fot. Woytek / Legionisci.com

Liga Europy: Jakie rozstrzygnięcia potrzebne Legii, by grać dalej?

Woytek, źródło: Legionisci.com

Po środowym zwycięstwie Spartaka Moskwa z SSC Napoli do ostatecznych rozstrzygnięć w grupie C pozostały już tylko trzy mecze. W jakiej sytuacji przed decydującymi starciami jest Legia? Co musi się wydarzyć, aby stołeczny klub zajął co najmniej 2. miejsce i kontynuował grę w Lidze Europy? Jakie wyniki dadzą Legii awans do Ligi Konferencji Europy z 3. miejsca? Zapraszamy na analizę.

Aktualna tabela grupy C Ligi Europy

TABELA GRUPY Cmeczepunktyzwycięstwaremisyporażkibramki
1.Spartak Moskwa572129-9
2.SSC Napoli5721212-8
3.Legia Warszawa462023-7
4.Leicester City FC451217-7


Bieżąca kolejka:
24.11. Spartak Moskwa 2-1 SSC Napoli

Pozostałe mecze do rozegrania:
25.11. Leicester City FC - Legia Warszawa
09.12. Legia Warszawa - Spartak Moskwa
09.12. SSC Napoli - Leicester City FC

W przypadku gdy dwie lub więcej drużyn ma tyle samo punktów o wyższym miejscu w tabeli decyduje bilans bezpośrednich spotkań. Legia ma gorszy bilans w starciach z Napoli, a Napoli ma gorszy w dwumeczu ze Spartakiem.

Legia awansuje do Ligi Europy jeśli:
- wygra z Leicester oraz nie przegra ze Spartakiem
lub
- wygra z Leicester oraz przegra ze Spartakiem oraz Napoli nie wygra z Leicester
lub
- zremisuje z Leicester oraz zremisuje ze Spartakiem oraz Napoli wygra bądź przegra z Leicester
lub
- wygra ze Spartakiem


Legia awansuje do Ligi Konferencji Europy jeśli:
- wygra z Leicester
lub
- zremisuje z Leicester oraz zremisuje ze Spartakiem
lub
- zremisuje z Leicester oraz przegra ze Spartakiem oraz Napoli wygra z Leicester

SONDAKtóre miejsce w grupie C Ligi Europy zajmie Legia?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
Waski - 25.11.2021 / 23:17, *.comcast.net

Loczek sio z Legii

odpowiedz
KRK 12345y7899 - 25.11.2021 / 22:11, *.grefnet.pl

Miejmy nadzieję że to ostatni mecz Miszty w bramce... Lepszy byłby już Majecki... Z młodych...

odpowiedz
Zduneq do redakcji - 25.11.2021 / 18:07, *.play-internet.pl

Jest jeszcze jeden scenariusz awansu do LE.
Zwycięstwo z Leicester oraz Spartakiem

odpowiedz
Mr Wikipedia - 25.11.2021 / 17:48, *.telefonica.de

Leicester - Legia 3-4
Legia - Spartak 2-0
i jesteśmy w 1/8
Nie ma co kombinować.
Wygrać ligę europy, zarobić sporo kasy, utrzymać się w lidze i w przyszłym sezonie kupić 11 zawodników i zacząć w lidze mistrzów od nowego sezonu.

odpowiedz
Lawok - 25.11.2021 / 13:55, *.plus.pl

Obiektywnie rzecz biorąc, Legia powinna wygrać tę grupę w LE w cuglach, bo jest po prostu drużyną wyżej notowaną, niż cała reszta. Napoli? Co to w ogóle jest? Piąta drużyna śmiesznej włoskiej ligi, która nawet nie mogła powalczyć o Legię Mistrzów, a my tak. Ta sama sytuacja z Leicester. Wy jesteście poważni? Piąta drużyna beznadziejnej ligi angielskiej, gdzie tylko liczy się kasa? Żart. Jedynie Spartak to szacunek, choć też mistrzem ligi rosyjskiej, DUŻO słabszej od polskiej, nie byli. Ja Was w ogóle nie rozumiem. Remis, przegrana? Tylko wygrana, bo jesteśmy po prostu lepsi. A Lech złapie zadyszkę i będziemy mistrzem po super rundzie wiosennej.

