REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Jagiellonią

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wreszcie! Legioniści przełamali złą passę, wygrywając u siebie z Jagiellonią Białystok 1-0. Zapraszamy do ocen, jakie przyznaliśmy graczom warszawskiej Legii.

Arur Boruc - W pierwszej połowie za wiele pracy nie miał. W 57. minucie poradził sobie z uderzeniem Romańczuka, który nie należało do najtrudniejszych. W 68. minucie obronił mocny, choć w środek bramki, strzał Cernycha. Kilka minut później popełnił fatalny błąd. Piłka wypadła mu z rąk, przez co bardzo groźnie było pod bramką warszawiaków. Najmocniejszą stroną Boruca nie była gra nogami, gdyż co najmniej cztery wybicia były zupełnie niecelne. W 99. minucie obronił najgroźniejsze uderzenie Jagiellonii... a właściwie legionisty, bo Skibickiego. Wielkie brawa dla Boruca! Wrócił do bramki, a Legia od razu nie dość, że wygrała mecz, to jeszcze zachowała czyste konto.

Bartosz Slisz - Miał typowo defensywne zadania w tym spotkaniu, z których wywiązywał się dobrze. Był niewidoczny, ale sądzę, że grając jako typowo defensywny pomocnik, to lepiej. Pokazał serce, zaangażowanie i przede wszystkim charakter. Woli walki odmówić mu nie można. Był bardzo ważnym ogniwem Legii w tym starciu.

Jouse - W 39. minucie ładnie przymierzył z rzutu wolnego, ale niestety zaledwie obił poprzeczkę. Blisko było, aby Portugalczyk wpisał się na listę strzelców. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy ponownie uderzył znakomicie, technicznie, lecz skuteczną interwencją popisał się Dziekoński. Warto dodać, że fantastycznymi podaniami obsługiwał kolegów z drużyny, między innymi Emrelego. Wciąż można się czepiać, że spowalnia naszą grę, ale za to jak idealnie potrafi zagrać do kolegi z zespołu, wielki szacunek. Mecz na plus.

Luquinhas - W 11. minucie świetnie wrócił pod własne pod pole karne, po czym wślizgiem odebrał futbolówkę Bidzie. Znakomicie napędził nasz atak w 18. minucie, ale szkoda, że ostatecznie źle z piłką zachował się Josue. Bardzo ciężko pracował, odbierał futbolówkę rywalom i tworzył dogodne okazję, jednak bardzo często legioniści nie potrafili ich wykorzystać. W 72. minucie poszedł do końca i ofiarnie zablokował dośrodkowanie białostoczan. Pomimo że Brazylijczyk bardzo ucierpiał, nie zszedł z boiska. Miał niezłą okazję w 85. minucie, ale został zablokowany w ostatniej chwili. Tuż po tej sytuacji opuścił boisko z urazem.

Mateusz Wieteska - W 3. minucie ustawił się do strzału, jednak ostatecznie został przyblokowany. Kilka minut później "Wietes" wykazał się bardzo dobrym i czujnym zachowaniem, co warto wyróżnić i pochwalić. Stoper sprintem pobiegł do Jędrzejczyka, który zderzył się z Nasticiem, po czym od razu chciał interweniować i wyjmować język z buzi kapitana. W 85. minucie genialnym podaniem obsłużył Luquinhasa, którego uderzenie zostało zablokowane. Wieteska cały mecz był czujny oraz pewny w swoich interwencjach, nie popełniał poważniejszych błędów.

Filip Mladenović - W 23. minucie powinien więcej wyciągnąć z szansy, jaką miała Legia. „Mladen” uderzył wysoko nad poprzeczką, szkoda. W końcówce pierwszej odsłony spotkania dośrodkował futbolówkę w pole karne rywali, po czym padła bramka. Genialna wrzutka Serba. Trzeba przyznać, że przez całe spotkanie dobrymi podaniami obsługiwał kolegów z zespołu. Widać, że bardziej leży mu gra wyżej niż w obronie. Zagrał dobrze, ale wciąż niemiłosiernie irytuje jego machanie rękami.

Yuri Ribeiro - W 26. minucie popełnił prosty błąd na lewej flance, zgubił piłkę, co wywołało spore zagrożenie pod bramką warszawiaków. Był to najpoważniejszy "babol" Portugalczyka, później grał lepiej, choć zdarzało się, że za mało intensywnie atakował przeciwników. Z pewnością nie było to jego wybitne spotkanie, ale nie można mieć do niego większych pretensji. W 76. minucie skutecznie uprzedził Prikryla.

Artur Jędrzejczyk - Niestety, opuścił murawę już w 10. minucie po tym, jak ucierpiał w starciu z Nasticiem. Kapitanie, życzymy dużo zdrowia! Jesteś nam potrzebny na boisku.

