fot. Fumen / Legionisci.com
REKLAMA

Startują zimowe przygotowania Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

W środę piłkarze Legii Warszawa zakończyli urlopy. Legioniści odpoczywali nieco ponad 2 tygodnie, a teraz rozpoczną intensywne przygotowania do rundy wiosennej, która wystartuje 4 lutego. Cele postawione przed trenerem Aleksandarem Vukoviciem są oczywiste: odbudowanie formy, dopracowanie taktyki, a przede wszystkim zbudowanie zespołu mentalnie, bo wiosną czeka nas walka o utrzymanie w Ekstraklasie.

  PRZYGOTOWANIA DZIEŃ PO DNIU  
TRENINGI SPARINGI FOTO VIDEO


6 stycznia o godzinie 21:40 zespół wyruszy samolotem linii Emirates w ponad 5-godzinną podróż do Dubaju. Lądowanie zaplanowane jest na godzinę 6:20 czasu lokalnego - między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi są 3 godziny różnicy. Podobnie jak przed rokiem zespół będzie miał do wyłącznej dyspozycji boisko Jebel Ali Sports Center, które jest oddalone od hotelu o 5 minut drogi autokarem.

Szeroka kadra, nowe i stare twarze
Na zgrupowanie, oprócz etatowych zawodników pierwszej drużyny, sztab szkoleniowy zamierza zabrać ośmiu graczy z trzecioligowych rezerw i CLJ. Będą to bramkarz Maciej Kikolski, który sporą część rundy jesiennej trenował z jedynką, obrońcy: Karol Noiszewski (stoper, pod koniec jesieni został włączony do treningów z pierwszym zespołem), Jakub Kwiatkowski (prawy obrońca), pomocnicy: Kacper Skwierczyński (był w szerokiej kadrze jedynki), Igor Strzałek, Patryk Pierzak i napastnik Wiktor Kamiński. Ponadto Legia skróciła dwa wypożyczenia: 20-letni napastnik Maciek Rosołek wrócił z Arki Gdynia i będzie walczył o swoje miejsce w kadrze drużyny z Łazienkowskiej, a 21-letni lewy obrońca Mateusz Grudziński jesienią nie zdołał przebić się do składu Radomiaka. W połowie obozu dołączyć ma Joel Abu Hanna, który aktualnie przechodzi rehabilitację po urazie łąkotki.

W Dubaju najprawdopodobniej zabraknie Mahira Emreliego, który nie stawił się w klubie i chce rozwiązać kontrakt z Legią. Z Brazylii do Polski wrócił natomiast Luquinhas, który nie zamierza stroić fochów i zostaje w Legii.

Pięć sparingów przed ligą
W Dubaju sztab szkoleniowy zaplanował trzy spotkania sparingowe. Pierwsze odbędzie się 15 stycznia, a rywalem będzie Botew Płodwiw, który w ubiegłym sezonie zajął 10. miejsce w lidze bułgarskiej. 19 stycznia Legia zagra z rosyjskim FK Krasnodar. To starzy znajomi "Wojskowych", z którymi towarzysko w ostatnich latach legioniści spotykali się kilkukrotnie - ostatnio w czerwcu 2021 w Leogangu (1-1), a w styczniu 2021 w Dubaju (0-0). Dzień później rywalem będzie zespół z Uzbekistanu FK Olympic.

Po powrocie do Polski, który planowany jest na 22 stycznia, legioniści rozegrają jeszcze dwa spotkania kontrolne. 28 stycznia w Legia Training Center zmierzą się z GKS-em Tychy, a dzień później z Radomiakiem Radom. Ligowy mecz z Zagłębiem Lubin odbędzie się 4 lutego o godzinie 20:30 w Lubinie.

Tak wygląda ośrodek, w którym przez 2 tygodnie będą mieszkali i trenowali legioniści:
fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com

  PRZYGOTOWANIA DZIEŃ PO DNIU  
TRENINGI SPARINGI FOTO VIDEO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
koneser polskiej piłki klubowej - 05.01.2022 / 21:02, *.plus.pl

odpoczywali prawie całą rundę, a teraz w nagrodę śmierdzące lenie dostają Dubaj ja pier....

a w sezonie 1 mecz w Lubinie i zapewne vpier...l jak zawsze po Dubaju

odpowiedz
bronek49 - 05.01.2022 / 18:43, *.chello.pl

nie rozumiem co to znaczy że ten azerski pastuszek nie stawił się na zgrupowaniu i nie chce jechać na obóż Legia nie powinna na to pozwolić powinna ukarać finansowo i to dobrze tego grajka bo co pomyślą inni piłkarze

odpowiedz
SEBO(L) - 05.01.2022 / 18:12, *.centertel.pl

Odpoczywali "nieco ponad 2 tygodnie "?? NIE !
Oni odpoczywali od drugiej połowy meczu z Pogonią, wygranego 4:2,w zeszłym sezonie ! Teraz mieli tylko przerwę w wychodzeniu na boisko.
CAŁOROCZNY WAKACYJNY KLUB SENIORA LEGIA MA SIĘ (JESZCZE) DOBRZE.

