Marek Kania z brązowym medalem Pucharu Świata w Stavanger - fot. PZŁS
REKLAMA

Łyżwiarstwo

Brąz Marka Kani w PŚ w Stavanger!

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zeszłotygodniowy świetny występ Marka Kani w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim dał mu awans z grupy B do grupy A. W ten weekend legionista startuje w norweskim Stavanger w drugich zawodach PŚ w obecnym sezonie. Dzisiaj legionista zaliczył niesamowite starty, zdobywając dwa brązowe medale.

Panczenista Legii wywalczył brązowy medale indywidualnie w grupie A, w wyścigu na 500 metrów, poprawiając swój rekord życiowy. Czas 34,653 sekundy dał Markowi trzecie miejsce. Zwyciężył Kanadyjczyk, Laurent Dubreuil z czasem 34,573s. Brązowy medal Kania wywalczył w wyścigu drużynowym (wraz z Piotrem Michalskim i Damianem Żurkiem) - Polacy uzyskali łączny czas 1:21.250 min. Zwyciężyli Chińczycy w składzie H. Wang, Z. Lian, Z. Ning z czasem 1:20.122 min.

- Jestem w szoku, nie dociera jeszcze do mnie to co się stało. Moim założeniem było, aby utrzymać się w grupie A i nie spaść znów do grupy B, by wyprzedzić kilku gości. Kiedy już dowiedziałem się, że będę w dziesiątce, to był dla mnie szok, a trzecie miejsce... cały czas do mnie nie dociera. Ale jestem z niego bardzo szczęśliwy - powiedział po starcie panczenista Legii.

Pierwszego dnia zawodów w Stavanger, Marek Kania startował w wyścigu grupy A na dystansie 1000 metrów, zajmując 11. miejsce z czasem 1:10.124 min.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Horhe - 21.11.2021 / 07:57, *.sekocin.pl

Co znaczą jednak warunki treningowe! Niesamowity postęp!

odpowiedz
Youngblood - 20.11.2021 / 22:15, *.tpnet.pl

Brawo Marek , zbudowałeś formę ! Bardzo dobry początek .

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.