Aleksandar Vuković - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

#LegiaTalk

Vuković: Najwazniejszy cel to zbudowanie na nowo prawdziwej drużyny

Woytek, źródło: #LegiaTalk

- Styczeń to będzie kluczowy moment. Świadomość wszystkich musi być na tym poziomie, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, że nie jest to dziełem zupełnego przypadku i że można to lekceważyć. Nie można o tym fakcie zapomnieć. Jestem optymistycznie nastawiony, ale jestem realistą. Nie chcę podejścia bez pokory i myślenia o tym, co zrobimy po zdobyciu Pucharu Polski. Musimy myśleć raczej o tym, jak ta drużyna ma wygrać dwa kolejne mecze w lidze. To jest coś, nad czym musimy się mocno zastanowić. Pewne rzeczy nie odejdą ot tak sobie i trzeba naprawdę być tego świadomym - mówi Aleksandar Vuković podczas spotkania z kibicami na twitterowym #LegiaTalk.

Czy Vuković musiał wrócić?
- Słyszałem, że powstają różne historie. Nie ma czegoś takiego, że miałem obowiązek wrócić. Kontrakt został przerwany przez zarząd klubu i nie było absolutnie aspektu, który mógłby mnie w jakiś sposób przywrócić na siłę i miałbym być zobowiązany do czegokolwiek. To nie jest prawdą, że wszystko inne oprócz mojej zgody nie byłoby brane pod uwagę. To jest oczywiste i tak prowadziłem rozmowę z klubem. To nie było na zasadzie, że "masz się tutaj stawić". Najlepszym dowodem jest to, że zostałem zapytany, czy jestem gotowy i chętny, by w tej sytuacji, jaka jest, wrócić i pomóc klubowi. Tak do mnie się zwrócono i to najlepiej obrazuje, jak to wygląda w świetle zapisów i prawa.

- Ja dobieram ludzi do sztabu, ja wybieram zawodników i ustawienie, w jakim wychodzimy na boisko. Tak pozostanie i tak będę robił w przyszłości. Na pewno jestem człowiekiem, który otacza się ludźmi, którzy są w stanie mnie wesprzeć i są mądrzejsi w różnych kwestiach. Nie wyobrażałem sobie tej pracy bez Aleksandra Radunovicia, który w kwestiach taktycznych bije na głowę tych, którzy są mi znani i dla mnie dostępni. Będzie mi pomagał w analizie naszej gry, jak i gry przeciwnika. Łukasz Bortnik to kolejny człowiek, któremu zawdzięczam wiele i dużo mi pomógł. Mieliśmy świetną współpracę i chęć iść dalej tą drogą i trzymać się tego obranego kierunku. Piotrek Zaręba jest związany z klubem od wielu lat i był prawą ręką Łukasza Bortnika. Pod tym kątem nie stracimy na jakości. Chcę skupić się na tym, co jest w środku, a nie wszędzie dookoła, choć wiem, że to też jest istotne. Nic nie jest robione w Legii, w której ja odpowiadam za sztab szkoleniowy. Nic nie jest robione na chybił trafił, tylko robią to ludzie, którzy są w stanie dużo mi pomóc.

- Pierwszy raz od zwolnienia rozmawiałem z dyrektorem Kucharskim otwarcie i mogłem powiedzieć swój pogląd na temat tego, co wcześniej się wydarzyło. Nie miałem żadnych warunków, ale zabezpieczyłem się, że w razie zmiany zdania w styczniu czy na początku roku, to jest pewna kwota, która jest swoistym odszkodowaniem, jeżeli miałbym być trenerem na dwa mecze. Wiadomo, że nie jest to żadnym ryzykiem dla klubu w momencie, gdy na dłuższą metę dzieje się źle, ale nie może być tak, że jestem na dwa mecze i mnie nie ma. Zgodziłem się w wejść w poniedziałek do wojska leżącego na podłodze nie po to, by pracować tylko do niedzieli. Tym bardziej, mając wiedzę, że do niedzieli mogę dwa razy dostać cios w głowę. To dla mnie kwestia, która była oczywista i nie było z tym wielkich negocjacji, co mnie uświadamia, że ze strony klubu była to poważna propozycja powrotu do końca sezonu. Jestem traktowany poważnie. To jest minimum, które musiałem w tym wszystkim dla siebie wywalczyć.

- Nigdy nie byłem w Legii za darmo, zarabiałem dobrze i bardzo dobrze, ale nigdy nie traktowałem Legii tylko jako miejsca pracy. Jestem tu, bo ten klub jest dla mnie tak samo ważny jak dla was. Nie trzeba mi specjalnie dziękować za to, że wróciłem. Myślę, że każdy z was w podobnej sytuacji, będąc na moim miejscu, postąpiłby tak samo. Wiem, że były zarzuty, że jestem dalej na kontrakcie, ale gdybyście znali całą historię, jak do tego doszło, to byście zrozumieli moją rację. Uważam, że Legia wyrzucała w swojej historii dużo więcej pieniędzy w błoto. Uważam, że zapracowałem na ten kontrakt i pieniądze, które podniosłem w Legii z boiska.

