Mahir Emreli - fot. Woytek / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Niewielkie zmiany

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Ostatni miesiąc niestety nie przyniósł większych zmian w klasyfikacji kadyjskiej Legii w sezonie 2021/22. Od ostatniego naszego raportu "Wojskowi" zagrali 7 spotkań, ale aż sześć z nich przegrali. W sumie zespół zdobył zaledwie 4 bramki a stracił aż 17(!). W sumie w bieżących rozgrywkach legioniści rozegrali do tej pory 27 spotkań i zdobyli w nich 33 bramki. Najwięcej trafień zgromadził Mahir Emreli i to on przewodzi aktualnie w klasyfikacji kanadyjskiej. Najwięcej asyst mają na swoim koncie ma Filip Mladenović.

Aktualny bilans sezonu 2021/22
27 meczów: 12 zwycięstw - 3 remisy - 12 porażek, bramki: 33-39
średnia punktów: 1,44
gole na mecz: 1,22
gole stracone na mecz: 1,44

Ciekawostki:

26 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 6 padło po strzałach z główki. 27 to gole z akcji, 5 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 1 bezpośrednio z rzutu karnego.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnich kwadransach obu połów - po 9 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali między 61-75 minutą - jedna bramka.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 46-60 minutą - 2 trafienia, a najwięcej traciła w ostatnim kwadransie meczu - 11 goli przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,25 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 27,59 l.

Żaden zawodnik nie wystąpił we wystąpił we wszystkich meczach. Po 26 spotkań na koncie mają Mahir Emreli i Rafael Lopes. Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Wieteska (2242).

W obecnym sezonie 13 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2021/22 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)