Michalina Wierzba (w środku) zdobyła brązowy medal MP w sztafecie mieszanej

Pięciobój

Brąz M. Wierzby i Gutkowskiego na MP w sztafecie

W środę na obiektach WOSiR Drzonków w Zielonej Górze, odbyła się rywalizacja w mistrzostwach Polski seniorów sztafet mieszanych w pięcioboju nowoczesnym. Do rywalizacji przystąpiło 12 ekip, w tym sztafety z Czech i Irlandii. Michalina Wierzba i Łukasz Gutkowski, reprezentujący Legię Warszawa wywalczyli brązowy medal MP.

Nasza para plasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji open po pływaniu (2x100 metrów), gdzie uzyskali wynik 2:03,07 min. Na miejsce drugie legioniści awansowali po udanym turnieju szermierczym (235 pkt.), a na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyszli dzięki dobremu wynikowi w jeździe konnej.

Małe różnice punktowe, a co za tym idzie małe różnice w starcie w ostatniej konkurencji sprawiły, że bieg ze strzelaniem miał kluczowe znaczenie pod kątem klasyfikacji końcowej. Michalina i Łukasz uzyskali piąty wynik (12:03.86 min.), o 28 sekund słabszy od zwycięzców tej konkurencji i ostatecznie, z wynikiem 1402 pkt., zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach kraju. Do drugiej lokaty zabrakło im pięciu punktów, do zwycięzców - osiem.

Na miejscu dwunastym sklasyfikowana została Wiktoria Wierzba i Daniel Ławrynowicz, którzy szans na wyższą lokatę nie mieli po dyskwalifikacji w jeździe konnej.