odpowiedz
P1980 - 25.11.2021 / 14:03, *.korbank.pl

@Lawok: Weź zmień leki albo stronę.

odpowiedz
Kibol - 25.11.2021 / 12:53, *.centertel.pl

Kto idzie w niedzielę na żylete zobaczyć jak imaz nam bramy ładuje???

odpowiedz
Wolfik - 25.11.2021 / 13:56, *.play-internet.pl

@Kibol: Imaz kontuzjowany, z nami z pewnoscia nie zagra.

odpowiedz
Zięciu - 25.11.2021 / 15:22, *.centertel.pl

@Wolfik: Eee, no nie wiem. Gramy taki piach, że pewnie nawet z trybun wsadzi ze dwie...

odpowiedz
Realista - 25.11.2021 / 12:31, *.centertel.pl

Dziś w plecy, w niedzielę z Jagiellonią też w plecy A że Spartakiem remis lub też w plecy i żegnajcie puchary

odpowiedz
???? - 25.11.2021 / 11:59, *.plus.pl

Szkoda że tak muszę napisać ale wyliczacie cuda , 2 mecze w ucho i tyle szacowania - szkoda ale nie ukrywam że będę szczęśliwy jak się pomyle , na buku można spokojnie zarobić dając przeciw Legii

odpowiedz
Kris1920 - 25.11.2021 / 11:02, *.play-internet.pl

Legia to musi wygrać z Jaďżką i tyle w temacie a nie piszecie jakieś bzdurne scenariusze

odpowiedz
Adi - 25.11.2021 / 11:55, *.centertel.pl

@Kris1920: Tak zdecydowanie. W Europie to oni nie mają co szukać w obecnej sytuacji. Teraz wszystkie siły niech skupią na lidze, muszą zacząć punktować!!! To co dzieje się teraz z tymi kopaczami to jakiś nie śmieszny żart, nigdy takiego scenariusza początku rozgrywek ligowych nikt się nie spodziewać. Zapier...lać, obudźcie się w końcu, to jest LEGIA tu trzeba walczyć i gryźć murawę, komu to nie odpowiada niech wypi.....

odpowiedz
Wojtek86 - 25.11.2021 / 10:52, *.chello.pl

Obecna sytuacja w Legii sprawie, że gówno mnie to już wszystko obchodzi jakie będą rozstrzygnięcia. W przerwie zimowej trzeba odbudować drużynę. Pewnym piłkarzom trzeba podziękować.

odpowiedz
Cyniek - 25.11.2021 / 09:37, *.play-internet.pl

Oddam bilet na Spartaka bilet jest na żyletę

odpowiedz
Sprytny - 25.11.2021 / 08:42, *.centertel.pl

Byłby jeden sposòb aby wygrać z angolami tylko za jakieś 30 lat na łożu śmierci jakiś angol wyznałby :wziołem pieniądze od działaczy Legii sprzedałem ten mecz!

odpowiedz
Sprytniejszy - 25.11.2021 / 09:24, *.orange.pl

@Sprytny: a ty na łożu śmierci powiesz: nie WZIOŁEM słownika do ręki przez całe życie...

odpowiedz
@sieCzepiasz - 25.11.2021 / 13:49, *.chello.pl

@Sprytniejszy: jak na Anglika i tak dobrze zna polski

odpowiedz
Adi - 25.11.2021 / 00:44, *.jmdi.pl

Tu potrzeba trenera z jajami który weźmie wszystkich za mordy i przeora nimi boisko, to jest LEGIA tu trzeba walczyć i zapier... Nie ma miejsca na bylejakość i bezradność, kto nie potrafi spiąć dupy i zapier... Jest tu nie potrzebny. Czas na zmiany, zmiany od osób "zarządzających" tym cyrkiem pod nazwą drużyna piłkarska. Nie mylić tych kopaczy z LEGIĄ.

odpowiedz
Adi - 25.11.2021 / 00:35, *.jmdi.pl

To są cioty a nie drużyna, zlepek przypadkowych darmozjadów, na palcach od jednej ręki można tam wymienić których to co napisałem nie dotyczy, reszta to szrot bez ambicji. Nie ma co dywagować o szansach bo ich nie ma, będzie ostatnie miejsce, dwa następne mecze w LE to będą porażki. Niech zaczną punktować w lidze, bo takiej kaszany jak oni to nikt w całej historii nie zrobił. LEGIA TO MY, my tu będziemy, ta padlina zaraz się zawinie z tego klubu i będzie miała gdzieś co będzie się dziać dalej z Naszą Legią.

