Wiktoria Wierzba i Michalina Wierzb z bardzo dobrej strony pokazały się w ostatnich pięciobojowych zawodach w roku 2021 - fot. pentathlon.org.pl

Pięciobój

Wyniki legionistów w memoriale Zbigniewa Majewskiego

Na obiektach WOSiR Drzonków odbyła się ostatnia w tym roku impreza pięciobojowa - międzynarodowe zawody w ramach memoriału Zbigniewa Majewskiego. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Wiktoria Wierzba, która uzyskała 1323 pkt., o dziewięć mniej od Niemki, Cicelle Leh. Wierzba miała ósmy wynik w szermierce (27 wygranych), 12. czas w pływaniu (2:21.90 min.), piątą lokatę w jeździe konnej (293 pkt.) oraz drugi wynik w biegu ze strzelaniem (12:47.37 min.).

Na miejscu piątym, a trzecim wśród Polek uplasowała się Małgorzata Karbownik, która uzyskała najlepszy czas w pływaniu - 2:07.83 min. Miejsce szóste zajęła Michalina Wierzba. Karbownik zwyciężyła w klasyfikacji do lat 18, a wśród U-21 była trzecia.

W rywalizacji do lat 17, gdzie rywalizowano w pływaniu i biegu ze strzelaniem na dystansie 2400m (3x800m i trzy rundy strzelania), całe podium przypadło zawodniczkom Legii. Zwyciężyła Katarzyna Dębska (najlepszy czas laser-runu: 9:22.29 min.), druga byłą Hanna Jakubowska (najlepszy czas w pływaniu: 2:18.21 min.), a brąz zdobyła Olga Cisek.

Brązowy medal w kat. U-17 zdobył Igor Radomyski, który uzyskał drugi czas w pływaniu (2:08.00 min.) oraz trzeci w biegu ze strzelaniem (9:22.09 min.).

Wyniki memoriału Zbigniewa Majewskiego:
Open: 2. Wiktoria Wierzba, 5. Małgorzata Karbownik, 6. Michalina Wierzba, 9. Pola Wolska, 12. Paulina Myrda, 22. Katarzyna Dębska
U-21: 3. Małgorzata Karbownik
U-18: 1. Małgorzata Karbownik
U-17: 1. Katarzyna Dębska, 2. Hanna Jakubowska, 3. Olga Cisek
U-17: 3. Igor Radomyski, 7. Krzysztof Majcher