WYNIKI SONDYPowrót Aleksandara Vukovicia na stanowisko trenera to dobra decyzja?
SUMA GŁOSÓW: 3919
START: 14.12.2021 / KONIEC: 24.12.2021



Skąd optymizm?
- Swój optymizm buduję na tym, że wiem, iż ta drużyna nie jest tak słaba, jak w tej chwili wygląda. Widzę w tej drużynie potencjał piłkarski na poziomie dużo wyższym niż prezentuje. Kilka razy przeżywałem w Legii jako trener zapaść, nie aż tragiczną jak teraz, ale kilkakrotnie drużyny zupełnie w jakiś sposób skreślone potrafiły odmienić swoje oblicze. Zgodzę się, że nie działo się to za pstryknięciem palców, a przez ciężką pracę. Taką pracę mam zamiar wykonać.

- Nie pracowałem rok czasu, ale wcześniej byłem aktywnym pracownikiem Legii Warszawa, czy to jako asystent, czy jako trener. Pierwszy raz obejmowałem drużynę, w którą nikt nie wierzył. Ona jednak odmieniła się w trakcie sezonu 2019/20 i na koniec było mistrzostwo Polski. Teraz gramy o inny cel, ale trzeba na nowo zbudować drużynę i znaleźć taką grupę ludzi, która będzie gotowa na boisku realizować to, czego będzie się od niej wymagało i będzie w tym skuteczna. Nie jest to dla mnie nowa rzecz, którą pierwszy raz w życiu mam zrobić. Będzie na to czas i wiem, że jestem w stanie to zrobić.

Zimowe transfery
- Dopiero będziemy myśleć na ten temat, bo póki co, kilku piłkarzy w ogóle nie miałem przy sobie. Przed samym obozem nie zapadną decyzje. Obóz, który był już zaplanowany wcześniej, nie będzie dla nikogo żadnymi wakacjami, tylko miejscem, gdzie każdy będzie miał czas, by udowodnić, że chce być w Legii Warszawa i ciężko pracować. Tylko tacy, którzy tam to udowodnią, zostaną w Legii. Taki jest plan oceny przydatności ludzi, którzy są w kadrze. Nie chcę nikogo łatwo skreślać, choć są już jakieś przemyślenia. Większość decyzji zapadnie podczas okresu przygotowawczego.

- Na jakie pozycje potrzebne są wzmocnienia? Prawe skrzydło czy prawe wahadło jest jedną z pozycji, którą chcielibyśmy wzmocnić. Myślimy też o środku pomocy. Wiemy także, że nie możemy polegać wyłącznie na formie i zdrowiu Artura Boruca. To będzie bardzo ryzykowne. Pawła Wszołka bardzo cenię, bardzo dużo mi dał i będzie miał u mnie wysokie notowania.

Diagnoza
- Diagnoza jest prosta. Wielu kibiców śledzących drużynę ma bardzo podobne wnioski. Z bliska zobaczyłem drużynę całkowicie pozbawioną pewności siebie, drużynę, która z różnych powodów jest w rozsypce. Nie ma ludzi bardzo istotnych. Nigdy od momentu przyjścia do Legii nie wyobrażałem sobie drużyny bez Luquinhasa - to złoty chłopak, który może grać wszędzie. Teraz wchodząc do klubu, dostaję informację, że z niego nie mogę korzystać... Wczoraj też w tym meczu ostatnim spoglądanie na ławkę - z całym szacunkiem do wszystkich chłopaków - są mecze, w których młodzi powinni wchodzić, ale są mecze, gdy młody będzie miał ciężko, by coś odmienić. Dzisiejszy czas jest taki. Będąc dyplomatyczni i nie chcąc do końca analizować i sugerować inne aspekty, w jakim stanie jest drużyna, kibic ma dobre spostrzeżenia. Każdy kto chodzi na mecze, diagnozuje ten problem, który jest związany z możliwością pogonienia za rywalem na tej samej intensywności. To jasne, choć w nikogo nie chcę uderzać, bo to nie jest takie proste przy tej liczbie meczów, które Legia rozegrała. Te dwa ostatnie mecze, to dla niektórych było o wiele za dużo - to było widać i czuć.

Cel nadrzędny
- Powalczymy o Puchar Polski, ale celem najważniejszym jest zbudowanie na nowo prawdziwej drużyny, grupy ludzi, którzy pójdą za sobą w ogień, będą grali skonsolidowaną piłkę i przyjemną do oglądania. Jeżeli to zrobimy i skupimy się na poprawie gry Legii - gry, w której Legia przez 90 minut ma tylko mały fragment, w którym coś się nie dzieje pomyślnie, w odróżnieniu od tego co jest teraz, gdy te fragmenty są długie - to doprowadzi nas do celu. To da nam szanse na osiągnięcie celu - na tym trzeba się skupić.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (72)

+dodaj komentarz
Piéknie powiedziane musi być zrealizowane... - 24.12.2021 / 00:58, *.102.4

- January will be a key moment. The awareness of everyone must be on this level that we are where we are, that it is not a mere coincidence and that it can be taken lightly.

odpowiedz
Kolo - 23.12.2021 / 07:27, *.t-mobile.pl

Najważniejsze to utrzymać się w ekstraklasie Panie Vuković.

odpowiedz
Piter - 23.12.2021 / 11:52, *.centertel.pl

@Kolo: Dla nas liczy się tylko mistrzostwo.

