Legia II - Świt. Strzelec dwóch goli Kacper Skwierczyński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rezerwy

III liga: Legia II Warszawa 2-0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Mishka i Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 14. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała 2-0 na własnym boisku w LTC ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W meczu zagrało czterech zawodników z szerokiej kadry pierwszej drużyny: Jurgen Celhaka, Szymon Włodarczyk, Bartłomiej Ciepiela i Jakub Kisiel. Kolejne spotkanie Legia rozegra 23 października w Ursusie.

Fotoreportaż z meczu - 51 zdjęć Woytka

Początek spotkania był wyrównany. Oba zespoły stworzyły po kilka ciekawych sytuacji. Później dominowali gospodarze. Już w 28. minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Łukasz Sosnowski, który mocno ucierpiał w starciu z Jurgenem Celhaką. W 30. minucie świetną trójkową akcję przeprowadzili legioniści. Piłka trafiła do wbiegającego lewą stroną Kacpra Skwierczyńskiego, który posłał piłkę po długim rogu. 4 minuty później Skwierczyński po raz kolejny popisał się doskonałym trafieniem. Ponownie wbiegł lewą stroną i z ok. 16 metrów skierował piłkę do bramki obok interweniującego golkipera.

W drugiej połowie nadal przewagę posiadali legioniści, ale nie potrafili zamienić akcji ofensywnych na bramkę i wynik nie uległ zmianie.

Na mecz piłkarze Legii wybiegli w koszulkach "Pierzu - trzymaj się!", które były wsparciem dla Patryka Pierzaka. Młody pomocnik doznał uszkodzenia więzadeł w stawie skokowym i w tej rundzie na pewno już nie zagra.

III liga: Legia II Warszawa 2-0 (2-0) Świt Nowy Dwór Mazowiecki
30' 1-0 Kacper Skwierczyński
34' 2-0 Kacper Skwierczyński

Legia II: 1. Maciej Kikolski - 11. Tomasz Nawotka, 3. Inaki Astiz, 18. Karol Noiszewski, 5. Bartosz Widejko - 15. Rui Gomes (72' 19. Jakub Kwiatkowski), 17. Jurgen Celhaka, 6. Jakub Kisiel (74' 8. Bartłomiej Ciepiela), 21. Kacper Skwierczyński - 20. Szymon Włodarczyk, 7. Dawid Dzięgielewski (74' 9. Arkadiusz Ciach)

Rezerwa: Jakub Kowynia, Patryk Konik, Wiktor Kamiński

żółte kartki: Jurgen Celhaka - Łukasz Sosnowski

Fotoreportaż z meczu - 51 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
Andrzej - 16.10.2021 / 20:28, *.tpnet.pl

Pierzu - trzymaj się ! Ps. Czy to prawda , że Jaro Niezgoda już się wyleczył i zagrał pierwszy (czy może dwa) mecz w Ameryce ? Oby już jak najmniej kontuzji naszych .

odpowiedz
Zealley - 16.10.2021 / 15:10, *.chello.pl

taka ciekawostka
Sadam Sulley - teraz gra Dhofar SCSC w Omanie
kiedyś też tam grał Felix Ogbuke, - pamiętacie takich graczy

odpowiedz
Rysio - 17.10.2021 / 01:20, *.knc.pl

@Zealley: Jasne,że pamiętam...z oboma siedziałem na celi.

odpowiedz
Arek - 16.10.2021 / 14:41, *.tpnet.pl

Skwierczyński już był próbowany, w Suwałkach.

odpowiedz
Szpic - 16.10.2021 / 13:09, *.chello.pl

Może warto by było wypróbować tego Skwierczyńskiego w meczu PP w Szczecinie?

odpowiedz
Trójmiejski (L)egionista - 16.10.2021 / 14:06, *.centertel.pl

@Szpic: mam takie samo zdanie. To idealny mecz żeby ogrywać młodzież.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.