odpowiedz
powiś(L)e - 25.11.2021 / 09:02, *.aster.pl

@Adi:
Zgadzam się z Tobą w stu procentach.Z tymi frajerami nic się nie osiągnie poza kupą wstydu.

odpowiedz
lw73 - 24.11.2021 / 21:53, *.chello.pl

Wygrać jedno spotkani i wiosna nasza :)

odpowiedz
Franio - 24.11.2021 / 21:27, *.jmdi.pl

W końcu ten przypadkowy skład moze coś zacznie grać

odpowiedz
grzesiek - 24.11.2021 / 21:26, *.centertel.pl

Do Utrechtu jechalismy jak na pożarcie.
Do Moskwy jechalismy jak na pożarcie.
Do Leicester lecimy jak na pożarcie.

Wniosek taki ze jutrk wygramy !!!!!!

odpowiedz
maqs(L) - 25.11.2021 / 09:36, *.chello.pl

@grzesiek: dla przypomnienia wynik 1 meczu z Utrechtem 4:1 to o jakim pozarciu piszesz....

odpowiedz
grzesiek - 25.11.2021 / 11:20, *.centertel.pl

@maqs(L): nawet po 4:1 wiekszosc nie wierzyla ze z tamtą formą wyelimujeky utrecht.
Wynik pierwszego meczu z leicester to zwyciestwo Legii czyz nie tak?

odpowiedz
maqs(L) - 25.11.2021 / 14:09, *.chello.pl

@grzesiek: kolego nie wiem co wiesz o tamtych meczach oprócz wyniku ale ja oba widziałem na żywo i jeszcze troche pamiętam utrecht w tych meczach nie istniał , na trybunach tez było wesoło , druzyna była w gazie a teraz jest w czarnej dupie i zadomowiła sia tam na dobre.

odpowiedz
grzesiek - 25.11.2021 / 16:53, *.centertel.pl

@maqs(L): szacun zatem ze ogladales na zywo. Ale jak My kibicr w nich nie uwierzymy to oni sami w siebie mają uwierzyc po 7 porazkach. Dość już tego obciachu, nawet za ITI tak koszmarnie nie bylo

odpowiedz
maqs(L) - 25.11.2021 / 18:25, *.chello.pl

@grzesiek: tu wiara nic nie da ....trzeba dzwonić

odpowiedz
Kudlaty - 24.11.2021 / 20:56, *.play-internet.pl

Nie da się oglądać obecnej Legii Warszawa. Kluby miewają różne kryzysy, bywają słabe albo bardzo słabe, ale to, co dzieje się obecnie w drużynie mistrza Polski, przypomina truposza ze ściętą głową, który szamocze się w amoku bez ładu i składu. Siedmiu porażek z rzędu nie miało nawet Zagłębie Sosnowiec, gdy trzy lata temu z hukiem leciało z ligi.

odpowiedz
Luk - 24.11.2021 / 20:40, *.timplus.net

A porażka z angolami, remis z ruskimi i remis bądź zwycięstwo włochów z anglikami, mnie się wydaje, że to LK dla nas

odpowiedz
Pit - 24.11.2021 / 20:43, *.154.34

@Luk: niestety nie.
Wtedy Legia 7 pkt. Spartak 8 pkt. Leicester 8 lub 9 pkt, Napoli 8 lub 10 pkt.

odpowiedz
Luk - 25.11.2021 / 16:39, *.plus.pl

@Pit: racja, zapomniałem że nie mamy tej samej liczby pkt. co ruscy i włosi, trochę mnie z tropu zabiło zdanie pod tabelą "Legia ma gorszy bilans w starciach z Napoli, a Napoli ma gorszy w dwumeczu ze Spartakiem."

