Gdyby mecz miał odbyć się dziś, to nie zagrałby z powodu urazu. Leci z nami do Norwegii i o wszystkim zadecyduje lekarz - mówi szkoleniowiec. Michniewicz zabierze na mecz 22 zawodników. Na liście zabraknie prawdopodobnie miejsca dla tych najmłodszych. Z kadry wypadł Bartłomiej Ciepiela, który zachorował i bierze antybiotyk. W Warszawie zostaną także Jasur Yaxshiboyev i Lindsay Rose - obaj nie trenują jeszcze z zespołem. Nie ma natomiast obaw co do występu Mateusza Wieteski, który brał normalny udział w zajęciach.

Fotoreportaż z treningu - 24 zdjęcia Woytka

Po krótkiej 20-minutowej rozgrzewce na trawie zawodnicy przenieśli się na sztuczne boisko, takie same, na którym będą rywalizowali z mistrzem Norwegii. Następnie przez półtorej godziny sztab skupił się na czystej pracy taktycznej. Wyklarowała się jedenastka, która ma największe szanse by wybiec na murawę od pierwszej minuty:

Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Johansson, Andre Martins, Slisz, Mladenović - Kapustka, Emreli, Luquinhas

Jeżeli Skibicki się wykuruje, to zapewne z poniższego zestawienia wyleci Mattias Johansson. Widać, że Szwed potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wkomponować się do nowej dla niego taktyki. W ostatniej części treningu zespół pracował nad stałymi fragmentami gry w najróżniejszym wydaniu - zarówno pod kątem defensywy jak i ofensywy. Już niebawem przekonamy się, czy przyniesie to oczekiwany skutek w meczu.

We wtorek o godzinie 9 rano zespół wyruszy samolotem czarterowym z lotniska Chopina do Bodø. O godzinie 17 na stadionie gospodarzy odbędzie się ostatni przedmeczowy trening, a pół godziny wcześniej zaplanowano konferencję prasową trenera mistrzów Polski.

Mecz Bodø/Glimt - Legia Warszawa odbędzie się w środę, 7 lipca o godzinie 18:00. Transmisję ze spotkania będzie można śledzić na TVP Sport oraz w internecie na sport.tvp.pl.

Fotoreportaż z treningu - 24 zdjęcia Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
Arek - 05.07.2021 / 23:11, *.tpnet.pl

A ja nie tak ich się obawiam, jak tej sztucznej murawy.

odpowiedz
LM - 05.07.2021 / 19:53, *.tpnet.pl

Nastepna faza rewaz u siebie i awans LEGII !!

odpowiedz
dziad kudłaty - 05.07.2021 / 17:50, *.net.pl

ostatnia i jedyna więcej faz nie będzie potrzebna 4-1 dla Bodo i spokój w rewanżu :)

odpowiedz
FBK - 05.07.2021 / 18:08, *.mm.pl

@dziad kudłaty: Bodo jest słabe

odpowiedz
singspiel - 05.07.2021 / 22:12, *.centertel.pl

@dziad kudłaty: teraz się zepnij i spróbuj to napisać po polsku

odpowiedz
Kubuś - 05.07.2021 / 17:46, *.t-mobile.pl

Na prawym wahadle może zagrać Kostorz,zamiast Skibickiego.

odpowiedz
0-711 - 05.07.2021 / 17:37, *.plus.pl

Skibicki na wahadło? Naprawdę on ma na tyle umiejętności defensywnych?

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 05.07.2021 / 18:07, *.orange.pl

@0-711: Skibicki od początku przygotowań pod nieobecność Juranovicia jest szykowany na tę pozycję. Czy ma tyle umiejętności? Pewnie jeszcze nie, ale w tej chwili sztab nie ma innej alternatywy i postawił na niego kilka tygodniu temu.

odpowiedz
Raf - 06.07.2021 / 08:06, *.play-internet.pl

@Woytek (Legionisci.com): I to tak bez konsultacji z 0-711? No to mają tupet...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.