Gimnastyka sportowa

10 medali na mistrzostwach młodzików

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W Bydgoszczy odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa Polski młodzików w gimnastyce sportowej, w których zawodnicy Legii zdobyli 10 medali. W klasyfikacji drużynowej, Legia zajęła drugie miejsce. Indywidualnie najlepiej wypadli Iwo Bednarczyk, który zwyciężył w finale ćwiczeń na grzybku i był drugi w wieloboju gimnastycznym i finale ćwiczeń na poręczach, jak również Ricardo Mosquera-Kazana, który również wywalczył trzy medale - złoty w finale skoku oraz finale ćwiczeń na drążku oraz brązowy w wieloboju gimnastycznym.

Nataniel Kowal zdobył dwa medale - srebrny w finale ćwiczeń na drążku i brązowy w finale skoku, Stanisław Pieczyński brąz w finale ćwiczeń na drążku oraz Dimitrij Drnovsek srebro w finale ćwiczeń na kółkach. Trenerami sekcji gimnastyki sportowej są Piotr Kulbicki i Bartosz Jurkiewicz.