odpowiedz
geds - 22.12.2021 / 22:07, *.chello.pl

@Misiowaty:
Bo widać kolega wpadł tu na chwilę z plotek.pl i nie rozumie tematu. To nie prezes sprzedaje i kupuje kogo chce i kiedy chce? To nie prezes jak dureń ciągle zmienia trenerów najczęściej wybierając osoby które dopiero uczą się zawodu? To nie prezes np. zdecydował żeby w jednym oknie transferowym rozstać się z trzema prawymi obrońcami naraz? To nie prezes zawsze spóźnia się z transferami do drużyny? Czy wiesz że z żelaznej jedenastki Vukovicia która zdobyła Mistrzostwo Polski po 1,5 roku jest już tylko Jędza, Wieteska i Luqi? To nie miotła prezesa czasem tak zadziałała? Czy nie lepiej żebyś wrócił na plotek.pl?

odpowiedz
Misiowaty - 23.12.2021 / 14:20, *.orange.pl

@geds: To i tak nie zmienia faktu że to piłkarze a nie prezes grają na murawie, No chyba że prezes ma 10 klonów.

odpowiedz
mirek - 22.12.2021 / 21:51, *.chello.pl

Nie można drużyną zarządzać jak pajac Mioduski: 10 przychodzi, 10 odchodzi i tak bez końca, z trenerami to samo. Tu ciągle buduje się drużynę od początku. A przecież nie kupuje się z jakiejś coraz wyższej półki cenowej. Nie ma podstaw zakładać że ta nowa będzie lepsza. Drużyna musi mieć ciągłość. Trzeba dołożyć jednego co rundę tam gdzie było najsłabsze ogniwo czasem 2, góra, ale tylko czasem, bo akurat złożyło się że nie dało się utrzymać jakiś kluczowych gości. A pajac Moduski... w jednym oknie wypuścił 3 z jednej pozycji: Vesović, Wszołek, Juranović. Johansson był chory, do tego aklimatyzacja itp. i zostaliśmy ze Skibickim który w dodatku dopiero został przesunięty pierwszy raz w życiu na prawą obronę. Od czasu gdy zwolnilili Vuko odszedł Majecki, Vesović , Stolarski, Wszołek, Juranović, Karbownik, Roche, Antolić, Remy, Niezgoda, Gwilia, Medeiros, Kulenović, Carlitos i wielu innych w tym młodych. Ok część z nich powinna odejść np. Remy Ale kur... nie tylu w tak krótkim czasie!!! Potem wiecznie zgrywają się od początku, jedni się sprawdzą inni nie, bo za słabi albo liga nie taka. Jak się jest mistrzem to trzeba pielęgnować drużynę która wygrywa a mie wymyślać: "a teraz chcę wygrać zupełnie inną drużyną". Mioduski myśli że wygra ligę kogokolwiek nie poprzebiera w koszulki z L? Skończony idiota!!!

odpowiedz
ZWP - 22.12.2021 / 20:55, *.cyfrowypolsat.pl

Dwie sprawy.

Pierwsza,
to kwestia poszanowania prawa własności. Właściciel Mioduski ma prawo czynić ze swoją własnością, co mu się podoba. Ci, co to kwestionują powinni wyemigrować do Korei Północnej. Mnie też to, co on wyczynia się nie podoba. Ale nie podoba mi się też żona przysłowiowego Nowaka i mam się wypowiadać, co do tego, czy on się powinien rozwieść?

Druga, to osoba Vuko.
Nie mam podstaw do oceny jego kwalifikacji trenerskich, więc nie oceniam.
Mogę się wypowiadać o nim jako człowieku.
Budzi mój szacunek.
To, że wrócił zostało poprzedzone (kilka tygodni wcześniej) publiczną deklaracją gotowości pomocy w ratowaniu Legii.
Nie spotkała się ona z pozytywnym oddźwiękiem prezesa, który przed deszczem stanął pod rynną.
Ale ugiął się pod naporem faktów.
Vuko nie obraził się, chociaż wielu w tej sytuacji byłoby przez 7 miesięcy na dobrze płatnym urlopie.
Dlaczego? Nie wiem, nie jestem jego spowiednikiem.
Logika podpowiada mi, że albo ma w sercu Legię, albo korzysta z okazji zrobienia sobie nazwiska (w przypadku powodzenia). Albo obie możliwości występują równocześnie.
I w każdej z nich trzech łącznie albo każdej osobno - budzi mój szacunek, a i wyrazy sympatii połączone z nadzieją, że osiągnie powodzenie.



odpowiedz
Ben - 22.12.2021 / 21:47, *.inetia.pl

@ZWP: zgadzam się z wypowiedzią Kolegi! Wesołych Świąt!

odpowiedz
ferds - 22.12.2021 / 21:58, *.chello.pl

@ZWP:
Pierwsza rzecz - wolność słowa: mioduski ma prawo robić co chce ze swoją własnością, a my wyrażać opinie które wyrażamy o tym chaotycznym i bezmyślnym durniu.

