Emilia Babska i Marek Dobrowolski - fot. Barbara Wojcieszak

Strzelectwo

6 medali MP Osób Niepełnosprawnych

Sześć medali zdobyli zawodnicy sekcji strzeleckiej Legii w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Bydgoszczy. Emilia Babska zdobyła trzy tytuły mistrzyni kraju (w konkurencjach karabin dowolny leżąc, karabin pneumatyczny leżąc i karabin pneumatyczny postawa stojąc) oraz ustanowiła dwa rekordy Polski. Z kolei Marek Dobrowolski zdobył trzy medale - złoto w konkurencji karabinu pneumatycznego stojąc, srebro w karabinie dowolnym leżąc i brąz w karabinie pneumatycznym leżąc.

Wyniki legionistów na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych:
Konkurencja Karabin dowolny 60 leżąc Open (R6): 1. Emilia Babska (+ rekord Polski Finału)
Konkurencja Karabin dowolny 60 leżąc Open (R6): 2. Marek Dobrowolski
Konkurencja Karabin pneumatyczny 60 pozycja leżąc Open (R6): 1. Emilia Babska
Konkurencja Karabin pneumatyczny 60 pozycja leżąc Open (R6): 3. Marek Dobrowolski
Konkurencja Karabin pneumatyczny 60 postawa stojąc (R2): 1. Emilia Babska (+ rekord Polski)
Konkurencja Karabin pneumatyczny 60 postawa stojąc (R1): 1. Marek Dobrowolski (+ rekord Polski Finału)