fot. UEFA
REKLAMA

Potencjalni rywale Legii w 3. rundzie el. LM - skrócona lista

Wiśnia, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

UEFA podzieliła drużyny na grupy przed poniedziałkowym losowaniem 3. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Legia trafiła do grupy 1.

Grupa 1:

Drużyny rozstawione:
GNK Dinamo Zagrzeb / AS Omónia Nikozja
Olympiakós SFP Pireus / Neftçı Baku
ŠK Slovan Bratysława / BSC Young Boys Berno

Drużyny nierozstawione:
NŠ Mura / Łudogorec Razgrad
Legia Warszawa / FC Flora Tallin
Lincoln Red Imps FC / CFR Cluj

Mecze tej fazy zostaną rozegrane 3-4 i 10-11 sierpnia.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 16122
START: 15.07.2021 / KONIEC: 27.07.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (69)

+dodaj komentarz
wie-TESCO - 20.07.2021 / 00:06, *.sky.com

Optymizm w tym roku taki że mamy trenera nareszcie .

odpowiedz
Dahrek1986 - 19.07.2021 / 03:13, *.virginm.net

Tu chyba nie ma znaczenia kogo wylosujemy. Każda ekipa reguralnie gra na jesieni w pucharach. Legia ostatnie 4lata odpadała że słabszymi i traciła punkty w rankingu. Efekt taki że teraz trza grać z silniejszymi

odpowiedz
Siwy - 18.07.2021 / 22:27, *.sky.com

Rangers ominięte i zajebiscie! Co do reszty to 50/50

odpowiedz
tomiacab - 18.07.2021 / 22:17, *.centertel.pl

na tym etapie będą schody

odpowiedz
Der - 18.07.2021 / 21:57, *.tpnet.pl

Gorsi od Rakowa?

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 18.07.2021 / 21:20, *.chello.pl

Trzeba wierzyć że damy radę.

odpowiedz
dziaduszko - 18.07.2021 / 21:19, *.vectranet.pl

Nie ma ekipy nie do ogrania.Przy maksymalnym zaangażowaniu i dobrej taktyce i jeżeli szczęście trochę dopisze to wszystko jest możliwe. Osobiście najbardziej wolałbym Olympiakos albo Dynamo ale szwajcarzy też są w zasięgu Legii.Na każdego jest sposób.Najpierw jednak trzeba ograć Estończyków,a oni na pewno zgrają na 100% więc Legię czeka trudne zadanie.Legia w środę musi zagrać na 120%

odpowiedz
Blitz - 18.07.2021 / 20:49, *.play-internet.pl

@Do wszystkich hurra-optymistów

Stonujmy emocje i poczekajmy na pierwszy mecz w środę. Nie jedną kompromitację już w Europie przeżyliśmy więc zachowajmy trochę pokory. Wcale nie będę zdziwiony jak przejdziemy do następnej rundy z jednobramkowym zwycięstwem w dwumeczu. Owszem, mecze z Bodo są powodami do optymizmu, ale to cały czas jest początek sezonu i wciąż szlifujemy formę. Wystarczy przypomnieć sobie Sherif Tiraspol, Spartak Trnava, Europa FC, Dudelange itp. Ewidentnie widać, że dużo lepiej gramy kiedy nie jesteśmy faworytami, więc paradoksalnie druga runda może być cięższa niż pierwsza.

odpowiedz
Kuchy King - 18.07.2021 / 20:14, *.vectranet.pl

Dinamo Zagrzeb

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.07.2021 / 19:33, *.orange.pl

Zastanawiamy się na kogo lepiej trafić, a przed chwilą sprawdziłem kogo nam nie przydzielono do losowania:
Slavia Praga
Rangers F. C.
Crvena Zvezda Belgrad
czyli można powiedzieć, że i tak los był łaskawy w 3 rundzie.

odpowiedz
Dedi - 18.07.2021 / 20:50, *.plus.pl

@Leśny Dziadek:
To też prawda ! Jeśli z tymi klubami co nam przydzielono do grupy w jutrzejszym losowaniu można mówić o szansach chociaż faworytami nie będziemy, to akurat to że udało się ominąć Rangers to już jest tam jakiś plus, wygrali ligę bez porażki w dodatku Gerrard zrobi wszystko aby zagrać w LM. Zgadzam się, Slavia też mocna. Pozdrawiam

odpowiedz
w - 19.07.2021 / 00:08, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: Akurat Slavia grałą na dniach sparing z Piastem i nie wiem ilu tam podstawowych graczy na boisku było, ale widziałem fragmentami ten mecz to nie zachwycali. Skończyło się 1:1. Wiec może troche szkoda ze ich omijamy.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 19.07.2021 / 00:42, *.centertel.pl