Druga rzecz: kolega chyba nowy w branży, bo Vuko był już trenerem Legii, zdobył Mistrzostwo Polski, jego drużyna grała świetną piłkę. Są więc podstawy żeby go oceniać także jako trenera. Ja mam ogromny szacunek do niego i jak człowieka i trenera.

odpowiedz
Arek - 23.12.2021 / 13:12, *.t-mobile.pl

@ferds: drużyna składała się z lepszych piłkarzy a i tego nie potrafił wykorzystać Pinokio. Dodatkowo oddał PP za punkty w lidze.

odpowiedz
Legia To My. - 22.12.2021 / 18:26, *.chello.pl

...nie wiem jak skomentować, że Było nie wymienia pozycji obrońcy jako tej, na której potrzebne są wzmocnienia od Zaraz.
Miejmy nadzieję, że wie co robi

odpowiedz
arek - 22.12.2021 / 16:44, *.centertel.pl

Gdybym ja był prezesem Vuko miałby u mnie posadę na 10 lat lub dłużej. Trener na dobre i złe. Nie był najwybitniejszym serbskim pilkarzem, ale i tak był bardzo dobry, bardzo waleczny i inteligentny. Jako trener jak kazdy mial swoje słabsze pomysły jak z Kulenoviciem i zamrożeniem Carlitosa, słabsze okresy z drużyną, każda drużyna ma kiedyś zjazd. Ale pokazał że potrafi zbudować ekipę grającą piękną i skuteczną piłkę jakiej nie grali przez długie lata. Dobry i mądry człowiek, bardzo inteligentny, przenikliwy i pracowity trener. Życzę mu, żeby Mioduski przejrzał wreszcie, zapomniał o Papszunie i postawił na lata na Vuko. Papszun jest ok lubię go i cenię, ale jego też prędzej niż większość sądzi jakis sezon zweryfikuje. Nie życzę, ale może juz ten bieżący, tak jak kiedyś było z gwiazdą Probierzem i kazdym innym.

odpowiedz
Arek - 23.12.2021 / 10:53, *.t-mobile.pl

@arek: dobrze, że nim nie jesteś

odpowiedz
Najważniejszy cel to pozbawić Mioduskiego bycia właścicielem tego klubu - 22.12.2021 / 16:31, *.t-mobile.pl

Mioduski nigdy nie wyjdzie z tego dołka, to karta bita, zarozumiały, bez dynstansu do danych sytuacj, zakapior, brnie dalej tylko nie wiadomo w co,,,,,,,?

Legia dopiero wyjdzie ma prosta jak go juz nie bedzie w klubie.

Szczera prawda

odpowiedz
Misiowaty - 22.12.2021 / 16:30, *.orange.pl

Ja to nie rozumiem, jak prezes winny?? Prezes trenuje?? Prezes gra mecze?? O ile wiem to piłkarze trenują i grają, od tego jak się zaprezentują zależy czy wygrają czy przegrają. Fakt jest taki że niektóre piłkarzyki pajacyki za dużo biorą kasy za swoje "Występy"

Prezes nie kupi zaangażowania piłkarzy, ale najlepiej zwalić na prezesa bo płaci kasę, no i to jest jego jedyny błąd , mniej płacić więcej wymagać.

odpowiedz
Redi - 22.12.2021 / 16:14, *.play-internet.pl

A według mnie podstawą jest przygotowanie fizyczne i zbudowanie chemii między zawodnikami, stworzenia atmosfery i tak jak powiedział stworzenie grupy ludzi którzy pójdą za sobą w ogień.

odpowiedz
Darek - 22.12.2021 / 15:02, *.chello.pl

Vuko mógł siedzieć w kapciach przed telewizorem i mieć to wszystko w dupie.I dalej brać pieniądze.Szacun że mimo iż go Mioduski wywalił na zbity pysk wrócił ogarnąć ten syf.
Goń Vuko te panienki w Dubaju.Komu nie pasuje to wypad.

odpowiedz
Śmichy po pachi a wybuchi po dachi - 22.12.2021 / 13:06, *.centertel.pl

To panie Vuko musisz pań wyeb... połowę tych darmozjadów i tupnąć nogą o nowych piłkarzy tylko walczakow

odpowiedz
Życie w iluzji - 22.12.2021 / 12:41, *.plus.pl

Kibice Legii myślą, że prezes przebiera w ofertach ludzi, którzy biją się o to kupić Legię. Otóż tak, spadek jest najlepszym rozwiązaniem. Na upadek. Weźcie pod uwagę że 98 % Polski nie ma nic przeciwko :)

odpowiedz
Paco - 22.12.2021 / 14:10, *.190.43

@Życie w iluzji: z tego co wiem było 2 chętnych ale jak usłyszeli cenę to się uśmiechnęliśmy i pojechali do domu. Dalej Wenzel jest zainteresowany ale nie za 70 mln€

odpowiedz
Roen - 22.12.2021 / 15:27, *.centertel.pl

@Paco : 70 mln € + oczywiście długi do spłacenia? Cena za wysoka. Ale z drugiej strony K. Stanowski sprzedał część udziałów w swoim klubie za 3 mln zł:-)

odpowiedz
Paco - 22.12.2021 / 09:27, *.190.43

Jedynie zmiana właściciela będzie ratunkiem dla naszego ukochanego klubu. Kudłaty zniszczył Legie we wszystkich możliwych aspektach . Na koniec sprzeda wszystko i wszystkich i ucieknie . A my zostaniemy z długami

odpowiedz
bum - 22.12.2021 / 14:04, *.129.197

@Paco:
Jak Ja się cieszę że ludzie zaczynają podzielać moje zdanie sprzed 3 lat.... Już wtedy darłem ryja na forach...
Szkoda że tak późno zaczynają się ludziom oczy otwierać...
Spadek jest bardziej niż możliwy....

