Marek Gołębiewski, trener Legii II - fot. Woytek / Legionisci.com

Młodzież: Sztaby trenerskie na sezon 2021/22

Raffi, źródło: Legia.com

Najstarsze drużyny Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa wznowiły już treningi. Przed nadchodzącym sezonem doszło do kilku roszad i wzmocnień struktury szkoleniowej oraz organizacyjnej Akademii. Wzmocniono kilka pionów, w tym zajmujący się umowami z młodymi zawodnikami.

Z 20 dotychczasowych trenerów pracujących z poszczególnymi drużynami, 13 zostało na swoich stanowiskach, a kilku kolejnych zmieniło swój przydział. Każdy trener, także w najmłodszych drużynach, będzie przydzielony do ściśle określonej kategorii wekowej (do tej pory były od tego wyjątki, szczególnie w kategoriach U12-U13).

Jest również kilka nowych twarzy:
Od 1 lipca nowym koordynatorem bloku U14 - U10 został Patryk Seppelt-Górajewski.
Od 1 czerwca nowym Koordynatorem Treningu Bramkarskiego Akademii jest trener Ricardo Pereira.
Od nowego sezonu Piotr Zasada (w przeszłości trener drużyn Akademii i II trener Legii II) obejmuje stanowisko Menedżera ds. Kontraktów i zajmie się prowadzeniem rozmów kontraktowych z agentami, rodzicami i młodymi zawodnikami Akademii Legii.

Nowym trenerem drużyny rezerw został Marek Gołębiewski.

Do Działu Rozwoju Indywidualnego jeszcze w trakcie rundy wiosennej dołączyli byli piłkarze Legii, a obecnie trenerzy - Dariusz Kubicki i Marcin Mięciel. Od lipca pracę w tym dziale rozpoczęli również inni byli zawodnicy naszego klubu: Tomasz Sokołowski (ostatnio trener Legii II), Inaki Astiz (ostatnio zawodnik Legii II) czy Norbert Misiak (który jednocześnie będzie II trenerem zespołu U18).

Do Działu Przygotowania Motorycznego powrócił Tomasz Grudziński (ostatnio II trener Zagłębia Sosnowiec, w przeszłości trener w Akademii Legii).
II trenerem zespołu U13 został Mateusz Gut - dotychczas trener m.in. w Żuri Olsztyn, klubie partnerskim naszej Akademii.

Sztab trenerski w sezonie 2021/22:

Legia II:
I trener: Marek Gołębiewski; II trener: Sławomir Cisakowski

U18:
I trener: Grzegorz Szoka; II trener: Norbert Misiak

U17:
I trener: Rafał Gębarski; II trener: Tomasz Bąbel

U16:
I trener: Filip Raczkowski; II trener: Radosław Pruchnik

U15:
I trener: Dariusz Rolak; II trener: Maciej Pietraszko

U14:
I trener: Jakub Renosik; II trener: Tomasz Kycko

U13:
I trener: Rafał Klimkowski; II trener: Mateusz Gut

U12:
I trener: Jakub Zapaśnik; II trener: Artur Dworczyński

U11:
I trener: Mateusz Majewski; II trener: Michał Konieczny

U10:
I trener: Łukasz Listwan

U9:
I trener: Rafał Wajman

Trenerzy bramkarzy: Arkadiusz Białostocki, Michał Kubiak, Bartosz Groszak.
Trenerzy indywidualni: Marcin Mięciel, Dariusz Kubicki, Inaki Astiz, Tomasz Sokołowski, Radosław Pruchnik, Norbert Misiak, Mateusz Majewski.
Trenerzy przygotowania motorycznego: Tomasz Grudziński, Krzysztof Mutschmann, Sebastian Łokaj.
Analitycy: Piotr Parchan, Sebastian Szewczyk oraz zespół stażystów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.