Mahir Emreli - Początek spotkania był słaby w jego wykonaniu, popełniał dużo prostych błędów i irytował swoją boiskową postawą. Kolejny mecz z rzędu stara się grać ekwilibrystycznie, gdzie wystarczy podać najprościej jak się da. W 27. minucie mógł stworzyć groźną okazję, jednak zdecydował się na beznadziejnie uderzenie z dystansu. W 36. minucie otrzymał piłkę, po czym ciężko pracował, aby oddać strzał. Ostatecznie uderzył, lecz interwencją popisał się Dziekoński. W doliczonym czasie gry dobrze głową zgrał piłkę do Johanssona, który umieścił futbolówkę w siatce. Świetna asysta Azera. Tuż po zmianie stron pokusił się o strzał z praktycznie własnej połowy, ale było to nieporozumienie. Ostatnimi czasy źle wygląda na murawie, jest daleki od swojej dobrej dyspozycji.

Kacper Skibicki - Z początku był aktywny, nawet bardzo, lecz później zniknął z placu gry. Nie dawał za wiele drużynie. W 72. minucie znakomicie przeczytał intencje strzelca i zablokował uderzenie Prikryla. Genialne zachowanie „Skiby”. W 99. minucie, gdyby nie Boruc, wpakowałby piłkę do własnej bramki. Golkiper może być wdzięczny, bo Skibicki dał mu fenomenalną interwencję na highlightsy, a tak serio, "Skiba" wisi "Borubarowi" duże piwo.

Mateusz Hołownia - W 12. minucie pognał w kierunku połowy rywali, lecz w głupi sposób zgubił futbolówkę. W 32. minucie źle obliczył tor lotu piłki, dzięki czemu Jagiellonia miała okazję, aby oddać strzał. Popełniał wiele bardzo głupich i prostych błędów. Był najgorszym punktem zespołu w tym meczu. Widać po Hołowni, że brakuje mu ogrania.

Zmiennicy

Matthias Johansson - W 10. minucie zmienił na murawie kontuzjowanego Jędrzejczyka. Już cztery minuty później znakomicie wzbił się w powietrze, po czym uderzył głową. Niestety, zespół z Białegostoku w ostatniej chwili uratował Romańczuk. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy z najbliższej odległości na wślizgu wpakował futbolówkę do siatki. To właśnie Szwed zapewnił nam zwycięstwo, a zarazem przełamanie tragicznej passy. Brawo! Po zmianie stron opuścił murawę z urazem.

Tomas Pekhart - Na murawie pojawił się w 67. minucie. Występ bez historii, co prawda wpakował piłkę do siatki, ale gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Lindsay Rose - Wszedł na plac gry po zmianie stron. Stoper opuścił murawę już w 67. minucie z powodu urazu. Grał za krótko, aby oceniać. Przede wszystkim życzymy zdrowia.

Andre Martins - Pojawił się na boisku w 87. minucie. Grał za krótko, aby ocenić.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
Arek - 30.11.2021 / 09:51, *.mm.pl

Jak można tak nisko ocenić Skibickiego? W meczu z Górnikiem wszedł i nie miał jednego udanego zagrania. A tu miał i to bardzo dużo, biegał więcej niż ktokolwiek, a co do Boruca, to sam go uratował, po tym jak Barubar wypuścił piłkę z rąk, za co go Artur serdecznie wyściskał. Skrzydłowy dużą część meczu rozegrał na obronie i wyszedł z tego z podniesioną głową. Brawo!

odpowiedz
Wolfik - 30.11.2021 / 12:19, *.play-internet.pl

@Arek: Bo Slisza i Skibickiego krytykuje się "z założenia". Bartek jako DP ma przecież kreoważ sytuacje strzelac bramki, nie mówiąc o odbiorach. Podobnie Kacper. Mało kto zwraca uwagę, że chłopak łata dziury na obronie, chociaz obroncą nie jest. Ale to niewazne. Trzeba z nimi "jechać"...

odpowiedz
Tylko Legia - 29.11.2021 / 23:25, *.orange.pl

Skibicki ma plus. Młody wiatrak ale tylko on stara się zabrać z piłką zrobić różnice, reszta gra na alibi, zero indywidualnych pojedynków. Zawsze jak jest na boisku dzieje się dla Legii na plus. Josue się ostatnio trochę podciągnął więc niech będzie plus ale mały. Musi bronić! Szybciej rozgrywać.

odpowiedz
luu - 29.11.2021 / 23:20, *.centertel.pl

Gra młody Skibicki źle, grają obcokrajowcy źle. W tym meczu Skibicki oddał serce dla Legii i tego nam potrzeba.

odpowiedz
Sputnik 44 - 29.11.2021 / 23:51, *.vectranet.pl

@luu: pełne poparcie! Gdybyśmy mieli jeszcze ze 2-3 takich walczaków to wyniki wyglądałyby inaczej...

odpowiedz
Luk - 29.11.2021 / 18:52, *.timplus.net

Jak Mladen ma plusa to nikt nie powinien dostać minusa.
Skibicki z Borucem to w sumie nawzajem powinni sobie po piwie postawić, ale piłka to gra drużynowa, raz jeden ratuje skórę drugiemu i na odwrót.
P.s. Ważne przerwanie złej passy, pytanie tylko czy to już będzie przełamanie.