odpowiedz
Urs72 - 05.01.2022 / 18:02, *.chello.pl

Vuko powodzenia dasz radę popędzić to towarzystwo niedoli nędzy

odpowiedz
Arek - 05.01.2022 / 19:46, *.t-mobile.pl

@Urs72: najpierw niech siebie popędzi

odpowiedz
ANTYzygo - 05.01.2022 / 15:11, *.vectranet.pl

'Z Brazylii do Polski wrócił natomiast Luquinhas, który nie zamierza stroić fochów i zostaje w Legii' - gratuluję tego pięknego zdania Autorowi... ciekawe, czy jakby dostał w twarz w obecnej pracy to by został, czy stroił focha? - Będę wdzięczny za odpowiedź.
Trzeba było obić twarze zarządowi, bo to tam leży przyczyna tego co się dzieje.

odpowiedz
mrsn - 06.01.2022 / 11:59, *.axadirect.pl

@ANTYzygo: Problem w tym że on nie dostał w łeb od pracodawcy ale od klienta. To co ma stroić fochy jak być może ma wsparcie od pracodawcy ?

odpowiedz
ANTYzygo - 05.01.2022 / 15:11, *.vectranet.pl

'Z Brazylii do Polski wrócił natomiast Luquinhas, który nie zamierza stroić fochów i zostaje w Legii' - gratuluję tego pięknego zdania Autorowi... ciekawe, czy jakby dostał w twarz w obecnej pracy to by został, czy stroił focha? - Będę wdzięczny za odpowiedź.
Trzeba było obić twarze zarządowi, bo to tam leży przyczyna tego co się dzieje.

odpowiedz
Raf - 05.01.2022 / 13:23, *.play-internet.pl

"nie zamierza stroić fochów i zostaje w Legii" .....hym ciekawe jak kazdy z nas by sie zchował w takiej sytuacji :(

odpowiedz
Legia - 06.01.2022 / 07:19, *.172.248

@Raf: po pierwsze bym nie dopuścił do takiej sytuacji bo mam ambicje i w pracy się staram. Po drugie jakby jednak do niej doszło to zachowałbym się jak facet, a tu mamy nie dość że lenia, opieszałego kłamcę i nieroba to jeszcze konfidenta i płaczka...

odpowiedz
Michu - 05.01.2022 / 12:55, *.centertel.pl

Jak wygląda sytuacja z Kapustka?

odpowiedz
Kiel - 05.01.2022 / 12:42, *.melita.com

Dziewczyny z Dubaju....

odpowiedz
Kkkk - 05.01.2022 / 12:15, *.chello.pl

A po co do tego Dubaju lecą?? W Bieszczady zapieprzać. Po tem wrócą i stwierdzą , że u Nas za zimno.

odpowiedz
Pawlo - 05.01.2022 / 11:59, *.mm.pl

A kryzysowa narzeczona wstawiła się w pracy ??? Czy dalej ją głowa boli XD ???

odpowiedz
Po(L)ubiony - 05.01.2022 / 11:43, *.aster.pl

Patryk Sokołowski jak widać nie dołączył....Czekamy na kolejną wrzutkę, o tym kto to ma przyjść do Legii.

odpowiedz
Vuko dostał 3 świąteczne bombki od Banasika - 05.01.2022 / 11:39, *.t-mobile.pl

dobrze że na zgrupowanie do Dubaju Vuko bierze tylu młodych, bo to jest myślenie perspektywiczne - niech się ogrywają przed występami w 1 lidze

odpowiedz
Darek - 05.01.2022 / 11:25, *.chello.pl

W skrócie to milionerzy pod pretekstem zgrupowania lecą na wakacje.

odpowiedz
geds - 05.01.2022 / 11:20, *.centertel.pl

Właśnie podano kumunikat że Pogoń sprzedała Kozłowskiego za ok. 9,6 mln euro. To za ile Mioduski z drugim pajacem Kucharskim sprzedali Karbownika? A z ile 24 letniego reprezentanta Chorwacji Juranovicia? Pamiętam jeszcze wypowiedź Kucharskiego po sprzedaży Szymańskiego: "Rosjanie zachowali się bardzo inteligentnie, kupujac szybko przed ME bo wiedzieli że wartość Szymańskiego po ME mocno wzrośnie". Postawiłem wtedy pytanie które do dziś nie daje mi spokoju: dlaczego Kucharski, który właśnie tak widział sprawę, nie zachował się inteligentnie i nie poczekał żeby sprzedać Szymańskiego po ME kiedy cena podskoczy? To było tylko 2-3 miesiące później. Idiota czy coś innego?

odpowiedz
Pinokio - 05.01.2022 / 11:09, *.t-mobile.pl

Codziennie 45 minut siatkonogi.. boję się o ich kondycję.

odpowiedz
arek - 05.01.2022 / 11:26, *.centertel.pl

@Pinokio:
mylisz kolego trenerów, siatkonoga była u Urbana

odpowiedz
Ada - 05.01.2022 / 10:45, *.tpnet.pl

Zagłebiem „Lubin” ….

odpowiedz
Stefan - 06.01.2022 / 10:24, *.inetia.pl

@Ada: Zagłębiem Lubin.

odpowiedz
leon - 05.01.2022 / 10:39, *.tpnet.pl

Ja tych leni bym na sybir wysłał. Jak można ich nagradzać za tą haniebną gre??!!!

odpowiedz
zp - 05.01.2022 / 11:06, *.centertel.pl

@leon: przecież oni tam lecą ciężko pracować ;)

odpowiedz