odpowiedz
Hugo - 24.11.2021 / 20:12, *.t-mobile.pl

W tym sezonie to wiatr w oczy non stop. Ten wynik Spartaka z kosmosu. Zniszczył prawdopodobnie wszystkie kupony na całym świecie w których się znajdował. Dodatkowo Nam to oficjalnie zamknelo drogę do LE i do LK. Smutne ale może najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę dramatyczna sytuację w lidze i PP.

odpowiedz
mak - 24.11.2021 / 19:59, *.chello.pl

Czuję, że psim swędem wyjdziemy z tej grupy.

odpowiedz
Leszek - 24.11.2021 / 20:37, *.centertel.pl

@mak: nie w tym roku. Limit szczęścia wyczerpalilsmy. Oby nie. Ale ja to już mam w dupie LE i PP. Tylko liga.
Vuko wróć!

odpowiedz
Flo - 24.11.2021 / 21:01, *.t-mobile.pl

@Leszek:
Akurat w tym roku to (pomijając LE) PP jest najważniejszy. Jedyna droga do pucharów w przyszłym roku.

odpowiedz
Lfan - 25.11.2021 / 02:41, *.autocom.pl

@Leszek: Tylko liga? NIE TYLKO. Szczerze mówiąc to ten sezon mógłby być jeszcze piękny jakby utrzymali się w lidze, wyszli z grupy LE i zdobyli PP.

odpowiedz
Kamuflaż - 24.11.2021 / 19:34, *.tpnet.pl

Zaczyna się nasze słodkie pierdzenie o szansach, a szans nie ma żadnych. Drużyna rozbita mentalnie, bez trenera, jedyne co przywiezie to grad bramek i wstyd. Będzie powtórka z Valencii jak nic. Potem już tylko brakuje rozróby w meczu z Jagą i można zamykać ten cyrk na cztery spusty.

odpowiedz
Darek - 24.11.2021 / 21:18, *.chello.pl

@Kamuflaż: 6:1 jak dobrze pamiętam. Stanko Svitlica.

odpowiedz
(L)opez.pl - 24.11.2021 / 19:31, *.mm.pl

Przegramy z Leicester
Wygramy z Spartakiem
9 pkt i drugie miejsce

odpowiedz
(L) evinho. Onet. Pl - 24.11.2021 / 20:56, *.orange.pl

@(L)opez.pl: tak kolego, masz rację....

odpowiedz
Donek - 25.11.2021 / 07:47, *.185.182

@(L)opez.pl: piękny mecz się zapowiada w grudniu na Ł3, oby po naszej myśli

odpowiedz
piotrek - 24.11.2021 / 19:28, *.154.34

Jeszcze jeden wariant awansu do LK:
Leicester- Legia X
Legia- Spartak 2
Napoli- Leicester 1X

odpowiedz
filand - 24.11.2021 / 19:14, *.t-mobile.pl

Trzeba wygrać z Leicester. To proste. 1:0 w 5 minucie i autobus PKS w polu karnym.
Dziękuję bardzo za uwagę.

odpowiedz
Wojtek86 - 24.11.2021 / 19:17, *.chello.pl

@filand: Jeden będzie za mało, na wszelki wypadek postawiłbym drugi ;)

odpowiedz
Ginpasterz - 24.11.2021 / 19:35, *.plus.pl

@filand: Myślę że PKS za mało, trzeba od Angoli pożyczyć ten piętrowy wtedy może wystarczy.

odpowiedz
filand - 24.11.2021 / 20:13, *.t-mobile.pl

@Ginpasterz:
Szkoda,że to nie Londyn...Można by wynająć metro...

odpowiedz
Maciej - 24.11.2021 / 19:04, *.supermedia.pl

Jeśli przegra z Leicester ale wygra Ze Spartakiem to również zajmie 2 miejsce.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 24.11.2021 / 19:08, *.Legionisci.com

@Maciej: tak, to jest właśnie ostatnia opcja, skrócona do "wygra ze Spartakiem" (w domyśle wynik z Leicester obojętny)

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 24.11.2021 / 19:03, *.vectranet.pl

Remis w Anglii, potem remis z ruskimi i gramy wiosną w Conference League ;-)

odpowiedz
Dedi - 24.11.2021 / 19:09, *.plus.pl

@(L)Łomża(L): My Nawet ze Stalą czy Górnikiem nie potrafimy zwyciężać.

odpowiedz