Amp futbol

Wyniki legionistów w turnieju MP w Warszawie

Amp futboliści Legii Warszawa dzięki wygranej z Wisłą Kraków nadal liczą się w walce o mistrzostwo Polski w sezonie 2021. Podczas dwudniowego turnieju rozegranego przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie, Legia pokonała Wartę Poznań 3-0 (hat-trick Bartosza Łastowskiego), następnie bezbramkowo zremisowała z TSP Kuloodpornymi, a w niedzielę przed południem zasłużenie pokonała liderującą Wisłę Kraków 3-0 (0-0). Ten wynik sprawił, że Legia przed ostatnim turniejem MP traci do wiślaków trzy punkty i ma szanse na kolejne mistrzostwo, które oznaczać będzie rywalizację w Lidze Mistrzów w kolejnym roku.

Po bezbramkowym remisie z Kuloodpornymi, Legia musiała pokonać Wisłę, aby przedłużyć swoje szanse na mistrzostwo. Legioniści od początku ruszyli do ataku, a wynik meczu otworzył Mateusz Ślusarczyk w 14. minucie spotkania, po dograniu Bartosza Łastowskiego wzdłuż pola karnego, z rzutu wolnego, i pewnym strzale z pierwszej piłki. Również drugą bramkę wypracował Łastowski, który znajdując się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, odegrał piłkę do Mariusza Adamczyka, któremu nie pozostało nic innego jak dołożenie nogi i skierowanie piłki do pustej bramki. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Jakub Kożuch pewnym uderzeniem zza pola karnego.

Na koniec turnieju Legia pewnie zwyciężyła z Widzewem 10-0, strzelając już sześć bramek przed przerwą. W drugiej połowie nasi zawodnicy mieli mnóstwo sytuacji, parę razy trafiając w słupki i poprzeczkę i trzeba przyznać, że końcowy wynik to najmniejszy wymiar kary.

Decydujący, ostatni turniej MP obecnego sezonu rozegrany zostanie za dwa tygodnie w Krakowie.

Legia Warszawa 3-0 (1-0) Warta Poznań
1-0 16 min. Bartosz Łastowski
2-0 26 min. Bartosz Łastowski (as. Mateusz Ślusarczyk)
3-0 34 min. Bartosz Łastowski (z rzutu wolnego)

Legia Warszawa 0-0 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
Legia: Jakub Popławski - Adrian Bąk, Bartosz Łastowski, Jakub Kożuch, Bamgbopa Abayomi, Mariusz Adamczyk, Mateusz Ślusarczyk oraz Szymon Kiernos (b), Daniel Paszko (b), Piotr Kleśniak (b), Adrian Stanecki, Piotr Wykrota, Artur Stolikowski
trener: Mateusz Szczepaniak

Podbeskidzie: Łukasz Miśkiewicz, Piotr Mizera, Sebastian Ziółkowski, Krzysztof Wrona, Mateusz Kabała, Rafał Bieńkowski, Dawid Dobkowski oraz Jan Makosz, Kamil Nowak, Jacek Konieczny, Tomasz Miś, Paweł Skorka, Łukasz Czyrba, Kamil Krzyszczek