@w: Nie sugerowałbym się sparingami. Ale w sumie to wszystkie te ekipy są bardzo mocne. Z drugiej strony warto patrzeć na swoje możliwości, oby chłopaki grali na maxa, to jakaś szansa jest.

odpowiedz
stara szkoła - 18.07.2021 / 18:48, *.chello.pl

Wbrew obiegowej opinii Olympiakos jest do ogrania,to już nie taki mocny mistrz grecji jak 10 lat temu,gdzie Olympiakos grał regularnie w Lidze Mistrzów.Dinamo Zagrzeb też do ogrania.Najmocniejsze w tym zestawie jest Young Boys,to jest od dwóch lat bezwzględnie najlepsza drużyna w Szwajcarii,lepsi od Basel.Young Boys jest szybkie,ale potrafią grać niekonwencjonalnie i przy tym siłowo,mają bardzo dobrych i szybkich napastników,a nasza obrona wiadomo jaka.Bardzo małe szanse,żeby ich przejść.

odpowiedz
Dedi - 18.07.2021 / 19:28, *.plus.pl

@stara szkoła:
Zdecydowanie się zgadzam, dlatego właśnie za groma nie chce ich wylosować.. jak ktoś mocno się orientuje w piłce to właśnie to widzi co ty, znane nazwiska mają w kadrze
szybcy zawodnicy z Afryki, zawodnicy też z kadry Szwajcarii, zdecydowanie na ten czas klub lepszy niż FC Basel, wolałbym zdecydowanie już ten Olimpiakos czy Dynamo.pozdrawiam

odpowiedz
Dossa Jr - 19.07.2021 / 11:01, *.chello.pl

@Dedi: generalnie ok ok, zgoda, ale zobaczcie, ze YBB przegral z Ajaxem 0:5 w ost pucharach, a zobaczcie, kogo stuknal olimpiakos... Wiec wole Zagrzeb albo Szwajcarow

odpowiedz
Wojtek86 - 18.07.2021 / 17:25, *.chello.pl

Najpierw pokonajmy Florę. Potem będziemy debatować.

odpowiedz
Dedi - 18.07.2021 / 17:40, *.plus.pl

@Wojtek86:
Z całym szacunkiem ale jakbyśmy Flory nie pokonali to chyba trzebaby nas zaorać...
Zwycięstwo będzie bez straty gola, dwa razy
Sam Luqinhas ich robi .

odpowiedz
Michu - 18.07.2021 / 18:39, *.192.172

@Dedi: dokladnie tak.
Jesli my z flora przegramy dwumecz, tzn ze w ekstraklasie bedziemy w dolnej polowce.
Niemozliwe.

odpowiedz
grzesiek - 18.07.2021 / 17:19, *.centertel.pl

Slovan albo young boys berno i mozemy powalczyc. Z olympiakosem lub z diname wpier***nas czeka

odpowiedz
B - 18.07.2021 / 23:52, *.virginm.net

@grzesiek: ty w ogole sledzisz co sie dzieje w europejskiej pilce obecnie czy klepiesz na podsrawie nazw klubow bo znane?
Young boys zjada dinamo i pirwus, modl si3 zeby ich nie trafic

odpowiedz
LGZ - 18.07.2021 / 17:02, *.tpnet.pl

Do LM jeszcze daleka droga 3 rundy do ewntualnego dojscia wiec skupiamy sie na tym co najblizej ! Powodzenia LEGIO !!! LEGIA - AS Omonia L. ?

odpowiedz
Dedi - 18.07.2021 / 16:48, *.plus.pl

Tylko nie Young Boys które ma samych czarnych i Brazylijczyków w składzie i to nie z łapanki.... Oraz nie Olimpiakos

odpowiedz
Kalarepa - 18.07.2021 / 16:46, *.play-internet.pl

Ja to nawet o lm nie marze. Dobrze by byllo gdyby do konfederacji sie zalapali

odpowiedz
Johny - 18.07.2021 / 18:08, *.chello.pl

@Kalarepa: myske ze to nawet lepiej by nam wyszlo - wiadomo nie finansowo ale punkty do rankingu. Za oklep w LM tylko gotowka bedzie płynąć a punktów 0. Jakby ze 2-3 sezony regularnie pograli LE lub LK i nabili triche punktów to potem i w LM bedziemy rozstawieni moze nawet do konca.

odpowiedz
dominik - 19.07.2021 / 00:55, *..

