Legia 0-2 Pogoń

Stypa na Łazienkowskiej

Kolejny mecz i kolejna kompromitacja. Tym razem Pogoń przyjechała do Warszawy jak po swoje i po strzeleniu dwóch goli wywiozła z Łazienkowskiej trzy punkty. Ósma przegrana mistrzów Polski w tym sezonie stała się faktem.

Kilka minut po rozpoczęciu meczu błąd przy wyjściu na przedpole popełnił Dante Stipicia, który nie trafił w lecącą piłkę. Bliski wykorzystania jego pomyłki był Mahir Emreli, ale z ostrego kąta nie potrafił skierować futbolówki do siatki. Wkrótce ponownie było bardzo groźnie pod bramką Pogoni. Tym razem sam przed golkiperem gości znalazł się Luquinhas, ale Stipica popisał się fantastyczną interwencją. Niebawem Chorwat popełnił jednak kolejny kuriozalny błąd, który omal nie skończył się straconym golem. Wybijając piłkę trafił wprost w Emreliego, ale ku jego szczęściu odbita od Azera piłką odbiła się jedynie od słupka. Niebawem gracze Pogoni stworzyli sobie dwie doskonałe okazje. Najpierw górą w pojedynku z jednym z przeciwników okazał się być Cezary Miszta, a potem niebezpieczeństwo w ostatnim momencie zdołali zażegnać defensorzy mistrza Polski. Pierwszy kwadrans upłynął szybko, gdyż sytuacji bramkowych było naprawdę sporo. Mecz oglądało się ciekawie, chociaż wynik nadal pozostawał bezbramkowy. W 20. minucie celne uderzenie zanotował Emreli. Jego próba była jednak zdecydowanie zbyt słaba i spokojnie piłkę złapał Stipica.

Podobnie było zresztą dziesięć minut potem. Wtedy to zza pola karnego Chorwata chciał zaskoczyć Josue. Bramkarz Pogoni był jednak dobrze ustawiony i nie dał się pokonać. Legioniści mieli tego wieczoru przewagę, jednak nie potrafili jej udokumentować strzelonym golem. Głównie działo się to dzięki bardzo dobrej postawie na linii Stipicy. W 41. minucie bramkarz znowu stanął na wysokości zadania, wyłapując mocne uderzenie z daleka Ihora Charatina. W ostatniej akcji pierwszej połowy Pogoń wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska celną główką wykończył Luka Zahović. Po chwili sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę. Schodzącym do szatni towarzyszyły olbrzymie gwizdy zdegustowanych ich postawą kibiców.

Tuż po rozpoczęciu gry było już 2-0 dla Pogoni. Dośrodkowanie z prawej strony bardzo dobrze wykończył po ziemi Rafał Kurzawa, wprawiając w euforię swoich kibiców. Początkowo sędzia zasygnalizował pozycję spaloną, jednak po analizie VAR zmienił decyzję i słusznie wskazał na środek boiska. Piłkarze ze Szczecina nie ustawali potem w atakach. Po niespełna godzinie gry legionistów uratował instynktowną obroną Miszta. Młody bramkarz odbił przed siebie mocny strzał Kacpra Kozłowskiego. Czas uciekał, a wynik nie zmieniał się. Nad postawą piłkarzy Legi na boisku można było jedynie gorzko zapłakać. Wreszcie w 68. minucie było o krok od kontaktowego gola. Po rzucie rożnym z najbliższej odległości strzelał Lindsay Rose i świetnie na linii zaprezentował się Stipica.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry wprowadzony na murawę chwilę wcześniej Michał Kucharczyk mógł wpisać się na listę strzelców. Strzał byłego legionisty z ostrego kąta szczęśliwie obronił Miszta. Za moment młody bramkarz raz jeszcze spisał się dobrze, odbijając przed siebie mocny strzał Sebastiana Kowalczyka. W 86. minucie odpowiedzieli gracze Legii. Ze skraju pola karnego z półwoleja huknął Filip Mladenović i znów górą był Stipica. W doliczonym czasie gry główkował jeszcze Wieteska, ale nie sprawił golkiperowi Pogoni żadnych problemów.

Damian Dąbrowski 8
76' Kacper Kozłowski 64
85' Sebastian Kowalczyk 27
76' Jean Carlos Silva 21
85' Rafał Kurzawa 7
69' Luka Zahović 10
Jakub Bursztyn 26
Igor Łasicki 55
85' Paweł Stolarski 41
Hubert Matynia 15
76' Mateusz Łęgowski 99
76' Kamil Drygas 14
Mariusz Fornalczyk 17
69' Michał Kucharczyk 18
85' Piotr Parzyszek 9
Trener: Marek Gołębiewski
Asystent trenera: Inaki Astiz
Masażyści: Przemysław Wielebski, Sebastian Karst
Trener: Kosta Runjaic
Asystent trenera: Robert Kolendowicz
Kierownik drużyny: Daniel Strzelecki
Lekarz: Bartosz Paprota
Masażyści: Patryk Sobczyk