REKLAMA

Łyżwiarstwo

Marek Kania 15. w PŚ w Calgary

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Zakończył się kolejny wyścig łyżwiarstwa szybkiego w grupie A na dystansie 500 metrów, podczas zawodów Pucharu Świata w kanadyjskim Calgary. Marek Kania w dzisiejszym wyścigu uzyskał drugi czas w karierze - 34,511 sekundy i zajął 15. miejsce w klasyfikacji, ze stratą 0,60 sekundy do zwycięzcy.

Wynik ten dał mu kolejnych 26 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w której po ośmiu wyścigach nasz zawodnik zajmuje miejsce 13. Marek Kania już wcześniej zapewnił sobie, dzięki doskonałym wynikom w obecnym sezonie, start na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Przed Igrzyskami, naszego zawodnika czekają jeszcze dwa starty w styczniu - Mistrzostwa Europy w Heerenveen oraz mistrzostwa Polski w Tomaszowie Mazowieckim.

Trzy godziny po starcie na 500 metrów, Marek Kania wystartował jeszcze w wyścigu grupy B na dystansie 1000 metrów. Legionista z wynikiem 1:08.959 min. (+1.82s) zajął 26. miejsce.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.