odpowiedz
arek - 22.12.2021 / 16:58, *.centertel.pl

@Paco:
Co prawda to prawda. Ale to zależy niestety od samego Miodka. Z bardziej realnych... życzę nam żeby na dłużej postawił na Vuko i żeby mniej wpi... się do pierwszej drużyny. Niech się zaangażuje w tę akademię która ma ładne ściany i boiska ale nie umie szkolić dobrych pilkarzy, w marketing, w tę karierę przy UEFA, PZPN. Chaos jaki wprowadza jest niewiarygodny. Aż się nie chce wierzyć że to byl jakiś menedżer w korpo... bo wszyscy mu wymyślają że robi z Legii korpo, ale korpo ma inne dziwactwa niż chaos i nademocjonalność które robi Miodek, Zwolnił Vuko zabin ten odpadl z LE, na 3 dni przed decydującym meczem. Czego w tym czasie spodziewał się po Michniewiczu? A ten wymienil całą drużynę i zagral nowymi nabytkami które jeszcze razem nie grały. I tak nie był winien bo mial tylko 2 czy 3 dni. Wywalił Mioduskiego nie mając nikogo w zamian. Mnóstwo meczów do końca rundy, kryzys jak nigdy w historii a on drużynę oddaje facetowi które maks to byl dotad 3 poziom rozgrywek i też nie za długo. Rezerwowy odchodzi, jest znów Vuko ale ma 6 dni do końca rundy i 2 mecze. A mógl wcześniej dostać choć przerwę na reprezentację. Vuko do końca sezonu, bo Miodek już wszem i wobec ogłasza Papszuna. Ja pier... jam można tak zarządzać, ten facet to naprawdę porażka.

odpowiedz
KAT - 22.12.2021 / 19:34, *.t-mobile.pl

@arek: Mioduski wywalił Mioduskiego? Co ty chłopie piszesz? Chlałeś coś?

odpowiedz
arek - 22.12.2021 / 22:11, *.chello.pl

@KAT:
przepraszam... oczywiście wywalił Michniewicza, reszta bez zmian ;)

odpowiedz
Zupełnie Obiektywny - 22.12.2021 / 00:04, *.icpnet.pl

A może spadek jest najlepszym rozwiązaniem???
W przypadku spadku dojdzie do katastrofy, ale Chopin tego nie przetrzyma, sprzeda klub, będą perturbacje, pusty stadion itp, ale ....
Ale przyjdzie "nowe"....., być może to "nowa era", inny nowy właściciel może pójdzie po rozum do głowy i nie będzie sprowadzał cienkich bolków z Azerbejdżanu, może zbuduje drużynę opartą w zdecydowanej większości na Polakach.
Ja już wolę cienkich bolków Polaków niż cienkich bolków azerów czy innych jugoli
Moim zdaniem cała liga potrzebuje Katharsis, zmiany na inne na POLSKIE!!!!
W ten sposób zostanie wykreowanych o wiele więcej chłopaków lokalnych a nie jakiś płaczków z okolicznych republik
Dlaczego by nie wprowadzić 8 polaków w 11?
Albo np 70% polaków w każdym I zespole klubowym i 100% w rezerwach?

odpowiedz
oLaf - 22.12.2021 / 13:15, *.vectranet.pl

@Zupełnie Obiektywny: NIe, nie, nie.

Spadek prawie nigdy nie jest dobrym wyjściem (patrz: Ruch, GKS, ŁKS, Sosnowiec, nawet ci co wrócili to marne lata mieli typu Wisła, Lech- ten akurat z 2 mistrzostwa w 20 lat zdobył ; ).

Jak Legia spadnie i się MIodek zniechęci to ... na 80% będzie 2 liga, bo nikt - szczególnie w pandemii- Legii nie kupi, nie łatwo jest znaleźć frajerów co wyrzucą w błoto 100 mln Euro : (

70% Polaków? -> utopia. Fajnie i dobrze byłoby jakby Polaków było -patrząc realnie- ok. 50%, tylko to nie o to chodzi a o JAKOŚĆ piłkarzy, nic więcej.

PS Polaków pisze się z DUŻEJ litery. Nie ma wymówek blondynek typu "że to na srajfonie " itp.

odpowiedz
mirek - 22.12.2021 / 17:01, *.centertel.pl

@Zupełnie Obiektywny:
:)))
tyle że wtedy sprzedaje się za grosze i byle szybciej. Innych kaliber nabywców myśli że może kupić. Sprzedaż w wykonaniu Polonii i Wisły to raczej nie jest to na co liczysz... a w sytuacji rozsypki ryzyko takiej sprzedaży jest ogromne.