@Johny: Jak jesteś dobry to punkty nie mają znaczenia...a najlepiej uczyć się od najlepszych w lidze mistrzów...dziwne myslenie...uzbierać najpierw pkt żeby łatwiejsza droga do lm...i wtedy awansowac...Trzeba kibicować żeby już w tym roku się udało, pieniadze dla klubu to szybszy rozwój i lepsi zawodnicy a i splendor europejski wiekszy. Legia jakoś sobie radzi w lm, raz cwierćfinał z panathinaikosem a raz awans do ligi europy....trzeba dążyć i rywalizować z najlepszymi.

odpowiedz
Szwed1916 - 19.07.2021 / 08:47, *.play-internet.pl

@dominik:
Przypomnij sobie nasz ostatni udział w LM.
Teraz przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś.
Coś się chyba nie zgadza ????

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 18.07.2021 / 15:40, *.vectranet.pl

Dinamo w zasięgu, słabo rozpoczeło sezon, sprzedali 2 podstawowych zawodników. A i nasz ulubieniec Sandro Kulawy Kulenowić, ma odejśc do Notingham, za 3 miliony Ojro z czego Legia ma 20% wpisane.. także skabnie 600 tysiecy cud marketingowo transferowy na plus... Berna według Transfermarketu 61 mlin wartośc, Legia 25, kasa nie gra....mysle że byłoby 70-30% dla Berna szans. Najgorzej Olimpiakos.. tu mega cieżko...

odpowiedz
Dedi - 18.07.2021 / 16:54, *.plus.pl

@Trener Bramkarzy:
Olimpiakos to ja Nawet nie myślę.... Skład dobry, znane twarze.. plus temperatura u nich to piekło

odpowiedz
R@dzi00 - 18.07.2021 / 15:12, *.orange.pl

Poproszę o zestaw potencjalnych rywali Legii w fazie grupowej LM.

odpowiedz
Yeti - 18.07.2021 / 14:54, *.play-internet.pl

Wszystkie te drużyny są w zasięgu Legii. Tylko trzeba grać z większym rozmachem i polotem niż z Bodo czy z Rakowem.

odpowiedz
abc - 19.07.2021 / 00:02, *.chello.pl

@Yeti: obudź się kolego. Nawet Raków nie jest w naszym zasięgu i poczekaj na I kolejkę ekstraklapy a zobaczysz kolejną wtopę.

odpowiedz
abc - 19.07.2021 / 00:05, *.chello.pl

Dinamo w I rundzie z islandczykami nie wygladali najepiej wiec w sumie kto wie czy przejdą Omonię... Myślę że mogą mieć problem, a potem być może my wskoczymy na Omonię i będzie okazja do rewanżu oraz kolejnego spotkania z Bergiem.

odpowiedz
Eddie - 18.07.2021 / 14:51, *.chello.pl

jak oni SuperPucharu nie potrafią wygrać w ośmiu edycjach to o czym my mówimy - nie ta półka

odpowiedz
wyjazdowicz - 18.07.2021 / 19:43, *.orange.pl

@Eddie: a co ma piernik do wiatraka
a gdyby tego meczu nie grali to co bys napisal zeby tylko napisac

odpowiedz
LM - 18.07.2021 / 14:46, *.tpnet.pl

LEGIA - Slovan oby tak bylo jezeli wywalczy awans bo po wczorajszym meczu wszystkiego mozna sie spodziewac !!

odpowiedz
Kacperek - 18.07.2021 / 14:41, *.chello.pl

GNK Dinamo Zagrzeb 0:2 Slaven Belupo wygral z Dinamo mecz rozegrany 16 Lipca,
Slaven prowadzi Dean Klafuric - dobrze jak Legia Trafi na Dinamo - Young a najgorzej bedzie miec z Olympiakosem .

