Amp futbol

Wyniki 1. dnia finałowego turnieju. Bez szans na mistrzostwo

W Krakowie rozpoczął się finałowy turniej PZU Amp futbol ekstraklasy, w którym legioniści walczą o obronę tytułu mistrzowskiego. Nasz zespół przed turniejem wiedział, że złoty medal wywalczy, bez oglądania się na rywali, w przypadku osiągnięcia kompletu zwycięstw.

Na stadionie Prądniczanki amp futboliści Legii przegrali z TSP Kuloodpornymi Bielsko-Biała 1-2 (0-2). Bielszczanie w pierwszej połowie byli niezwykle skuteczni, wykorzystując obie swoje okazje. Najpierw w 8. minucie, a następnie siedem minut później bramki dla TSP zdobył Rafał Bieńkowski. Niewiele brakowało, a przed przerwą legioniści stracili by jeszcze jedną bramkę. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry bielszczanie skierowali raz jeszcze piłkę do siatki Legii, ale arbiter gola nie uznał, dostrzegając faul na stojącym w bramce Legii, Jakubie Popławskim.

W drugiej części gry to również Kuloodporni jako pierwsi stworzyli sobie dogodną okazję do podwyższenia wyniku. W końcu, w 27. minucie legioniści strzelili gola kontaktowego za sprawą debiutującego w naszej drużynie Marokańczyka (w przeszłości grającego w Vicenzy Calcio) Mohameda Aharchiego. W 31. minucie Marokańczyk był bliski wyrównującej bramki, ale jego uderzenie zza pola karnego trafiło w słupek. W 36. minucie Bartosz Łastowski z rzutu wolnego trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Legia atakowała do samego końca, ale nie zdołała doprowadzić do wyrównania. Porażka powoduje, że nasz zespół traci aktualnie do wiślaków 6 punktów.

W drugim meczu Legia pokonała drużynę Widzewa Łódź 4-0, ale wobec wygranej Wisły Kraków z Kuloodpornymi 1-0, nasz zespół ma już tylko matematyczne szanse na mistrzostwo Polski. Hat-tricka w meczu z Widzewem zaliczył Bartosz Łastowski. W niedzielę legionistów czekają mecze z Wartą i Wisłą.

Legia Warszawa 1-2 (0-2) TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
0-1 8 min. Rafał Bieńkowski
0-2 15 min. Rafał Bieńkowski
1-2 27 min. Mohamed Aharchi

Legia Warszawa 4-0 (1-0) Widzew Łódź
1-0 Bartosz Łastowski
2-0 Bartosz Łastowski
3-0 Bartosz Łastowski