Młodzież: mecze weekendowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Młodzieżowe drużyny Legii zaczynają powoli rywalizację z innymi drużynami po wznowieniu treningów. Zespół U15 pokonał w LTC 6-0 Top 54 Biała Podlaska. Juniorzy starsi pojechali z kolei na turniej im. Ernesta Pohla do Zabrza, Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, docierając w mocnej stawce 12 drużyn aż do finału, gdzie ulegli 2-3 Śląskowi Wrocław, po 2 golach straconych w końcówce. Pomocnik Legii Igor Strzałek został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

XX Turniej U18 im. Ernesta Pohla o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze

Juniorzy starsi (rocznik 2003/4 i młodsi) od piątku uczestniczyli w XX edycji turnieju im. Ernesta Pohla, rozgrywanego w Zabrzu i okolicznych miejscowościach na 9 różnych obiektach. Mecze w fazie grupowej trwały 2x25 minut, natomiast w fazie play-off - 2x30 min.
W rywalizacji brało udział 12 zespołów, podzielonych na 2 grupy: Górnik Zabrze, Gwarek Zabrze, Pogoń Szczecin, Ruch Chorzów, Star Starachowice, Zagłębie Lubin oraz: Banik Ostrawa, GKS GieKSa Katowice, Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław i Wisła Kraków.

Legioniści praktycznie w każdym meczu występowali w innym zestawieniu, korzystając z całej szerokiej 24-osobowej kadry. Po zaskakująco łatwo wygranym meczu z Jagiellonią, znacznie cięższy był pojedynek z Wisłą Kraków, gdzie legioniści dopiero w ostatnich 20 minutach przeszli do o umiarkowanej ofensywy, bez efektu bramkowego. Skutecznością błysnęli podopieczni Grzegorza Szoki w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław, w którym zdobyli aż 5 goli. Drugi dzień rozpoczął się od meczu z ostatnim w tabeli grupy Banikiem Ostrawa, który Legia niespodziewanie przegrała. Doskonale za to wglądał pojedynek z GKS Katowice, a wygrana 3-0 pozwoliła na awans do półfinału. Legia zagrała w nim z gospodarzami turnieju i tuż przed przerwą objęła prowadzenie, po uderzeniu Igora Strzałka z karnego.

Finał turnieju odbywał się na głównej płycie Areny Zabrze i miał bardzo zacięty charakter. Legioniści objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry, ale wrocławianie wyrównali. Po rzucie karnym Legia objęła ponownie prowadzenie, ale w końcowych minutach spotkania Śląsk zdobył dwie bramki i zrewanżował się za porażkę w fazie grupowej, wygrywając 3-2 i zdobywając główne trofeum. Legii pozostały srebrne medale oraz nagroda MVP dla Igora Strzałka.

- mecze legionistów w fazie grupowej:
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa U18
0-1 14 min. Dawid Kiedrowicz (as. Igor Strzałek)
0-2 30 min. Igor Strzałek (as. Jordan Majchrzak)
0-3 42 min. Jordan Majchrzak (as. Igor Strzałek)
3-1 50 min.

Legia Warszawa U18 0-0 Wisła Kraków

Strzały (celne): Legia 5 (2) - Wisła 7 (3)

- półfinał:
Górnik Zabrze 1-1 Legia Warszawa (karne 2-4)
0-1 30 min. Igor Strzałek (z rzutu karnego)
1-1 42 min.

- Finał:
Legia Warszawa U18 2-3 (2-1) Śląsk Wrocław
1-0 9 min. gr. testowany I (as. Jordan Majchrzak)
1-1 16 min. Hubert Konstanty
2-1 30 min. Igor Strzałek (rzut karny)
2-2 48 min. Hubert Konstanty
2-3 60 min. Miłosz Kurowski

Kadra Legii U18 na turniej: Antoni Wodzicki [05], Jan Sobczuk [05] – Patryk Winiarski, Miłosz Pacek, Szymon Bednarz, Kacper Wnorowski, Sebastian Kieraś, gracz testowany I, gracz testowany II, Jakub Rutkowski, Patryk Romanowski, Kacper Imiołek, Ignacy Dawid, Kacper Knera, Patryk Bek, Bartosz Dziemidowicz, Maddox Sobociński, Igor Strzałek, Bartosz Wicenciak, Kajetan Staniszewski, Dawid Kiedrowicz, Fryderyk Janaszek, Jordan Majchrzak, Szymon Siodłowski [05]

Nagrody indywidualne:

Król strzelców: Hubert Konstanty (Śląsk)
Najlepszy zawodnik: Igor Strzałek (Legia)
Najlepszy bramkarz: Dawid Radziński (Zagłębie Lubin)

6-0 Miłosz Kaczmarek (as. Igor Busz)

Legia: Konrad Kassyanowicz - Dawid Foks, Antoni Wasiak-Libiszowski, Kuba Błażejczyk - Maks Michałowski, Max Pawłowski, Aleksander Iwańczyk, Igor Busz - gr. testowany, Antoni Klukowski, Miłosz Kaczmarek oraz od 41': Kuba Solecki, Aleks Płoszka, Kacper Potulski, Alex Cetnar, Mikołaj Kotarba, Szymon Chojecki
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Legia U15 w pierwszym swoim sparingu wygrała 6-0 z rówieśnikami z AP Top 54 Biała Podlaska '07. Zespół z Białej Podlaskiej niejednokrotnie dostarczał Legii wartościowych zawodników (chociażby Ariel Borysiuk, Sebastian Szymański, Mateusz Hołownia, a w tym okienku transferowym Jakub Furman i Juliusz Rafalski). Także w tym spotkaniu goście pokazywali się z solidnej strony, grali piłkę otwartą i odważną. Akcje Legii rozwijały się jednak bardziej dynamicznie, a nasi piłkarze decydowanie częściej gościli w okolicach bramki zespołu gości. Przed przerwą doskonale wyglądało też wykończenia konstruowanych sytuacji podbramkowych. W drugiej odsłonie gra Legii nadal wyglądała nieźle, odrobinę brakowało może szybszego podjęcia decyzji oraz dokładnego jej wykonania w polu karnym Top 54. Mimo wszystko postawę całej drużyny należy ocenić jako bardzo dobrą.