odpowiedz
Zupełnie Obiektywny - 22.12.2021 / 00:03, *.icpnet.pl

A może spadek jest najlepszym rozwiązaniem???
W przypadku spadku dojdzie do katastrofy, ale Chopin tego nie przetrzyma, sprzeda klub, będą perturbacje, pusty stadion itp, ale ....
Ale przyjdzie "nowe"....., być może to "nowa era", inny nowy właściciel może pójdzie po rozum do głowy i nie będzie sprowadzał cienkich bolków z Azerbejdżanu, może zbuduje drużynę opartą w zdecydowanej większości na Polakach.
Ja już wolę cienkich bolków Polaków niż cienkich bolków azerów czy innych jugoli
Moim zdaniem cała liga potrzebuje Katharsis, zmiany na inne na POLSKIE!!!!
W ten sposób zostanie wykreowanych o wiele więcej chłopaków lokalnych a nie jakiś płaczków z okolicznych republik
Dlaczego by nie wprowadzić 8 polaków w 11?
Albo np 70% polaków w każdym I zespole klubowym i 100% w rezerwach?

odpowiedz
Kolega po szalu - 21.12.2021 / 22:46, *.plus.pl

Wszolek Wolski Białkowski lub Strączek Yeboah Ivanov i podobno Szabanov już dogadany że ma wrócić jak mu się umowa skończy do końca roku w Kijowie.

odpowiedz
Hiszpan - 21.12.2021 / 19:35, *.telnaptelecom.pl

Wszołek , Furman , Jakubik, Poręba , Szysz i Strączek i do boju.

odpowiedz
Magarac - 21.12.2021 / 19:31, *.172.27

Legia interesuje się Kalocem z Banika Ostrava

odpowiedz
Adam - 21.12.2021 / 17:47, *.chello.pl

Ta, budowanie czego i dla kogo. Piłkarze też za nim nie pójdą.

odpowiedz
tekken (L) - 21.12.2021 / 15:52, *.230.80

Proponuję Wszołek i Furman, i już byłoby całkiem dobrze.

odpowiedz
Kibic - 21.12.2021 / 17:15, *.torun.pl

@tekken (L): Najpierw musimy sprzedac, zeby kupic. Taka jest praktyka klubu.

odpowiedz
Ator - 22.12.2021 / 06:38, *.centertel.pl

@tekken (L): Popieram już dawno powinni tu być

odpowiedz
CWKSiak - 21.12.2021 / 15:12, *.centertel.pl

Przede wszystkim zacznij od obrony, każda wrzutka w pole karne Legii grozi bramka, Holownia i Wieteska w obecnej formie to I liga, Jedrzejczyk przed kontuzja podobnie, a jesli nie są w stanie dotrzeć do Polaków to do nikogo, Emreli czy Charatin wiemy gdzie ma Legię…

odpowiedz
axlrose - 21.12.2021 / 18:06, *.tpnet.pl

@CWKSiak: Każdy rozsądny trener buduje czy naprawia drużynę od obrony. Tutaj o tym nie słyszę, a Wieteska i Nawrocki to jedyne jasne punkty na tej pozycji.
No i nie wiadomo, czy czasem Maika nie wykupią, by zaraz nie sprzedać.
Reszta obrońców niech pozostanie milczeniem.

odpowiedz
Konrad - 21.12.2021 / 21:06, *.play-internet.pl

@axlrose: Wieteska i Nawrocki to jasne punkty ?! Pierwsi do wymiany , Nawrocki pokazał się ze Spartakiem , dzięki niemu nie było remisu , Wieteska jak nie ma koło siebie kogoś odpowiedniego to też , babol za babolem ..szok

odpowiedz
axlrose - 22.12.2021 / 08:52, *.tpnet.pl

@Konrad:W porównaniu do Rosa, Abu Hanny czy Hołowni to na chwilę obecną najsolidniejsi obrońcy. Nawrocki miał fantastyczny początek, a jeden paskudny babol że Spartakusa nie zepsuje ogólnego wrażenia.

odpowiedz
eL - 22.12.2021 / 17:07, *..

@axlrose: Nawrocki to taki jacek Zieliński. Więcej dal drużynie. No po kontuzji erocil i zabrakło czyvis i popełnił błąd ja panietam jak Boruc wpiatkoqal sobie piłkę do bram.ki z lechem na piczatku

odpowiedz
Vuko dostał 3 świąteczne bombki od Banasika - 21.12.2021 / 12:59, *.t-mobile.pl

Vuko to był to dobry piłkarz, waleczny, z charakterem, ale jako trener jest cienki jak siki pająka. Obawiam się, że Vuko swoim rzekomym "warsztatem" trenerskim doprowadzi do tego, że spadniemy z jednej z najsłabszych lig w Europie.

odpowiedz
Autor - 21.12.2021 / 13:42, *.t-mobile.pl

@Vuko dostał 3 świąteczne bombki od Banasika: Piłkarzem był dość przeciętnym.