odpowiedz
Szymon - 18.07.2021 / 14:31, *.chello.pl

Według mnie każda z 6 drużyn jest mocniejszą od Legii, więc większej różnicy nie ma na kogo trafimy. A po za tym nie ma co głowy sobie zaprzątać rywalem w 3 rundzie jak jeszcze tam nie awansowaliśmy. Jak poradzimy sobie z Flora to zobaczymy które 3 ekipy zostaną. A na razie to trenować i karne szlifować bo wczoraj słabo to wyszło

odpowiedz
Aryon - 18.07.2021 / 20:51, *.chello.pl

@Szymon: Po pierwsze losowanie już jutro, a więc zanim rozegramy mecz z Florą już będziemy wiedzieli zarówno my jak i oni z kim przyjdzie się zmierzyć w następnej rundzie w przypadku awansu. Po drugie nie da się wyćwiczyć karnych, bo to zawsze loteria jest i próba nerwów - ten kto ma zimną krew i nerwy ze stali ten wygrywa, a to zależne od wielu czynników. Proste. Po trzecie to taka świecka tradycja, że przegrywamy mecz o Superpuchar. Nawet w sezonie, gdy graliśmy w Lidze Mistrzów też przegraliśmy ten mecz. To o niczym nie świadczy. Parafrazując klasyka "prawdziwą drużynę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna". Pozdrawiam braci i siostry po szalu.

odpowiedz
Arek - 18.07.2021 / 23:06, *.tpnet.pl

@Aryon: w sezonie ligi mistrzów, to my nawet z pp. odpadliśmy, prowadząc 2:0. Niektórym z tej napinki to chyba gumka w majtach popękała po tym meczu. Prawda jest taka, że w tym terminie ten sp, to tylko balast. My mamy ważniejsze mecze na ten moment.

odpowiedz
4 runda - 18.07.2021 / 14:30, *.t-mobile.pl

Legio nie piszczcie o 4 rundzie bo my kończymy przygodę na 3 i na nowo bawimy się w zdobywanie mistrza Polski :) żaden klub z ekstraklasy nie zasługuje na puchary

odpowiedz
Kujawiak - 18.07.2021 / 15:37, *.pio-net.pl

@4 runda : Otóż jeśli orzejdziemy 2 rundę to mamy pewność grania w którejś z grup. Nie jest możliwe żeby zakończyć przygodę w pucharach w 3 rundzie el. LM ekspercie.

odpowiedz
Rew - 18.07.2021 / 16:46, *.plus.pl

@4 runda : A kto Ci to kazał napisać. Życzę wszystkim polskim klubom awansu i wygranych. Czas wydostać się z dna europejskiej piłki. Abyśmy nigdy od pierwszych rund zaczynali. Przedstawiciela w 3 rundzie eliminacji ligi Europy mieli poza mistrzem Polski jak odpadnie. Ranking niestety jest niesamowicie ważny. A Nasza Legia się zgrywa. Będzie dobrze.

odpowiedz
Stefan1916 - 18.07.2021 / 22:21, *.chello.pl

@4 runda : chyba Lech nie zasługuje. Legia zasługuje jak nikt!

odpowiedz
Wojtek86 - 18.07.2021 / 14:26, *.chello.pl

GNK Dinamo (Zagrzeb) / AS Omónia Lefkossías tylko tutaj możemy powalczyć reszta drużyn poza naszym zasięgiem.

odpowiedz
Jest szansa - 18.07.2021 / 14:23, *.chello.pl

Dinamo i Olympyakos mają pewne rozstawienie w IV rundzie, której losowanie będzie 2 sierpnia, czyli zanim będą znani zwycięzcy 3 rundy. Jeśli na nich trafimy to teoretycznie moglibyśmy skorzystać z ich rozstawienia, z tym że wśród drużyn nierozstawionych raczej nie będzie słabeuszy. Szanse są ale nie można zlekceważyć Lewadii!

odpowiedz
robert - 18.07.2021 / 18:19, *..