odpowiedz
bronek49 - 29.11.2021 / 18:22, *.chello.pl

Boruc na plus nota dla zachęty najgrozniejszy strzal który obronił to wiatraka Skibickiego ten piłkarz poza bieganiem nie wnosi nic do gry Legii to samo można powiedziec o Hołowni ,Emrelim o prawie połowie drużyny ktorych juz nie będę wymienial

odpowiedz
kaktus - 29.11.2021 / 17:58, *.orange.pl

" "Skiba" wisi "Borubarowi" duże piwo. "
Nic nie wisi. Wcześniej sam uratował dupsko Borucowi wybijając piłkę z pustej bramki jak ten wcześniej wypuścił piłkę z rąk...

odpowiedz
oLaf - 29.11.2021 / 15:07, *.vectranet.pl

Skibicki na plus bardziej, aktywny, raz wybronił strzał do pustej bramki, na koniec ''zelektryzował" Borubara za bardzo, ale to się zdarza, dobrze chciał.

Ogólnie jak na bardzo młodego gracza- porównajcie sobie z Sliszem- raczej plus.

odpowiedz
Ben - 29.11.2021 / 14:24, *.play-internet.pl

Trudno się dziwić młodym bramkarzom jak patrzą na interwencje Boruca. Miszta dostałby 10 minusów.

odpowiedz
floyd - 29.11.2021 / 14:12, *.aster.pl

Boruc z plusem i przestałem czytać. Wymęczone zwycięstwo z beznadziejna Jagiellonia która jedna polowe została w szatni a w ocenach zielono mi.

odpowiedz
Wolfik - 29.11.2021 / 19:21, *.play-internet.pl

@floyd: Zgadzam się całkowicie. Widać euforia jaka zapanowała po tym zwycięstwie zaciemniła trzeźwe spojrzenie.

odpowiedz
L - 29.11.2021 / 12:53, *.tpnet.pl

Oj redakcjo już się tak nie podlizujcie temu Borucowi. Skibicki wcześniej uratował nas przed stratą gola po błędzie Artura wiec to wasze pisanie o jakimś piwie to jest nie na miejscu kompletnie. Do tego to jego kopanie po autach. Występ raczej średni a wy się jaracie jakby wygrał nam ten mecz. Obiektywność niczym TVP ale to normalka na tej stronie...

odpowiedz
Pawełek - 29.11.2021 / 12:50, *.netfala.pl

Ślisz dostał ode mnie dwa minusy za symulke i pozoranctwo.

odpowiedz
andreas - 29.11.2021 / 12:13, *.net.pl

A Boruc jest winien Skibickiemu piwo za uratowanie przed stratą gola po nieudanej interwencji Boruca. Czyli na zero.

odpowiedz
Tomek - 29.11.2021 / 12:21, *.113.189

@andreas: Lepsze takie błędy Boruca, po których nie ma bramek dla przeciwników niz na siłę promowanie młodego Miszty i błędy, po których tracimy bramki z powodu pustych przelotów albo interwencji w zwolnionym tempie

odpowiedz
Tomek - 29.11.2021 / 12:32, *.113.189

@andreas: A poza tym Skibicki jest winny piwo Borucowi za to, że nie strzelił swojaka więc jest remis i najlepiej niech wypiją wódkę, wszystko sobie wygarną i niech zaczną grać jak na Legię przystało

odpowiedz
geds - 29.11.2021 / 16:50, *.chello.pl

@Tomek:
Nikt go nie promował na siłę. Nie miał kto grać. Radośnie odpuściliśmy Cieżniaka, wiesząc że Broruc jest stary, meczów dużo i różnie ze zdrowiem może być.

odpowiedz
Jerry - 29.11.2021 / 11:48, *.centertel.pl

Nie wiem za co Josue dostaje plusa. Proszę zerknąć na jego statystyki z tego meczu. Są dramatyczne. Mnóstwo strat, niedokładności i niedokładnych podań.

odpowiedz
L - 29.11.2021 / 12:22, *.aster.pl

@Jerry: jak nie wiesz za co to daj sobie spokoj z ogladaniem pilki bo jej zwyczajnie nie rozumiesz.

odpowiedz
Jerry - 29.11.2021 / 12:28, *.centertel.pl

@L: Jeden strzał w poprzeczkę nie rekompensuje fatalnej gry w środku pola.

odpowiedz
Luk - 29.11.2021 / 19:00, *.timplus.net

@Jerry: tylko statystyki nie grają, ze statystyk wynika, że powinniśmy wygrać 3 z poprzednich 6 spotkań ligowych...

odpowiedz
t - 29.11.2021 / 11:32, *.chello.pl

Nie ma Jędzy są wygrane!

odpowiedz
Może niech Skibicki... - 29.11.2021 / 11:18, *.orange.pl

... nie kupuje tego piwa Arturowi. Bo na jednym się nie skończy ;)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.