Mateusz Mielnik - fot. Woytek / Legionisci.com

Mielnik: Każdy punkt jest na wagę złota

Hugollek, Maciej Frydrych , źródło: Legionisci.com

- W mojej opinii cierpliwość jest kluczem w siatkówce. Czy ostatnie nasze zwycięstwa były pewne? Takiego słowa bym nie użył, bo to bardzo mocne stwierdzenie. Wygraliśmy, w dwóch spotkaniach zdobyliśmy sześć punktów, ale łatwo nam to nie przychodzi - powiedział po wygranym meczu z AZS-em AGH Kraków trener siatkarzy Mateusz Mielnik.

- W lidze jest bardzo wyrównany poziom. Właściwie decydują szczegóły, dyspozycja dnia i dobra jakość poszczególnych elementów. Wygraliśmy z Krakowem to cieszy, bo zwycięstwa z zespołami z którymi w tabeli jesteśmy blisko są ważne. Dzięki nim możemy mieć większy komfort treningu oraz wzrasta nam pewność siebie. Zaraz kolejne spotkanie, a listopad jest kluczem do dalszej części sezonu. Będzie ważne jak rozłożymy sobie siły, gdyż nie mamy wiele czasu na odpoczynek, a w tym miesiącu rozegramy jeszcze siedem meczów. Postaramy się, aby punktów zdobyć jak najwięcej, gdyż to jest najistotniejsze.

- W rywalizacji z Krakowem najbardziej cieszy efekt końcowy, czyli trzy punkty. Właściwie w trzech setach zagraliśmy bardzo równo i konsekwentnie. Nasze mocne strony, czyli serwis i blok funkcjonowały bardzo dobrze. W drugim secie graliśmy za nerwowo, było sporo błędów. Myślę, że mógł być to efekt łatwo wygranego pierwszego seta. Za szybko zaczęliśmy grać niecierpliwie, przez co daliśmy szansę przeciwnikowi na kontrę i zdobyli kontakt. Dobrze, że szybko z tego wyszliśmy i ostatecznie przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

- Każdy punkt jest na wagę złota, a tym bardziej zwycięstwa za trzy punkty. Patrząc po tym jak ta liga wygląda, na wyniki i jak miejsca w tabeli się zmieniają to naszym zadaniem jest patrzeć na najbliższy trening i mecz, a nie spoglądanie w kierunku tabeli, bo ona będzie się zmieniać. Teraz odpoczynek i koncentracja na następnym spotkaniu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.