fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Piotr Zasada nowym trenerem Legii II

Woytek, źródło: Legia.com

Nowym trenerem Legii II Warszawa został Piotr Zasada. W poniedziałek dotychczasowy szkoleniowiec rezerw klubu z Łazienkowskiej Marek Gołębiewski objął w poniedziałek stanowisko trenera pierwszej drużyny.

Piotr Zasada od lata tego roku pełnił w akademii funkcję menedżera ds. kontraktów, zajmując się prowadzeniem rozmów kontraktowych z agentami, rodzicami i młodymi zawodnikami. Wcześniej dwukrotnie pracował w Akademii Legii jako szkoleniowiec - między innymi drugi trener rezerw oraz jako wicedyrektor ds. sportowych. W przeszłości był również trenerem reprezentacji Mazowsza przy Mazowieckim Związku Piłki Nożnej, trenerem-koordynatorem w Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin, a także koordynatorem generalnym w Escoli Varsovia. W latach 2008-11 pracował również w CWKS Legia Warszawa.

Nowy opiekun „dwójki” ma również doświadczenie w seniorskim futbolu. Jako II trener pracował w cypryjskim ekstraklasowiczu, Enosis Neon Paralimniou. Jako główny trener prowadził Motor Lublin i OKS Start Otwock (III liga) oraz KS Przyszłość Włochy (IV liga).

Pozostały sztab szkoleniowy Legii II pozostaje bez zmian. Asystentem trenera Zasady jest Sławomir Cisakowski, szkoleniowcem bramkarzy Arkadiusz Białostocki, trenerem przygotowania fizycznego Tomasz Grudziński, fizjoterapeutą Aleksander Nowosadko, a dyrektorem drużyny Marcin Muszyński.

W środę (27 października, o godz. 17:30) rezerwy zagrają w Legia Training Center sparing z II-ligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Pierwsze spotkanie ligowe pod wodzą nowego trenera „rezerwiści” rozegra w najbliższą sobotę, 30 października. O godz. 11:00 Legia II zmierzy się w LTC z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
c u L t - 27.10.2021 / 23:55, *.102.52

A CZY TO? NIE SYN ZASADY, OJCIEC PEWNIE DUMNY ŻE JEST W LEGII, ZASADY ZAWSZE Z LEGIA!

odpowiedz
Ben - 27.10.2021 / 21:27, *.inetia.pl

Powodzenia!

odpowiedz
Bedzie dobrze - 27.10.2021 / 20:23, *.tpnet.pl

Tylko awans bracie . Powodzenia ( L ) .

odpowiedz
Marcinos - 27.10.2021 / 15:23, *.orange.pl

Ale czemu w pewnym momencie kariery trenerskiej wolał jednak pelnić funkcję "menedżera ds. kontraktów" ?

Ma licencję UEFA A, kwalifikacje do prowadzenia drużyn z II, III ligi a siada na korporacyjnym stołku?

Życzę mu dobrze, ale może być mu ciężko.
Na pewno trener Marek Gołebięwski miał dużo wyższe kwalifikacje, jednak pamiętajmy że to drużyna rezerw grająca na IV poziomie rozgrywkowym.

odpowiedz
L-sta - 29.10.2021 / 15:09, *.play-internet.pl

@Marcinos: a może miał jakieś powodu ku temu????? Np. Zdrowtne hmmm

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.