@Jest szansa: jakiej Levadi?Ty wiesz co piszesz?

odpowiedz
S - 18.07.2021 / 21:12, *.chello.pl

@robert:
Lekceważenie Flory;)

odpowiedz
Rafael8515 - 18.07.2021 / 14:13, *.orange.pl

Po odpadnięciu w 3 rundzie el. LM gramy w 4 rundzie el. LE ale co najważniejsze mamy już zagwarantowana przynajmniej fazę grupowa nowego pucharu LKE

odpowiedz
Dedi - 18.07.2021 / 17:04, *.plus.pl

@Rafael8515:
No i Gitara, jak bym wcale nie mówił że LK to puchar do kotleta , puchar to puchar i można łatwiej tam dalej dojść, wyjść z grupy. Jak będziemy tam grali powinniśmy być zadowoleni.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.07.2021 / 14:09, *.centertel.pl

Niezależnie od losowania, cały zespół musi rozegrać ,,mecze życia,,. Niestety nie wzmocniono drużyny na tu i teraz. Jak zwykle większość musi pół roku potrenować, żeby wrócić do gry. Dlatego reszta musi zagrać na maxa, również ci, którzy grali słabiej z Bodo i Rakowem. A tak w ogóle to poczekajmy do środy. Bo możemy się zdziwić, że z Estończykami to będzie spacer. Oczywiście wierzę w awans, ale nikt nikomu nic nie da na tacy.

odpowiedz
Darek - 18.07.2021 / 13:51, *.chello.pl

To już nas nie obchodzi.Trzecia runda nie dla nas.Chórzysta poleci jak Vuko.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.07.2021 / 14:10, *.centertel.pl

@Darek : Taaa, i przyjdzie Jurek B. :))))))

odpowiedz
singspiel - 18.07.2021 / 14:17, *.atman.pl

@Darek : weź proszki. podkręcą mi optymizm

odpowiedz
Prezio - 18.07.2021 / 13:50, *.tpnet.pl

Pozostaje trzymać kciuki za 2 rzeczy wylosować parę Bratysława / BSC Young i mocno trzymać kciuki za Slovan inaczej moim zdaniem bez szans

odpowiedz
Dossa Jr - 18.07.2021 / 14:03, *.chello.pl

@Prezio: w Dinamie z lawki wchodzi Sandro Kulenovic... serio nie mamy z nimi szans, skoro gosciu sie lapie do skladu?

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 18.07.2021 / 14:36, *.petrotel.pl

@Dossa Jr: Kulenovicia chcą rozpaczliwie opchnąć, więc go promują :-)
A Legia ma na tym zarobić 600 tys. euro ponoć

odpowiedz
Prezio - 18.07.2021 / 14:57, *.tpnet.pl

@Dossa Jr: z ławki to sobie może a poza nim mają napastnika wycenianego na 12 mln e tyle co pół Legi

odpowiedz
Dedi - 18.07.2021 / 17:30, *.plus.pl

@Prezio: .
Young Boys ? W życiu... Oni są teraz lepsi niż FC Basel...

odpowiedz
Dedi - 18.07.2021 / 17:32, *.plus.pl

@Dossa Jr:
Ale Gavranovićia mają co strzelał na Euro dla Szwajcarii Bramki, między innymi z Francją.
Formę mogą szybko odzyskać.

odpowiedz
kiboL - 18.07.2021 / 13:46, *.sekocin.pl

Wylosujemy CFR Cluj

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.07.2021 / 13:49, *.centertel.pl

@kiboL: Na pewno...

odpowiedz
sss - 18.07.2021 / 13:49, *.inetia.pl

@kiboL: gdyby to tylko było możliwe

odpowiedz
Leo - 18.07.2021 / 13:55, *.centertel.pl

@kiboL: Tak, napewno. Szczególnie, że dróżyny nierozstawione mogą grać tylko z tymi rozstawionymi.

odpowiedz
Zenek M - 18.07.2021 / 13:45, *.tpnet.pl

Po odpadnięciu w 3 rundzie gramy w 4 LE ?

odpowiedz
Znafca - 18.07.2021 / 14:08, *.centertel.pl

@Zenek M: tak

odpowiedz
Dossa Jr - 18.07.2021 / 13:44, *.chello.pl

Jak dla mnie byle nie Olimpiakos/Baku, a z pozostalymi - niech gryza trawe i moze cos z tego dobrego wyjdzie ;)

odpowiedz
Dedi - 18.07.2021 / 16:49, *.plus.pl

@Dossa Jr:
Ja nie chcę Young Boys zobacz ich skład na Transfermarkt....

odpowiedz