fot. pentathlon.org.pl
REKLAMA

Pięciobój

Srebrny medal Gutkowskiego na MME

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Drzonkowie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w pięcioboju nowoczesnym. W rywalizacji sztafet, zawodnik Legii, Łukasz Gutkowski wywalczył wraz z Ewą Pydyszewską srebrny medal. Indywidualnie legionista zajął 12. miejsce, a drużynowo (wraz z Olafem Paradowskim i Kamilem Kasperczakiem) piąte miejsce.

W rywalizacji sztafet, Łukasz i Ewa rozpoczęli od wyścigu pływackiego na dystansie 2x100 metrów stylem dowolnym, uzyskując czwarty wynik (1:59,88 min.). W turnieju szermierczym uzyskali 4. pozycję w tej konkurencji (226 pkt.). Po jeździe konnej, w której uzyskali 286 punktów (po jednej zrzutce), plasowali się w klasyfikacji generalnej na piątej pozycji. Ewa Pydyszewska bardzo dobrze spisała się w biegu ze strzelaniem, odrabiając część strat, dzięki czemu Łukasz rozpoczął swoją część wyścigu z czwartej lokaty. Po drugim strzelaniu legionista był drugi i gonił prowadzącego Białorusina. Walka o złoty medal rozstrzygnęła się na ostatnim wirażu - zwyciężył Białorusin, Maruk, a legionista dotarł do mety jako drugi, co zapewniło sztafecie srebrny medal MME.

Łukasz w turnieju indywidualnym uzyskał ósmy wynik w pływaniu na 200 metrów stylem dowolnym (2:03,74 min.) oraz odniósł 18 zwycięstw w turnieju szermierczym. Bardzo dobrze nasz zawodnik wypadł w jeździe konnej, uzyskując drugi najlepszy rezultat (289 punktów - jedna zrzutka i 4 punkty karne za przekroczenie normy czasu). W laser-runie Gutkowski uzyskał szósty najlepszy czas, dzięki czemu awansował z 23. na 12. pozycję. Złoty medal wywalczył Ukrainiec, Maksym Aharushev.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.