Rafał Krajewski na najwyższym stopniu podium MP w kat. -130 kg - fot. Katarzyna Krzemińska

Zapasy

Trzy medale legionistów na MP klasyków

Trzy medale wywalczyli zapaśnicy Legii na mistrzostwach Polski w stylu klasycznym, które odbyły się w Kostrzynie. Złoty medal i tytuł mistrza kraju w kategorii wagowej -130 kilogramów - po raz czwarty z rzędu - zdobył Rafał Krajewski. Legionista wygrał pewnie dwie walki w eliminacjach, a w finale zwyciężył przez przewagę techniczną Tomasza Wawrzyńczyka z Unii Racibórz. Z powodu kontuzji, w tej samej kategorii wagowej nie wystartował ostatecznie brat Rafała, Jacek Krajewski.

Srebrny medal MP w kat. -67kg wywalczył Salman Khucheev. W finale legionista przegrał z aktualnym wicemistrzem Europy, Mateuszem Bernatkiem (AKS Piotrków Tryb.). Brąz w kategorii -55kg zdobył Abdul Rokhman Magamadov.

Giorgi Shavidze w kat. -97kg zajął miejsce siódme, z kolei Michał Rus w kat. -87kg został sklasyfikowany na miejscach 10-12.

W klasyfikacji drużynowej, Legia zajęła miejsce szóste.