Polska 4-1 Albania. Legioniści nie grali

W meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 Polska wygrała z Albanią 4-1. Bramki dla Polski zdobyli: Robert Lewandowski, Adam Buksa, Grzegorz Krychowiak i Karol Linetty. W spotkaniu nie wystąpił Bartosz Slisz. Z kolei w zespole Albanii nie zagrał Ernest Muci. 5 września Polacy zmierzą się na wyjeździe z San Marino.

Wynik meczu został otwarty kilkanaście minut po pierwszym gwizdku sędziego. Po wrzutce z rzutu wolnego główkował Kamil Glik, który zagrał piłkę do Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu nie miał żadnych kłopotów, aby z najbliższej odległości wpakować ją do siatki. Po objęciu prowadzenia Polscy cofnęli się na swoją połowę, a Albańczycy zaczęli radzić sobie coraz śmielej. Ich ataki przyniosły efekt w 23. minucie. Do piłki zagranej z głębi pola doszedł Sokol Cikalleshi, wbiegł przed Jana Bednarka i płaskim strzałem z ostrego kąta pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Goście starali się pójść za ciosem i wkrótce ponownie zagrozili polskiej bramce. Jeden z rywali mocno uderzył z powietrza, jednak szczęśliwie Szczęsny był bardzo dobrze ustawiony i nie dał się zaskoczyć. Bramkarz Juventusu równie dobrze spisał się w 37. minucie, gdy złapał płaską próbę lecąca w kierunku prawego słupka. "Biało-czerwoni" grali dużo poniżej oczekiwań, jednak niespodziewanie tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie. Świetnym uderzeniem popisał się debiutujący w reprezentacji Polski Aleksander Buksa i Etritowi Berishie nie pozostało nic innego jak wyciągnąć piłkę z siatki. Pomimo tego, że gracze Paulo Sousy rozczarowali w pierwszych 45 minutach, to zeszli na przerwę przy skromnym prowadzeniu.

W 54. minucie świetną dwójkową akcję przeprowadzili Lewandowski i Krychowiak. Pierwszy z nich idealnie zagrał piłkę, a drugi celnym strzałem wykończył akcję i Polska prowadziła już 3-1. Kilka minut później groźne sytuacje przeprowadzili goście, ale to Polacy zdobyli czwartą bramkę. Linetty przebiegł niemal z połowy boiska, zagrał do Buksy, ten wyłożył piłkę przed bramkę i dobił ją Lewandowski. Niestety, sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Kolejne minuty przyniosły kilka ciekawych sytuacji z obu stron. W 89. minucie wynik ustalił Karol Linetty. Po bardzo dobrym podaniu pomocnik uderzył z bliskiej odległości, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki.

Polska 4-1 (2-1) Albania
Robert Lewandowski 12, Adam Buksa 44, Grzegorz Krychowiak 54, Karol Linetty 89 - Sokol Çikalleshi 25

Polska: Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 18. Bartosz Bereszyński (33, 3. Paweł Dawidowicz), 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek - 7. Kamil Jóźwiak, 16. Jakub Moder, 10. Grzegorz Krychowiak, 21. Przemysław Frankowski (62, 8. Karol Linetty), 13. Maciej Rybus (81, 23. Tymoteusz Puchacz) - 14. Adam Buksa (81, 11. Karol Świderski), 9. Robert Lewandowski

Albania: 1. Etrit Berisha - 4. Elseid Hysaj, 18. Ardian Ismajli, 15. Marash Kumbulla, 6. Berat Djimsiti, 20. Lorenc Trashi (67, 21. Odise Roshi) - 7. Keidi Bare, 8. Klaus Gjasula, 22. Amir Abrashi (74, 9. Endri Çekiçi) - 10. Rey Manaj (68, 19. Bekim Balaj), 16. Sokol Çikalleshi (83, 11. Myrto Uzuni)

żółte kartki: Świderski, Bednarek - Abrashi, Bare, Hysaj, Gjasula, Manaj

widzów: 38 254