odpowiedz
tomciob - 21.12.2021 / 12:02, *.vectranet.pl

Witam. Rozmawiałem wczoraj z przyjacielem, który Legię kocha od zawsze czyli od jakichś 45. lat i zastanawialiśmy się czemu z Radomiakiem było 0:3. Ja tego meczu nie oglądałem, bo nie mogłem, ale mam go nagranego i zastanawiam się czy to spotkanie jednak obejrzeć. Poprosiłem przyjaciela aby mi opowiedział jak było. I powiedział mi tak: Legia prowadziła otwartą piłkę i lekko przeważała do momentu utraty bramki. Stratą bramki była kuriozalna. Wygląda więc na to, że Radomiak spokojnie i cierpliwie czekał na Legię jak sobie trochę pogra, a potem zaatakował wiedząc jak słabą ma obronę i bum. Po stracie bramki Legia już się nie podniosła. Mieliśmy taką akcję z Zagłębiem w drugiej połowie. Były trzy słupki i tylko szczęściu zawdzięczamy brak utraty bramki. Zapytałem więc przyjaciela co można było by zmienić. A on mi na to, że skoro Legia ma tak słabą i dziurawą obronę z dużą ilością strat indywidualnych to czemu nie broni się większą ilością zawodników? O to, o taktykę w meczu z o wiele silniejszym niż Zagłębie Lubin przeciwnikiem mój przyjaciel miał do Pana pretensję. I ja mu się nie dziwię. Skoro przez jakość piłkarzy których mamy w obronie mamy stale tracić gole to wypada zaangażować do gry obronnej większą ilość zawodników, a chociażby z pięciu. Grajmy to co umiemy i możemy, a nie to co nam się wydaje że umiemy i możemy. Niech przeciwnik sforsuje mur obronny przed polem karnym Legii, a my kontrujmy. Jeśli zagramy na "0" z tyłu to zamiast -3 pkt. mamy +1. I to jest lepsze niż "0." Tak więc wydaje się że w meczu z Radomiakiem zawiodła już taktyka, a za taktykę odpowiada jednak trener drużyny. Życzę panu szczęścia i powodzenia w prowadzeniu Legii bo też mam ją w sercu ale... życzę też realnej oceny umiejętności i możliwości zarówno poszczególnych zawodników jak i całej drużyny oraz dostosowania taktyki w każdym meczu do możliwości tej drużyny i umiejętności przeciwnika. Pozdrawiam

odpowiedz
NIE DLA NAS FORMA ZŁA - 21.12.2021 / 16:01, *.centertel.pl

@tomciob: nic dodać nic ująć

odpowiedz
Szpic - 21.12.2021 / 17:09, *.chello.pl

@tomciob: Rozumiem że stan obecny tej drużyny skłania do tak nihilistyczny wniosków, ale jestem bardzo ciekawy jak byłby odebrany mecz, w którym Legia przed własną publicznością broni się przez większość czasu z drużynami naszej dennej ligi. Miejmy trochę rozsądku w tej zasłużonej krytyce.

odpowiedz
Arek - 21.12.2021 / 18:52, *.tpnet.pl

@tomciob: jeśli oni po każdej stracie bramki są zesrani, a są, to mogą bronić się nawet ławką rezerwowych, a i tak nic z tego nie będzie. Taktyka taktyką, ale ja uważam, że po pierwsze ta drużyna jest źle zbalansowana, a po drugie zbyt dużo obcokrajowców i trzeba ten zespół jednak bardziej spolszczyć. Przypomina się Cracovia Probierza z zeszłego sezonu. Chociaż tamci mimo wszystko chyba jednak lepiej bronili. Zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Tu jest fatalnie, co zresztą zauważył Vuko.

odpowiedz
tomiacab - 22.12.2021 / 17:58, *.centertel.pl

@tomciob: Mordo ja to samo powiedziałem przed meczem ze spartakiem, że teraz aby wygrać z Legii, wystarczy dać jej grać i to właśnie zrobił spartak. Legia dalej sama wszystko załatwi.

odpowiedz
Pawlo - 21.12.2021 / 11:51, *.mm.pl

Vuko pierwsza decyzja to bramkarz a ręcznik Miszta out z klubu !!!

odpowiedz
Marcinek 31 - 21.12.2021 / 10:33, *.plus.pl

Ja mam pomysł skoro wszystko jest źle lub tragiczne a tylko forumowicze mają rację to wykupcie wszystkie udziały w Legii od Prezesa i zróbcie klub idealny ,wtedy sam chętnie wejdę częściej na to forum albo wychwalać pod niebiosa albo męczyć dupę jak wy teraz , bo nic innego nie umiecie

odpowiedz
Matt - 22.12.2021 / 14:47, *.tpnet.pl

@Marcinek 31: Świetnie powiedziane!

odpowiedz
Autor - 21.12.2021 / 09:38, *.t-mobile.pl

Buco trener na lata !!

odpowiedz
lol - 21.12.2021 / 09:28, *..

zaden Vukovic tu nie pomoze. Szkoda czasu. trzeba zatrudnic prawdziwego trenera i juz budowac sklad a nie tkwic w marazmie. cel nadrzedny i najwazniejszy na wiosne to puchar Polski !!! to jest furtka do pucharow i dodatkowych pieniedzy. Vukovic zmien priorytety !!!!!

odpowiedz
Wafel - 21.12.2021 / 13:13, *.vectranet.pl

@lol: Vuković ma rację co do tego ,że puchar nie jest najważniejszy.Najważniejsze jest to żeby przywrócić normalność w drużynie i scalić zespół pod każdym względem.Wtedy wyniki na pewno przyjdą.Chociaż ja uważam,że Legia powinna przebudować drużynę w ponad 50 procentach.Obecni piłkarze nie gwarantują poprawy sytuacji.Legia nie może pozwolić sobie na spadek z ekstraklasy bo to by była absolutna katastrofa pod każdym względem.Uważam,że powrót do ekstraklasy byłby naprawdę trudny.Przykre ale prawdziwe.Także puchar ma teraz najmniejsze znaczenie.Legia musi walczyć o przetrwanie.Takie są realia.Obudźmy się

odpowiedz
lol - 21.12.2021 / 16:16, *..

