Tomasz Nawotka - fot. Mishka / Legionisci.com

Debiut Nawotki w Legii

Fumen, źródło: Legionisci.com, Legia Warszawa

Tomasz Nawotka zadebiutował w pierwszym zespole Legii Warszawa wchodząc w końcówce pucharowego spotkania z Motorem Lublin. 24-letni zawodnik trafił na Łazienkowską... siedem lat temu. Jednak po trzech sezonach spędzonych w rezerwach, ogrywaniu się w juniorskiej Lidze Mistrzów, trafił na wypożyczenie do Zagłębia Sosnowiec oraz słowackiego Zemplina Michalovce. W obecnych rozgrywkach reprezentował barwy... III-ligowych rezerw Legii.

Wobec problemów kadrowych pierwszego zespołu, a także dobrej postawy w "Dwójce", Marek Gołębiewski przesunął obrońcę pod swoje skrzydła. W efekcie, Tomasz Nawotka doczekał się debiutu w barwach Legii.

- Trochę lat minęło, ale cieszę się, że ten moment w końcu przyszedł. Wydaje mi się, że wszedłem na boisko pewny siebie. Wykonałem kilka dobrych zagrań, poczułem pewność. Przychodząc do tego klubu marzyłem o debiucie. Cieszę się, że to się w końcu spełniło. Dołączyłem do Legii gdy miałem 17 lat, z trzecioligowego Sokoła Ostróda. Po tylu latach udało się zadebiutować, ale mam nadzieję, że to nie jest koniec - powiedział po meczu Tomasz Nawotka.

- Wydaje mi się, że gdy ktoś sumiennie podchodzi do swoich obowiązków i dobrze wywiązuje się ze swojej roboty, to tacy trenerzy jak Marek Gołębiewski szybko to doceniają. Ciesze się, że udało mi się zadebiutować pod jego wodzą. Mam same powody do radości. Zwyciężyliśmy i awansowaliśmy do kolejnej rundy. Słabo weszliśmy w mecz i szybko straciliśmy bramkę. Przerwa spowodowana odpaleniem rac i przerwa po pierwszej połowie, wstrząsnęły szatnią. Uwierzyliśmy, że możemy odwrócić losy spotkania. Przyjechaliśmy tutaj wygrać i żaden inny scenariusz nie wchodził pod uwagę. Mentalnie wygraliśmy drugi mecz z rzędu i to chyba jest największe, bo wcześniej właśnie tu wskazałbym nasz problem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
DRG - 02.12.2021 / 19:40, *.chello.pl

I dobrze, może i nie jest zawodnikiem na europuchary, ale na slabsze zespoly z ligi i PP powienien starczyć. Najważniejsza i tak jest motywacja i zaangażowanie

odpowiedz
Micha(L) - 02.12.2021 / 18:47, *.chello.pl

Mocno Tomek! Mocno!!!!

odpowiedz
Arek - 02.12.2021 / 17:03, *.tpnet.pl

A on już przypadkiem w ekstraklasie nie grał? Wydaje mi się, że już w Zagłębiu Sosnowiec.

odpowiedz
Derwall - 02.12.2021 / 16:28, *.orange.pl

widzę że większości tu piszących marzy się aby Legia grała w 3lub 4 lidze ,nieważne jak gra aby grali ambitni Polacy(choć z tą ambicją to też słabo gdy patrzy się na wyczyny dwójki) pytanko z innej beczki choć pewna analogia jest ,Kto z piszących jeżdzi co prawda starym ,nijakim ,marnym można by rzec ale zawsze polskim autem ? bo przecież lepsze to niż jakiś zagraniczny szrot

odpowiedz
łosin - 02.12.2021 / 16:06, *.t-mobile.pl

Nie chodzi o wiek, ale o dotychczasowe osiągnięcia. Facet ma 24-lata i zaliczył pierwszy występ. Nawet nie w ekstraklasie ale w PP w meczu z II-ligowcem. Gdyby był co najmniej dobry to już dawno zaliczyłby jakieś rundy w Śląskach czy innych Wisłach.
Sorry Tomek, ale tak to wygląda. Mimo to trzymam kciuki żebyś mnie swoją grą wyprowadził z błędu.

odpowiedz
Hmmm - 02.12.2021 / 16:56, *.play-internet.pl

@łosin: Przypomnę nazwisko Warchol

odpowiedz
Świstak666 - 02.12.2021 / 17:13, *.chello.pl

@łosin: albo niejaki Grzegorz Piechna ;)

odpowiedz
Xxc - 03.12.2021 / 00:31, *.master.pl

@łosin: powinien zagrać juz pare lat temu. Niestety nigdy szansy nie dostal i byl rzucany z klubu do klubu. Stracil lata i szanse rozwoju a zapowiadal się naprawdę fajnie...

odpowiedz
Juri - 02.12.2021 / 11:41, *.centertel.pl

Świetny mecz,brawo,do przodu chłopaku.

odpowiedz
Maciek - 02.12.2021 / 08:22, *.chello.pl

No i spoko lepszy gość ktory ma L w sercu i siedzi tu od dawna niz obcokrajowiec co ma wyje...ane szkoda ze mamy tak małe zaplecze mlodych...

odpowiedz
Jasio - 02.12.2021 / 08:40, *.aster.pl

@Maciek: Szkoda, ze Nawotka juz dawno nie jest młody.

odpowiedz
Twój stary - 02.12.2021 / 10:58, *..

@Jasio: A co on gra peselem czy umiejętnościami? Może mieć i 55 lat, jeśli walczy i jest zaangażowany to niech gra.

odpowiedz
Sputnik 44 - 02.12.2021 / 11:28, *.vectranet.pl

@Twój stary : dokładnie! Nawet jeśli umiejętności pozwolą mu być tylko zmiennikiem to wolę na ławce Polaka, który identyfikuje się z klubem niż np. Rose czy inne wynalazki...

odpowiedz
L - 02.12.2021 / 12:00, *.tpnet.pl

@Jasio: Ja jestem w jego wieku i czuje się młody!

odpowiedz
Wolfik - 02.12.2021 / 12:54, *.play-internet.pl

@Sputnik 44: Dokładnie tak.

odpowiedz