Tomasz Nawotka - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Debiut Nawotki w Legii

Fumen, źródło: Legionisci.com, Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

Tomasz Nawotka zadebiutował w pierwszym zespole Legii Warszawa wchodząc w końcówce pucharowego spotkania z Motorem Lublin. 24-letni zawodnik trafił na Łazienkowską... siedem lat temu. Jednak po trzech sezonach spędzonych w rezerwach, ogrywaniu się w juniorskiej Lidze Mistrzów, trafił na wypożyczenie do Zagłębia Sosnowiec oraz słowackiego Zemplina Michalovce. W obecnych rozgrywkach reprezentował barwy... III-ligowych rezerw Legii.

Wobec problemów kadrowych pierwszego zespołu, a także dobrej postawy w "Dwójce", Marek Gołębiewski przesunął obrońcę pod swoje skrzydła. W efekcie, Tomasz Nawotka doczekał się debiutu w barwach Legii.

- Trochę lat minęło, ale cieszę się, że ten moment w końcu przyszedł. Wydaje mi się, że wszedłem na boisko pewny siebie. Wykonałem kilka dobrych zagrań, poczułem pewność. Przychodząc do tego klubu marzyłem o debiucie. Cieszę się, że to się w końcu spełniło. Dołączyłem do Legii gdy miałem 17 lat, z trzecioligowego Sokoła Ostróda. Po tylu latach udało się zadebiutować, ale mam nadzieję, że to nie jest koniec - powiedział po meczu Tomasz Nawotka.

- Wydaje mi się, że gdy ktoś sumiennie podchodzi do swoich obowiązków i dobrze wywiązuje się ze swojej roboty, to tacy trenerzy jak Marek Gołębiewski szybko to doceniają. Ciesze się, że udało mi się zadebiutować pod jego wodzą. Mam same powody do radości. Zwyciężyliśmy i awansowaliśmy do kolejnej rundy. Słabo weszliśmy w mecz i szybko straciliśmy bramkę. Przerwa spowodowana odpaleniem rac i przerwa po pierwszej połowie, wstrząsnęły szatnią. Uwierzyliśmy, że możemy odwrócić losy spotkania. Przyjechaliśmy tutaj wygrać i żaden inny scenariusz nie wchodził pod uwagę. Mentalnie wygraliśmy drugi mecz z rzędu i to chyba jest największe, bo wcześniej właśnie tu wskazałbym nasz problem.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.