@Wafel: oby tylko znalazly sie pieniadze na przebudovve.

odpowiedz
Arek - 21.12.2021 / 09:00, *.t-mobile.pl

Kolejne pi.. wszyscy źli, tylko nie Pinokio.
Po przerwie walka o utrzymanie.

odpowiedz
vuko = Pinokio - 21.12.2021 / 08:53, *.t-mobile.pl

"ale zabezpieczyłem się, że w razie zmiany zdania w styczniu czy na początku roku, to jest pewna kwota, która jest swoistym odszkodowaniem"

odpowiedz
Ginpasterz - 21.12.2021 / 07:51, *.198.232

Bardzo lubię trenera, przede wszystkim za zasługi piłkarskie. Nasuwa mi się tylko jedno ale. Co chcecie, zwłaszcza prezes (nie bez przypadku z małej) budować jak w czerwcu ma być nowy trener, który znowu będzie budować. Nie lepiej zainwestować teraz w trenera z zagranicy, ale nie pokroju Punto czy Kozaka ale Czerczesowa który zacznie budować na dłuższy czas. Nowy trener miałby dwa mecze ligowe i okres przygotowawczy i jedno okno transferowe. Chyba że kontrakt z Panem Papszunem podpisany i przyjdą piłkarze na których wyrazi zgodę. Jednak słabe to.

odpowiedz
Tomek - 21.12.2021 / 07:41, *.113.189

Legia spadnie niestety...

odpowiedz
Kibolek - 21.12.2021 / 06:28, *.it-home.pl

MIODUSKI LICHWIARZU WON Z LEGII

odpowiedz
(L) evinho. Onet. Pl - 21.12.2021 / 05:57, *.orange.pl

Czyżby powrót Wszołka.....

odpowiedz
krislegia - 21.12.2021 / 09:11, *.matrixinternet.pl

@(L) evinho. Onet. Pl:

na to się zanosi , był nawet na meczu z Radomiakiem na trybunach.
Myśle ze Wszołek by wniósł sporą jakość tak jak to było podczas jego pierwszych meczy . Potem niestety forma w dół ze względu na złe stosunki z Cześkiem , powolne odsuwanie od składu

odpowiedz
Mr T - 21.12.2021 / 11:00, *.mm.pl

@(L) evinho. Onet. Pl: Nie da sie ukryc, ze prawa strone mamy slabo obsadzona. Banasik przeprowadzil dwie zmiany wzmacniajace swoja lewa (a nasza prawa) strone. Wiedzial, ze to nasze najslabsze miejsce.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 21.12.2021 / 13:07, *.aster.pl

@(L) evinho. Onet. Pl: To sen na jawie. Przecież on od paru miesięcy siedzi na trybunach.... Nam potrzebny gość w szale bitewnym, a nie barak do odbudowy.

odpowiedz
Wolfik - 21.12.2021 / 14:02, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: Przyda się latem, jak bedziemy walczyc o powrót do ekstraklasy...

odpowiedz
ZenekL3 - 21.12.2021 / 01:22, *.chello.pl

Po każdej rozmowie z Wukowiczem człowiek go zaczyna lubić. Teraz nawet kiedy będę żądał jego dymisji, co zapewne nie tak za długo nastąpi, gdyż materiał na trenera jest z niego taki sobie, też będę go trochę lubił.

odpowiedz
Mirów - 21.12.2021 / 01:03, *.tpnet.pl

Pinokio, ja Ci nie wierze !
Z tym "(...) ja wybieram zawodników i ustawienie, w jakim wychodzimy na boisko. (...)", będzie jak z Kulenoviciem i Carlitos. Gra ten kogo wyznaczy Mioduski. To zresztą jest oczywiste, ponieważ to Mioduski jest niestety właścicielem.

odpowiedz
ZC - 21.12.2021 / 10:26, *.plus.pl

@Mirów: To był układ menadżerski Pinokia , Niezgodę także pomijał jak był już zdrowy .

odpowiedz
Wolfik - 21.12.2021 / 01:02, *.mm.pl

Celem nadrzędnym jest chyba utrzymanie się w lidze? Z treści rozmowy tak jednak nie wynika. Tacy pewni jesteśmy utrzymania? Obyśmy się wszyscy nie zdziwili.....

odpowiedz
Po(L)ubiony - 21.12.2021 / 07:33, *.aster.pl

@Wolfik: Też to mnie zadziwia. Może wszyscy pracownicy Legii, na czele z Vuko, powinni dostać wielkie banery z liczbą "17", bo takie miejsce mamy w lidze? On naprawdę nie widzi, że gramy najgorszą piłkę? Już pierwsze cztery mecze w lutym, mogą nas pogrążyć (2xBBT, Zagłębie, Warta , Łęczna). W tej chwili, nikt przytomny nie postawiłby grosza na utrzymanie! Pali się mój panie!

odpowiedz
Kibolek - 21.12.2021 / 00:20, *.it-home.pl

MIODUSKI LICHWIARZU WON Z LEGII

odpowiedz