Pascal Mozie - fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

U14: powołania dla legionistów na ZAMO

Raffi, źródło: Legionisci.com

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował listę zawodników z rocznika 2008, którzy przebywać będą na pierwszym tegorocznym turnusie Zimowej Akademii Młodych Orłów 2022. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 23-29 stycznia w Siedlcach. Wśród 40 powołanych zawodników z 21 klubów znalazło się także dwóch legionistów - Daniel Wyrozumski i Pascal Mozie.

Letnia i Zimowa Akademia Młodych Orłów to zgrupowania dla najlepszych młodych polskich piłkarzy z danego rocznika organizowane od 2014 roku przez Polski Związek Piłki Nożnej. Są przeglądem talentów z całego kraju, szczególnie istotnym na wczesnym etapie tworzenia i selekcji do kadry narodowej w danym roczniku.Daniel Wyrozumski jest wychowankiem Legii (gra w zespole od ponad 7 lat). Występuje na pozycji napastnika (wysuniętego lub cofniętego), radząc sobie bardzo dobrze na tej pozycji mimo umiarkowanych warunków fizycznych, dzięki wysokim umiejętnościom technicznym i dobrej technice strzału, a także predyspozycjom w grze kombinacyjnej. W bieżącym sezonie zdobył w meczach ligowych 16 goli i miał 8 asyst. Pascal Mozie jest wychowankiem Królewskich Płock, partnerskiego klubu Legii - dzięki czemu dość wcześnie miewał okazje występować gościnnie i zdobywać trofea indywidualne oraz drużynowe z kolegami z Legii, chociażby na turnieju Sokolika w Nowym Sączu czy na Profbud Cup (oba w 2018 r.). Zawodnikiem Legii został latem 2020 r. Może występować na różnych pozycjach w środku pomocy (zazwyczaj "8" lub "6", czyli tych bardziej defensywnych), często pełni rolę kapitana drużyny. Charakteryzuje go dobra zwrotność i balans ciała, strzał z dystansu oraz skuteczność (i odwaga) w pojedynkach 1 na 1, zarówno w ofensywie jak i w defensywie, gdzie korzysta też z dużej dynamiki i niezłych warunków fizycznych. Kilkakrotnie występował ze starszymi kolegami w meczach CLJ U15. Zdobył w tej rundzie 3 ligowe gole, zanotował też 8 asyst.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Ju(L)ius - 05.01.2022 / 09:40, *.vectranet.pl

Może to najnowsze pokolenie już nie będzie takie "żelowate"... Chłopaki walczcie!!

odpowiedz
Leon - 05.01.2022 / 18:39, *.vectranet.pl

@Ju(L)ius: Pascal ma mocno kręcone włosy.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.