Legia II - Świt. Strzelec dwóch goli Kacper Skwierczyński - fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy

III liga: Legia II Warszawa 2-0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Mishka i Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 14. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała 2-0 na własnym boisku w LTC ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W meczu zagrało czterech zawodników z szerokiej kadry pierwszej drużyny: Jurgen Celhaka, Szymon Włodarczyk, Bartłomiej Ciepiela i Jakub Kisiel. Kolejne spotkanie Legia rozegra 23 października w Ursusie.

Fotoreportaż z meczu - 51 zdjęć Woytka

Początek spotkania był wyrównany. Oba zespoły stworzyły po kilka ciekawych sytuacji. Później dominowali gospodarze. Już w 28. minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Łukasz Sosnowski, który mocno ucierpiał w starciu z Jurgenem Celhaką. W 30. minucie świetną trójkową akcję przeprowadzili legioniści. Piłka trafiła do wbiegającego lewą stroną Kacpra Skwierczyńskiego, który posłał piłkę po długim rogu. 4 minuty później Skwierczyński po raz kolejny popisał się doskonałym trafieniem. Ponownie wbiegł lewą stroną i z ok. 16 metrów skierował piłkę do bramki obok interweniującego golkipera.

W drugiej połowie nadal przewagę posiadali legioniści, ale nie potrafili zamienić akcji ofensywnych na bramkę i wynik nie uległ zmianie.

Na mecz piłkarze Legii wybiegli w koszulkach "Pierzu - trzymaj się!", które były wsparciem dla Patryka Pierzaka. Młody pomocnik doznał uszkodzenia więzadeł w stawie skokowym i w tej rundzie na pewno już nie zagra.

III liga: Legia II Warszawa 2-0 (2-0) Świt Nowy Dwór Mazowiecki
30' 1-0 Kacper Skwierczyński
34' 2-0 Kacper Skwierczyński

Legia II: 1. Maciej Kikolski - 11. Tomasz Nawotka, 3. Inaki Astiz, 18. Karol Noiszewski, 5. Bartosz Widejko - 15. Rui Gomes (72' 19. Jakub Kwiatkowski), 17. Jurgen Celhaka, 6. Jakub Kisiel (74' 8. Bartłomiej Ciepiela), 21. Kacper Skwierczyński - 20. Szymon Włodarczyk, 7. Dawid Dzięgielewski (74' 9. Arkadiusz Ciach)

Rezerwa: Jakub Kowynia, Patryk Konik, Wiktor Kamiński

żółte kartki: Jurgen Celhaka - Łukasz Sosnowski